Zobacz Temat
rowerowanie.pl » Jazda dzienna » Sprzęt
Odzież kompresyjna(uciskowa)
Autor Wiadomość
Arto mężczyzna

Miejscowość: Kraków
Dodane 27-08-2014 10:48 RE: Odzież kompresyjna(uciskowa)
Mi nie chodziło o to jak często używać skarpety kompresyjne, tylko czy w ogóle działają. Czy to tylko marketing. Bo lepiej sprzedać skarpetę za 190 zł niż za 20. Ja dobrze zrozumiałem o co Tobie chodzi. I prosta Twoja odpowiedź jest - działają. Tylko nie trzeba używać stale. Ale to akurat jest zasadą z niemal wszystkim.
Edytowane przez Arto dnia 27-08-2014 10:49
JagodaMazur kobieta

Dodane 01-09-2014 16:22 RE: Odzież kompresyjna(uciskowa)
Ja miałam podobną historię. Najpierw śmiech, potem niedowierzanie, jak mi opowiadali, że przez użycie skarpet nie mają zakwasów, mięśnie rozluźnione mimo ciężkiego treningu i tym podobne. Wzięłam i kupiłam na próbę najpierw skarpety. I rzeczywiście inne bieganie i inna jazda na rowerze. A co najlepsze, po intensywnym treningu nie mam uczucia ciężkich nóg, nie jestem obolała. Poszłam za ciosem i kupiłam http://sporto.com.pl/pl/p/MEDILAST-Nogawki-ko…nogawki kompresyjne. Są o tyle fajne, że to skarpety kompresyjne od stóp aż po udo włącznie. Mam w nich wrażenie większej siły w nogach. Pewnie to tylko subiektywne wrażenie, ale przyjemne. No i działają na całość nogi. Jeśli o mnie chodzi jestem zdecydowanie na tak. A co do marek. To wybierałam jak mi radzono i upewniłam się przez „organoleptykę” – materiał w Medilast mi się wydawał na dotyk najsolidniejszy, a tylko u nich nogawki były jednocześnie skarpetami.

Arto mężczyzna

Miejscowość: Kraków
Dodane 09-09-2014 10:45 RE: Odzież kompresyjna(uciskowa)
No to kupiłem moje pierwsze skarpety kompresyjne. I taka krótka recenzja. Na dotyk Medilast jest wykonany z solidnego materiału. Pozytywnie pod tym względem wyróżnia się również na tle innych porównywalnych dostępnych w Polsce skarpet. No i to o co chodzi - trening. Zrobiłem dwa intensywne treningi biegowe w ciągu trzech dni. Jeden interwałowy, drugi - ciągły, dłuższy bieg w mocnym jak na mnie i dystans tempie. Celowo zrobiłem w krótkim czasie dwa ostre treningi, zwykle w takim przypadku mam tzw. zakwasy, bolesność części mięśni, zwłaszcza łydek, ud, często również mięśnia czworobocznego (grzbiet), ociężałość ogólną, uczucie ciężkich nóg. Po pierwszym treningu czułem się średnio zmęczony ogólnie. Uda, zwłaszcza mięsień czworogłowy, a z nich najbardziej m. prosty uda - mocno zmęczone. Łydki zwykle obolałe, tym razem luźne, bez problemów. Kolejny trening rozpoczęty nie w 100% zregenerowany po poprzednim. I w takich przypadkach biega mi się dość trudno i po treningu jestem ogólnie i miejscowo dość zmęczony. Subiektywne odczucia z biegu mam takie, że przede wszystkim jestem mocniejszy, przez to trening jest przyjemniejszy. Łydki mnie bolą czasem już podczas treningu biegowego nie tylko od samego zmęczenia, ale od uderzeń przy odbiciu, zwłaszcza przy szybkim biegu albo, gdy robię siłę biegową np. wieloskokami. Tym razem nie bolały łydki nawet po treningu, za to uda jeszcze bardziej niż po pierwszym. I ogólnie nie byłem bardzo zmęczony, ale to mogły być i inne czynniki. Tak, że taka moja ogólna ocena niedowiarka po krótkim użytkowaniu jest taka, że na pewno skarpety kompresyjne działają pozytywnie miejscowo, a być może i ogólnie.
Edytowane przez Arto dnia 09-09-2014 10:46
KamilWolak mężczyzna

Miejscowość: Braniewo
Dodane 18-07-2017 15:02 RE: Odzież kompresyjna(uciskowa)
Odświeżę nieco wątek :)
We wcześniejszych wypowiedziach Eddie pisał o skarpetach kompresyjnych firmy CEP. Znam, używałem i nie mogę narzekać na tą markę :) Niestety minus tych skarpet to ich cena.
Zachęcam do zapoznania się z marką Oxyburn. Jest to włoska produkcja. W ofercie skarpety kompresyjne dedykowane do różnych sportów.

Jeśli chodzi o "rower" to dostępnych jest aż 7 różnych modeli :o. Wszystkie przeznaczone są do jazdy na rowerze :)

Jakość skarpet jest bardzo dobra. Nie ma tutaj poliestrów oraz bawełny. Materiały, których użyto podczas produkcji do głównie polipropylen (DRYARN) oraz poliamid.

Oferta dostępna na stronie polskiego dystrybutora:
https://oxyburn.pl/pol_m_Produkty_Skarpety_Ro…

Ciekawostką jest to, że Oxyburn na rower ma inne skarpety na szosę oraz MTB :)
Skocz do Forum: