Jakie narzędzia (a może zestaw?)

Autor Wiadomość
Cvbge mężczyzna

Posty: 769
Dołączył: 13 sty 07
Dodane 30-07-2011 09:07 Jakie narzędzia (a może zestaw?)
Cześć,

planuję kupić sobie narzędzia do serwisowania roweru - te bardziej "zaawansowane".

Co byście polecili? Jaką firmę, a może jakieś gotowy zestaw?

Z "profesjonalnych" firm znam Parktoola, ale są drodzy - czy jest coś co ma lepszy stosunek jakości do ceny?

Jeśli chodzi o zestawy, to chyba wolałbym kupować części oddzielnie, bo podstawowe narzędzia mam a chyba każdy zestaw je posiada.

Zestaw jest trochę tańszy, ale czy aż tak dużo? Na przykładzie zestawu Parktool SK-1 (http://www.velo.com.pl/produkt…11&pk=%&id=1574):
- zestaw:450zł (części + skrzynka)
- części osobno: 428zł
- skrzynka: ?

Jakby kupować części osobno ale wszystkie na raz, to pewnie można dostać jakiś rabat.
Edytowane przez Axi dnia 31-07-2011 09:45
docent mężczyzna

docent
Posty: 16
Miejscowość: Kraków
Dołączył: 19 cze 10
Dodane 30-07-2011 11:50 RE: Jakie narzędzia (a może zestaw?)
Park Tool jest istotnie super, ale to imo przepłacanie, jeśli sprzęt tylko na własne, prywatne potrzeby. Sugeruję Bike-Handa:

http://vipgallery.pl/pl_PL/p/K…isowa-mala/5476

A czy się opłaca bardziej w zestawie czy nie to już musisz się udać na Allegro i policzyć :) Dodam, że Bike Handa mam jedynie klucze płaskie, bo cała reszta narzędzi u mnie to zbieranki z wielu lat różnych marek. Ale owe klucze są istotnie super - lekkie, poręczne, nie odkształcają się.. polecam :)
Giresse mężczyzna

Giresse
Posty: 103
Miejscowość: Zabierzów / Kraków
Dołączył: 15 lis 10
Dodane 30-07-2011 14:19 RE: Jakie narzędzia (a może zestaw?)
...Co do narzędzi, to wychodzę z założenia, że co tanie to drogie. Dlatego od kilkunastu lat kompletuję sobie warsztat w oparciu o narzędzia z górnej półki. Narzędzia przeszły nie jedno i nigdy mnie nie zawiodły (kiedyś zajmowałem się mechaniką samochodową). Jakby ktoś spotkał się z poniższymi markami, to może być pewien, że, to jest sprzęt na wieki (BAHCO, KNIPEX, GEDORE, FACOM, PROXXON, WERA, WIHA). Jedyną wadą tych narzędzi jest, to, że chcąc kupić wszystkie potrzebne narzędzia za "jednym zamachem" musisz się liczyć z poważnymi kosztami. Jedno jest pewne na imbusach nie zaoszczędzisz, tu musi być naprawdę dobra marka, co do reszty to taki Stanley w zupełności Ci wystarczy, i oczywiście są klucze strikte rowerowe (klucze do suportu, ściągania korb, szprych, konusów, bieżni w piaście / bębenku itp, które też powinny być odpowiedniej jakości. Na obecną chwilę mam posiadam wszystkie klucze niezbędne do wykonania servisu za wyjątkiem klucza do odkręcania bieżni - nie będę pisał jak ją odkręcam ;) (jak spotkasz się z w/w kluczem daj znać);)

"Tylko bogatych stać na kupowanie tandety, bo mogą ją kupować w nieskończoność;
Ja jestem biedny, żeby kupować tanio." John Davison Rockefeller

Cvbge mężczyzna

Posty: 769
Dołączył: 13 sty 07
Dodane 30-07-2011 18:04 RE: Jakie narzędzia (a może zestaw?)
Dzięki,

a suport taki jak na zdjęciu to cartridge Shimano? I klucz np. taki?http://rower-sport.pl/index.ph…duct&prod_id=40
Cvbge dodał/a następującą grafikę:

Edytowane przez Cvbge dnia 30-07-2011 18:04
Versus mężczyzna

Posty: 3088
Miejscowość: Kraków
Dołączył: 25 mar 07
Dodane 30-07-2011 19:15 RE: Jakie narzędzia (a może zestaw?)
...

nie bądź nigdy pokorny wobec dumnych ani dumy wobec pokornych

Edytowane przez Versus dnia 31-07-2011 06:46
Cvbge mężczyzna

Posty: 769
Dołączył: 13 sty 07
Dodane 30-07-2011 21:09 RE: Jakie narzędzia (a może zestaw?)
Zamiast 25zł za klucz każesz mi płacić 250zł zł za nowy suport+korbę, jak stara ma 1300km i świetnie działa, trochę to mi się nie kalkuluje ;)
Versus mężczyzna

Posty: 3088
Miejscowość: Kraków
Dołączył: 25 mar 07
Dodane 30-07-2011 22:07 RE: Jakie narzędzia (a może zestaw?)
...

nie bądź nigdy pokorny wobec dumnych ani dumy wobec pokornych

Edytowane przez Versus dnia 31-07-2011 06:46
Cvbge mężczyzna

Posty: 769
Dołączył: 13 sty 07
Dodane 30-07-2011 22:25 RE: Jakie narzędzia (a może zestaw?)
Mnie link się dobrze otwiera :/ Zresztą to nie najważniejsze, to tylko przykład.

Z cech wychodzi, że mam najważniejsze ;) A jeśli jeszcze trafiłem z typem suportu, to jeszcze dochodzi omnipotencja ;) Z drugiej strony nie wiem czy jest jeden rozmiar suportów czy kilka, ale może jak się prześpię to wiedza na mnie spłynie ;)

Versus mężczyzna

Posty: 3088
Miejscowość: Kraków
Dołączył: 25 mar 07
Dodane 31-07-2011 06:49 RE: Jakie narzędzia (a może zestaw?)
Cvbge, skasowałem mało elegancko swoje wpisy, bo doszedłem do wniosku, że lepiej omówić sprawę w realu. Tu zbyt dużo wkrada się nieporozumień! :|;)

nie bądź nigdy pokorny wobec dumnych ani dumy wobec pokornych

Axi mężczyzna

Axi
Posty: 3256
Miejscowość: Kraków
Dołączył: 8 sie 06
Dodane 31-07-2011 10:15 RE: Jakie narzędzia (a może zestaw?)
Jeśli chodzi o zestawy, to chyba wolałbym kupować części oddzielnie, bo podstawowe narzędzia mam a chyba każdy zestaw je posiada.

Zestaw jest trochę tańszy, ale czy aż tak dużo? Na przykładzie zestawu Parktool SK-1 (http://www.velo.com.pl/produkt…11&pk=%&id=1574):Cvbge

Ten zestaw ma w zasadzie tylko podstawowe narzędzia, a doliczanie łyżek i łatek kosztujących grosze jako "narzędzi" żeby zwiększyć ich liczbę jest wręcz przykre. W tym wypadku ewidentnie więc w grę wchodziłoby kupienie na sztuki narzędzi których nie masz. A skrzynkę na narzędzia tej wielkości, to za ok.20zł w jakimś markecie budowlanym czy czymś takim powinieneś dostać - może nie będzie mieć napisu park tool, ale pytanie, czy to w skrzynce jest najważniejsze ;).

Dodane dnia 31 lipca 2011 10:20:16

A tutaj http://www.velo.com.pl/produkt…11&pk=%&id=2641 widać, na ile Park Tool wycenia walizeczki: koszt narzędzi 2800zł, koszt walizki 1250zł sic!, zatem całość 4050, co oznacza, że walizka stanowi 30% 44% ceny!

Przekładając to na przytoczony przez Ciebie zestaw wychodzi, że walizka kosztuje 200zł, a narzędzia 250zł ;).

Pozdrawiam :)
Axi

Edytowane przez Axi dnia 31-07-2011 11:01
Cvbge mężczyzna

Posty: 769
Dołączył: 13 sty 07
Dodane 31-07-2011 10:24 RE: Jakie narzędzia (a może zestaw?)
Versusie, źle zrobiłeś. Ja wszystko rozumiem (w końcu jestem omnipotentny ;) ). A nieporozumienia (w znaczeniu niezrozumienia, wyjaśniam żeby nie było niejasności ;) ) są dobre, pozwalają przenieść dyskusje na nieoczekiwane tory, wznieść się ponad szarą rzeczywistość, w skrócie robi się ciekawie ;)

Axi, zgadzam się z tobą w 120%! (120 czyli zgadzam się z tym co napisałeś a nawet częściowo z tym czego jeszcze nie napisałeś! ;) )
Dodane: jak pisałem ten post nie było jeszcze "edycji" Axiego - i muszę powiedzieć, że zgadzam się też z tym co dopisałeś :) Za tą walizkę to nieźle sobie liczą, ja bym tyle nigdy nie dał, chociaż z drugiej strony w Castoramie widziałem walizki kosztujące kilkaset złotych.

PS. Proszę traktować ten post odpowiednio do ilości "uśmieszków" w nim zawartych ;)

Dodane dnia 31 lipca 2011 10:33:42

Aha, wydaje mi się, że to trzeba liczyć inaczej. Koszt zestawu (narzędzia + walizka) to 2800, a sama walizka 1250, czyli walizka kosztuje prawie tyle co narzędzia.
http://www.parktool.com/produc…-event-kit-ek-1

Dodane dnia 31 lipca 2011 10:44:32

Zresztą na velo strasznie drogo sobie liczą. Z ebuya można sprowadzić za 460+155$ = 1728zł (co i tak jest dużo, ale 1000zł taniej niż w Polsce).

http://cgi.ebay.com/Park-Tool-…45fc1b6d23#shId
Edytowane przez Cvbge dnia 31-07-2011 10:45
Axi mężczyzna

Axi
Posty: 3256
Miejscowość: Kraków
Dołączył: 8 sie 06
Dodane 31-07-2011 11:03 RE: Jakie narzędzia (a może zestaw?)
Aha, wydaje mi się, że to trzeba liczyć inaczej. Koszt zestawu (narzędzia + walizka) to 2800, a sama walizka 1250, czyli walizka kosztuje prawie tyle co narzędzia.
http://www.parktool.com/produc…-event-kit-ek-1Cvbge

Tak, wygląda na to, że na polskiej stronie niezbyt wyszedł im opis i rzeczywiście w cenie "zestaw" jest i zestaw narzędzi i walizka - poprawiłem wcześniejszego posta, wychodzi jeszcze zabawniej ;).


Zresztą na velo strasznie drogo sobie liczą. Z ebuya można sprowadzić za 460+155$ = 1728zł (co i tak jest dużo, ale 1000zł taniej niż w Polsce).Cvbge


Zapomniałeś, że dochodzi cło 3% i vat 23%, więc 1728 + 3% + 23% = 2190zł, choć nadal 500 taniej ;).

Pozdrawiam :)
Axi

Robert3345 mężczyzna

Posty: 1
Dołączył: 23 cze 17
Dodane 23-06-2017 10:33 RE: Jakie narzędzia (a może zestaw?)
Hej. ostatnio kumpel mi przesłał link do strony Unior i tam mają dosyć pokaźny zbiór zestawów narzędzi do napraw rowerów, a także multi tule. bardzo atrakcyjnie to wygląda, bo jest nie źle opisane i myślę, że warto będzie się nad tym pochylić. Czy ktoś z Was posiada narzędzia od firmy Unior?
telerad mężczyzna

Posty: 20
Miejscowość: Poznań
Dołączył: 10 lip 17
Dodane 10-07-2017 16:56 RE: Jakie narzędzia (a może zestaw?)
zdecydowanie polecam park tool, liczy się jakość

Zdrowie to podstawa!

Damian mężczyzna

Posty: 1
Dołączył: 20 lis 17
Dodane 20-11-2017 12:07 RE: Jakie narzędzia (a może zestaw?)
Popatrzcie sobie jeszcze na Uniora. Według mnie bardzo dobra marka za rozsądną cenę. Fajnie wykonane, dobrze leżą w dłoni i przede wszystkim są wytrwałe i niezawodne!
Denis mężczyzna

Posty: 3
Dołączył: 10 lut 20
Dodane 10-02-2020 15:44 RE: Jakie narzędzia (a może zestaw?)
Moim zdaniem samemu trzeba przetestować kilka marek różnych narzędzi, żeby wyrobić sobie zdanie i wiedzieć, co nam się najlepiej sprawdza. Sam przez długi czas zastanawiałem się nad wyborem każdego jednego klucza, a teraz jak chcę coś kupić, to po prostu wchodzę na stronę sklepu https://narzedziowy24.eu/gdzie jest ogromny wybór narzędzi, a dodatkowo często pojawiają się różne promocje.
Skocz do Forum: