Zobacz Temat
rowerowanie.pl » Jazda dzienna » Sprzęt
MTB na crossa. Wymiana zużytych podzespolow, pytanie + porady.
Autor Wiadomość
TYriQ mężczyzna

Dodane 15-05-2017 09:45 MTB na crossa. Wymiana zużytych podzespolow, pytanie + porady.
Witam.
Przymierzam sie do przerobienia swojego nowo nabytego uzywanego MTB na crossa.
Coś co zdąrzyłem się dowiedzieć to ,to że rowerek został zajechany przez poprzedniego właściciela.
Do wymiany wchodzi w gre napęd czyli: korba, suport, łancuch i kaseta.
Z racji takiej że nie mam zaprzyjaznionego serwisu a serwisy jak to serwisy koniecznie chca wciskać części nowe i wypieraja się zadbanych używek toteż szukam kogoś z krakowa (najlepiej podgorze) kto mogłby się spotkać, pogadać przy piwie, obejżeć rowerek i doradzić z wyborem części i ewentualnie przeserwisować rower jeśli się na tym zna.

Rower aktualnie stoi na osprzecie shimano deore. Budżet jaki sobie przygotowałem żeby przywrócić go do życia to 400-500zł.
Ktoś coś?
ChuckNorris mężczyzna

ChuckNorris
Miejscowość: Kraków
Dodane 20-05-2017 00:00 RE: MTB na crossa. Wymiana zużytych podzespolow, pytanie + porady.
Jeżeli jest napęd zużyty doszczętnie to pozostaje zakup nowych podzespołów. Zapewne trza też wymienić smar w piastach oraz sterach przy kierownicy, sprawdzić hamulce- stan klocków oraz płynu hamulcowego. Polecam krakowski sklepo-serwis http://www.dobrerowery.pl/ mają naprawdę tani osprzęt i skorzy do opustów.
Co do trekingu to najlepiej pod to nadaje się 29er- wymieniasz opony 29" na 28" tj 622mm z szerszej na węższą. Rozmiar rawki jest tożsamy.

"Until you get two suspended 29er wheels under your ass you aint riddern nothing yet."

Skocz do Forum: