Czasówka do ZOO

Zasady i trasa

Jak dodać swój wynik

Uzyskany wynik czasowy, swoją wagę z rowerem i informacją o jego typie, najlepiej jest podać na forum w wątku dotyczącym podjazdu. Tabela wyników aktualizowana jest dość często, więc najpóźniej na drugi dzień uzyskany wynik powinien być w niej umieszczony.

Jak mierzymy

Pomiary – jak sama nazwa wskazuje – dokonujemy na podjeździe pod krakowskie ZOO. Początek pomiaru (start lotny – podczas jazdy) ma miejsce z początkiem kostki brukowej na ul. Leśnej. Meta wyznaczona została na przejściu dla pieszych przy kasach ZOO (al. Kasy Oszczędności Miasta Krakowa). Przybliżony przebieg trasy, oraz profil podjazdu przedstawione zostały poniżej.

Podjazd ma ~1.9km, co przy różnicy wzniesień 121m daje średnie nachylenie 6.4%. Przy takim nachyleniu możliwe jest wyznaczenie przybliżonej średniej mocy w oparciu o wykonaną pracę przy wznoszeniu się (im stromszy podjazd tym dokładniejsze wyniki – płaskie odcinki na trasie wprowadzają niedokładność).

Ponieważ pozostałe dane wyznaczonego odcinka są już znane, do wyliczenia mocy wystarczy znać czas podjazdu, oraz łączną wagę podjeżdżającej osoby (wraz z rowerem, ubraniem, zawartością bidonów itd.).

Trasa

Profil

profil podjazdu