Zobacz Temat
rowerowanie.pl » Jazda dzienna » Różne rozmowy
Kolano - ortopeda/lekarz sportowy
Autor Wiadomość
Leslaw mężczyzna

Leslaw
Miejscowość: Kraków
Dodane 04-01-2008 23:25 RE: Kolano - ortopeda/lekarz sportowy
To jest kosmos cena. :|U mnie było to 30 - 40 zł odpłatnie.
Kubak mężczyzna

Kubak
Miejscowość: Kraków-Zielonki
Dodane 05-01-2008 00:21 RE: Kolano - ortopeda/lekarz sportowy
Pulse. Nie wiem skąd jesteś. Z tego co pamietam Carolina jest najdroższa w Warszawce, można tam USG zrobic (z opisem) za 80 dych.

Куба

http://www.mtbkubak.blox.pl
simo mężczyzna

Miejscowość: Zabierzów
Dodane 05-01-2008 20:12 RE: Kolano - ortopeda/lekarz sportowy
Placilem w wakacje 2007 50 pln za wizytę z USG i wydrukami u dr Pach - Kapturkiewicz, poleconą przez znajomego z branży medycznej . Stwierdzila uszkodzenie bocznej łekotki i zalecila artroskopię lewego kolana (Ona nie robi takich zabiegów) i wyslala mnie do Mediciny na Barską.e Tam dr Gołda (polecany i znany z kilku źródel) na podstawie wydruków od dr Pach (Medicina nie ma USG) zaproponowal podjęcie decyzji o artroskopii za kilka miesięcy (wizyta za 60 pln). W miedzyczasie rekomendowano mi dr Peszko (przyjmuje tylko prywatnie u Bonifratrów). Po wizycie u Niego w grudniu 2007 za 170pln zakwalifikowal moje czasem bolące kolano do artroskopii stwierdzajac uszkodzenie łekotki, tylko że w innej cześci kolana (na "szczęście" tego samego...). Zabieg można wykonac u Niego za jedyne 2500 pln (koszty zabiegu, anestezjologa, pobytu 1 dzien w szpitalu itp).
Po dwóch badaniach i trzech wizytach i róznych opiniach lekarzy specjalistów z "górnej pólki";) na pewno wiem tyle, że mam kolano do artroskopi, ale nie wiem w której jego części i nie wiem jak szybko powinienem się na nią zdecydować. Jesli za wyznacznik poprawnosci diagnozy przyjąc cenę wizyty i badania, to powinienem zrobic ten zabieg za 2500 pln w najszybszym mozliwym terminie (3 miesiace po szczepieniu na zóltaczkę). Tylko czy jest to dobre wyjscie? Zastanawiam się nad zrobieniem kolejnego niezaleznego badania, tylko czy ma to sens???
Co o tym myslicie?
Sezon czekal nie bedzie ...
mt_jr mężczyzna

Miejscowość: kraków
Dodane 05-01-2008 20:49 RE: Kolano - ortopeda/lekarz sportowy
simo napisał/a:
Po dwóch badaniach i trzech wizytach i róznych opiniach lekarzy specjalistów z "górnej pólki";) na pewno wiem tyle, że mam kolano do artroskopi, ale nie wiem w której jego części i nie wiem jak szybko powinienem się na nią zdecydować.

Ciekawi mnie jedna rzecz: że żaden z tych specjalistów nie wspomniał o zastrzykach w rodzaju Hyalgan, Synvisc albo czegoś w tym rodzaju (jest na rynku od jakiegoś czasu jeszcze trzeci, nowszy środek). Zapewne nie pomagają na wszystko, ale znam kilka przypadków, które owe zastrzyki przed artroskopią uratowały a ich kolana mają się od tego czasu całkiem nieźle. Fakt, nie są tanie, ale tańsze niż zabieg no i do tego zdecydowanie mniej inwazyjne.

http://www.xouted.com - zobacz nową wersję mojego bloga!

http://www.xouted.com/
simo mężczyzna

Dodane 06-01-2008 16:04 RE: Kolano - ortopeda/lekarz sportowy
Nikt nie proponowal mi zastrzyków. Z informacji, które uzyskałem od lekarzy i kuzyna (siatkarza, ma usnięte Łękotki w obu kolanach), uszkodzenia łękotki podobno nie cofaja się , są nieodwracalne. Nie mozna ich leczyć, mozna tylko usunąc uszkodzony fragment. Może ktoś ma inne informacje ?
mt_jr mężczyzna

Miejscowość: kraków
Dodane 06-01-2008 17:59 RE: Kolano - ortopeda/lekarz sportowy
Jeśli chondromelacja jest uszkodzeniem łąkotki to owszem, cofa się, właśnie na skutek stosowania Hyalganu. Wyniki USG mówią same za siebie. Przynajmniej tak mówią trzy osoby, z którymi na ten temat niejednorotnie rozmawiałem. Czwarta miała wyraźną poprawę po Synviscu. Przy okazji przypomniało mi się jeszcze jedno nazwskiko, dr.Sienkiewicz ze szpitala wojskowego przy wrocławskiej.

http://www.xouted.com - zobacz nową wersję mojego bloga!

http://www.xouted.com/
simo mężczyzna

Dodane 09-01-2008 07:28 RE: Kolano - ortopeda/lekarz sportowy
Dzięki za info.
Muszę poczytać więcej o dostępnych lekach. Może uda się wyjść na prostą bez zabiegu.
Pulse mężczyzna

Dodane 12-01-2008 12:05 Kolano - ortopeda/lekarz sportowy
W skutek awarii przepadl bardzo interesujacy mnie watek problemow z kolanami.

Archiwum dzięki za linka do pierwszej strony, jakoś jej nie mogłem odszukać (z drugiej miałem pełniejszy ;) ) posty z powrotem w temacie

Robilem USG i mam diagnoze chcialbym sie dowiedziec czy ktos mial nieprzyjemnosc posiadania wysieku w kolanach (plyn). Teraz wiem co mnie meczylo przez pol sezonu, zaczelo sie niewinnie w grudniu bylo juz na tyle denerwujace ze postanowilem odstawic rower do momentu uporania sie z kolanami.

Wysiek wyszedl na USG z ktorym ponownie udaje sie do mojego ortopedy.
Wysiek jest w obu kolanach przy czym w jednym mocniej.

Dodatkowo wyszlo ze w jednym kolanie "chrzastka rowka miedzyklykciowego uida o nieco zatartych obrysach i echostrukturze o gr. 2,7 mm (N pow. 2,0) Cechy chondromolacji powierzchni statawowej udowej"

Wybieram sie do lekarza, ale z lektury watka o kolanie, wnioskowac mozna ze niektorzy z Was toczyli juz boje z problemami kolanowymi i moze ktos bedzie w stanie mi powiedziec cos wiecej na ten temat.

W ramach przestrogi dodam, ze jestem prawie pewien dorobilem sie tego poniewaz od samego poczatku powaznego jezdzenia mialem bardzo silowy styl jazdy.
Edytowane przez Axi dnia 18-01-2008 20:54
elawinia kobieta

elawinia
Dodane 14-01-2008 00:08 RE: Kolano - ortopeda/lekarz sportowy
Pulse - ja miałam nieprzyjemność mieć w kolanie między innymi wysięk oraz chondrom. Jak pisałam poprzednio - u mnie była głównie rehabilitacja w postaci masażu zgrubienia na więzadle, krioterapia + ćwiczenia. Wrociłam do sportu i poczynam sobie coraz śmielej - po wakacjach byłam np na Ekstremalnym Rajdzie Orła.

Ale wiecie co - to był mój pierwszy taki lekki rok, czyli odstawiłam prawie całkowicie góry, jeździłam jedynie z doskoku rowerem i to głównie do pracy (uzbierało sie w sumie ponad 6000km, ale tylko dzięki Islandii, gdzie zrobiliśmy 1900 km) i czuję, jak mi forma poleciaaaaałaaaa. Kolano już w dobrym stanie, mam więc nadzieję, że w 2008 uda się zrealizować sporo więcej.

Pulse - napisz proszę, co lekarz wymyśli na Twoje kolano.
www.piklenina.spine.pl
Pulse mężczyzna

Dodane 14-01-2008 21:58 RE: Kolano - ortopeda/lekarz sportowy
Bylem u ortopedy w Bydgoszczy mowil ze z opisu USG nie wynika, zeby bylo tak zle. Zalecil kontynuacje terapii (pole i prady zmienne) zbadal postukal pozginal mowi ze plynu jest niewiele. Mam sie zglosic po terapi na USG, zeby je skonfrontowac. Tyle, ze USG bedzie robione tam gdzie on przymuje - na kase ;-)
Dodatkowo mowil, ze prochy moge sobie odpuscic z Arthylem wlacznie.
Zalecil oszczedzanie nog w czasie terapii, plus cwiczenia czworoglowego - szybkie napiecie 3-5 sek, stopniowe rozluznianie (wazne STOPNIOWE) i tak ze 30 razy i wiele powtorzen w ciagu dnia.
Mocny czworoglowy odciaza kolana.
Ogolnie mam do tego lekarza zaufanie, pomogl koledze w powaznej kontuzji (mocny "przeprost" ) dodatkowo w Toruniu, gdzie robilem USG ortopeda robiacy USG spytal o to do kogo chodze i powiedzial, ze to najwyzsza polka w tym regionie.
Nie sprawia tez wrazenia, zeby chcial wyciagac od ludzi pieniadze, wystarczy jedna wizyta prywatna i dalej mozna chodzic na kase.

Zobaczymy co bedzie, planuje skonfrontowac te opinie z jeszcze jednym ortopeda, ale to za 2 tygodnie - po terapii.
Edytowane przez Pulse dnia 14-01-2008 21:59
Makswelll mężczyzna

Makswelll
Miejscowość: Kraków/ Myślenice
Dodane 14-01-2008 22:51 RE: Kolano - ortopeda/lekarz sportowy
Pulse napisał/a:
Dodatkowo mowil, ze prochy moge sobie odpuscic z Arthylem wlacznie.

Niestety nie ma żadnych przekonywujących dowodów na skuteczność glukozaminy (Arthryl itp). Wyniki badań opublikowane w prestiżowych pismach medycznych wskazują na działanie identyczne z placebo :)

Long-term effects of glucosamine sulphate on osteoarthritis progression: a randomised, placebo-controlled clinical trial.

Glucosamine, chondroitin sulfate, and the two in combination for painful knee osteoarthritis.
Pulse mężczyzna

Dodane 06-02-2008 08:30 RE: Kolano - ortopeda/lekarz sportowy
Bylem u innego lekarza, na badaniu zlapal wykryl miejsce w ktorym ucisk bolal, na drugiej nodze w porzadku (w porownaniu do prawej prawie nie boli) diagnoza maziowka naciska na rzepke, kwalifikuje sie do operacyjnej korekty. Lekarz nie ma watpliwosci sam operuje, wiec troche kolan juz od srodka widzial.
Dolegliwosc nazywa sie plica syndrom link
Edytowane przez Pulse dnia 06-02-2008 09:57
PePe mężczyzna

PePe
Dodane 06-02-2008 15:56 RE: Kolano - ortopeda/lekarz sportowy
Niestety, mnie również dopadł problem z kolanem.
Po wizytach u specjalistów (kilku) oraz USG (też kilku) wychodzi na to że najlepszym rozwiązaniem były by zastrzyki. Wspominał już o nich mt_jr. Chodzi o synvisc, hyalgan, go-on lub ost (kolejność nie przypadkowa, bo zależna od ceny, podobno również od jakości), w każdym bądź razie wszystkie zawierają kwas hialuronowy. Teraz miałbym pytania do rowerzystów którzy mieli bezpośredni kontakt z terapią, lub do znajomych takowych (mt_jr). Który z tych specyfików jest warty uwagi, czyli który został zastosowany? Czy nie było problemów w trakcie terapii (spotkałem osobę która po dwu zastrzykach czuła się świetnie, trzeci spowodował blokadę kolana:( )? Do kogo w Krakowie najlepiej się udać po takie zastrzyki (P. Morawiecki)? Jak szybko po zastrzykach wraca się do pełnej sprawności, czyli treningi i starty?

Jak pewnie brać rowerowa czuje, zapodanie igły w kolano nie wygląda najlepiej (i to jeszcze trzy razy) dlatego szukam wszelkich opinii na ten temat.

Na zakończenie dodam, że przerabiałam też arthyl i nie zauważyłem jakiejś poprawy.
Pulse mężczyzna

Dodane 06-02-2008 21:15 RE: Kolano - ortopeda/lekarz sportowy
pepe masz do konca pewna diagnoze? Jezeli tak, to w czym rzecz? Ja bym nie ladowal nic w kolano poki bym nie wiedzial co powoduje problem.
Rtg i Usg tak naprawde niewiele pokazuje, znacznie wiecej widac na rezonansie ale tutaj trudno o skierowanie, aczkolwiek sie da. Dobre badanie manualne, tez czesto przynosi efekty, przerabialem juz to pare razy i dopiero ostatni lekarz potrafil zlapac tam gdzie boli, a inni tez mnie troche meczyli, ale nic z tego nie wyszlo.
Co do zastrzykow to jezeli sa przeslanki aby je uzyc to zazwyczaj sa skuteczne. Najgorsze w tych zastrzykach jest jednak to - z tego co ja sie orientowalem, ze czasem wymagaja one powtorzen, np. za 6 miesiecy, czasem dluzej np. za dwa lata.
Co do strat sezonu, to sam jestem zly bo pare maratonow pewnie mi przejdzie kolo nosa, ale lepiej o to zadbac za wczasu, zeby pozniej mozna bylo jezdzic bez stresu.
Edytowane przez Pulse dnia 06-02-2008 21:18
trax mężczyzna

Dodane 12-02-2008 10:36 RE: Kolano - ortopeda/lekarz sportowy
Witajcie

Mam wielką prośbę do Elawiny - czy mogłabyś napisać gdzie przechodziłaś swoją rehabilitację, w jakim ośrodku/przychodni i jakie ćwiczenia Ci zlecono? Bardzo dziekuję z góry.
Pulse mężczyzna

Dodane 22-04-2008 18:20 RE: Kolano - ortopeda/lekarz sportowy
ja juz po artroskopii, przyczyna problemu byl przerosniety fald blony maziowej - plica syndrome. Podobno czesto sie zdarza w przypadku uprawiania kolarstwa.
Teraz jeszcze tylko druga noga i mozna zaczac sezon ;)
Edytowane przez Pulse dnia 22-04-2008 18:22
Egoist mężczyzna

Egoist
Miejscowość: Kraków - Azory
Dodane 16-05-2008 14:55 RE: Kolano - ortopeda/lekarz sportowy
Witam,

Poszukuje dobrego lekarza ortopedy (najchętniej w Krakowie) który zdjagnozuje pochodzenie bólu w kolanie.
Jakieś 2 miesiące (pazdziernik'07) miałem małą wywrotkę na rowerze i upadłem kolanem na asfalt;( RTG nie wykazało niczego niepokojącego. Przed dwoma tyg wybrałem się ponownie do ortopedy bo ból (lekki) nadal się utrzymuje. USG wykazało lekki wysięk w stawie + "chondromalację rzepki". Dostałem ARTHRYL.
Obawiam się jednak że powód bólu jest jakiś inny, bo kolano boli poniżej rzepki a nie pod rzepką, a ta chrondomolacja rzepki wyszła przy okazji :| Ból nasila się podczas dłuższego chodzenia po płaskim.

Może ktoś z Was polecić jakiegoś specjalistę? (Ewentualnie jakiegoś zdecydowanie odradzić)Egoist

Ciąg dalszy historii jest taki, że po dwóch seriach ARTHRYL'u kolano nadal lekko boli. Dostałem skierowanie na rezonans i w opisie są następujące zdania:
"Chrząstka rzepki niejednorodna, cechy chrondomolacji"
"Łąkotka boczna w zakresie rogu tylnego z punktową strefą hiperintensywną"
Pozostałe sprawy ok.
O ile o pierwszym wiem, bo problem pojawił się już na USG (naszczęście zmiana nie jest intensywna), o tyle drugie zdanie jest niepokojące.
Czy ktoś może trochę objaśnić mi co ono tak naprawdę znaczy?
Wiem, że ortopeda będzie wiedział najlepiej, ale wizytę mam za 2 tygodnie;(
hohlik kobieta

Dodane 06-01-2013 11:56 RE: Kolano - ortopeda/lekarz sportowy
witam,
mój problem z kolanami rozpoczął się około 8 lat temu- wtedy problem zbagatelizowalam( noga lądowałą w gipsie ) od roku mam problem zaróno z lewym jak i prawym. Aktualnie lewe bardziej dokucza. Miałąm juz rtg, usg, MRI. Byłam u 3 lekarzy. 1- boczne przyparcie rzepki- operacja. Kolejny lekarz , diagnoza- uszkodzenie łękotki-artroskopia , jeszcze kolejny- niewydolne ACL- operacja.
Zastanawiam się teraz któremu lekarzowi mam zaufać..
Według USG- róg łękotki przyśrodkowej niejednorodny. acl niewydolne w badaniu dynamicznym. MRI nie wykazało nic. Lekarz ktory zdiagnozowal boczne przyparcie (dr Gołda) stwierdził ze więzadlo jest ok i z łękotką też nie widzi problemu.
Ja się pytam jak to możliwe? Zastanawiam się nad ostatniąwizytąu dr. Peszko.
Proszę o pomoc
Kocur mężczyzna

Kocur
Dodane 06-01-2013 12:26 RE: Kolano - ortopeda/lekarz sportowy
Ja właśnie tego się bałem i poszedłem tylko do jednego lekarza ;)

Mój kumpel ma to samo - raz poszedł w Opolu u siebie - chondromalacja, potem poszedł do jakiegoś w Krakowie - artroskopia, a potem żeby się upewnić poszedł gdzieś prywatnie i dostał trzecią diagnozę od której zgłupiał i do dzisiaj nic nie zrobił bo już nie wie co ;)

Ja właśnie muszę się przejść na siłkę i zobaczyć czy moja rehabilitacja i prochy coś pomogły na bieganie.

MOMENT OF TERROR IS THE BEGINNING OF LIFE

hohlik kobieta

Dodane 06-01-2013 12:41 RE: Kolano - ortopeda/lekarz sportowy
to jest jakaś masakra... naprawde jak opinie mogą być tak różne.. ja też zgupiałąm i nie wiem co robić.. a noga nadal mnie boli.. praktycznie non stop nawet bez wysiłku..
Skocz do Forum: