Kolano - ortopeda/lekarz sportowy

Autor Wiadomość
schwepes mężczyzna

schwepes
Posty: 194
Dołączył: 21 mar 10
Dodane 06-01-2013 13:04 RE: Kolano - ortopeda/lekarz sportowy
Weź wszystkie wyniki i zgłoś się do tego lekarzahttp://www.chomicki-bindas.pl/. W Krakowie przyjmuje na ul. Zamoyskiego whttp://rehabilitanci.org.pl/.

hohlik kobieta

Posty: 4
Dołączyła: 6 sty 13
Dodane 06-01-2013 13:12 RE: Kolano - ortopeda/lekarz sportowy
myślałam o Mierniczku albo o Peszko? co myślisz o nich.
schwepes mężczyzna

schwepes
Posty: 194
Dołączył: 21 mar 10
Dodane 06-01-2013 13:44 RE: Kolano - ortopeda/lekarz sportowy
Nie znam, ale referencje Chomickiego-Bindasa mnie przekonały. Ja miałem boczne przyparcie rzepki i poradziliśmy sobie z tym całkowicie bezinwazyjnie, rehabilitację ruchową i terapią manualną.

To było w 2011r, a 2012r przejechałem więcej niż kiedykolwiek wcześniej, zrobiłem dużo więcej w pionie, jeździłem na korbie zwykłej, a nie kompaktowej, a mimo to nie miałem ani jednego dnia w którym obawiał bym się o kolana. Być może moja kontuzja nie była aż tak poważna, ale leczenie było idealnie dostosowane do powagi problemu.
hohlik kobieta

Posty: 4
Dołączyła: 6 sty 13
Dodane 06-01-2013 13:58 RE: Kolano - ortopeda/lekarz sportowy
Problem jest w tym że ja tak naprawde nie wiem czy to boczne przyparcie, ja na RTG tego nie widze. ale dr, Gołda tak, widziałąm inne RTG i odbiegają daleko od mojego.. ;/ co do łękotki jest na USG o tym wspomniane ale dr Gołda to zlekceważył. Jest też napisane ze ACL jest niewydolne w badaniu dynamicznym i to też zlekceważył.
Mierniczek i Peszko też mają bardzo dobre opinie. Sama nie wiem :(
UMaciek mężczyzna

UMaciek
Posty: 640
Miejscowość: Krzeszowice
Dołączył: 19 kwi 09
Dodane 06-01-2013 18:10 RE: Kolano - ortopeda/lekarz sportowy
Ja też miałem podobną sytuację jak schwepes, zajęli się mną u wspomnianych rehabilitantów i cały sezon już nic się nie działo z kolanami. A miałem okres, że ledwo chodziłem. Zaliczyłem USG u rehabilitantów i MR w Kielcach. Też polecam.
mandraghora kobieta

mandraghora
Posty: 1420
Miejscowość: KRK
Dołączyła: 12 lip 11
Dodane 07-01-2013 08:35 RE: Kolano - ortopeda/lekarz sportowy
idź do czwartego i zaufaj jego diagnozie.
Maly mężczyzna

Maly
Posty: 95
Dołączył: 8 paź 07
Dodane 07-01-2013 13:01 RE: Kolano - ortopeda/lekarz sportowy
Ja też miałem podobną sytuację jak schwepes, zajęli się mną u wspomnianych rehabilitantów i cały sezon już nic się nie działo z kolanami. A miałem okres, że ledwo chodziłem. Zaliczyłem USG u rehabilitantów i MR w Kielcach. Też polecam.UMaciek

A ile to kosztowało wszystko? Czasowo rehab. ile zajęła?

Rower lekarstwem na wszystko :)

UMaciek mężczyzna

UMaciek
Posty: 640
Miejscowość: Krzeszowice
Dołączył: 19 kwi 09
Dodane 07-01-2013 14:14 RE: Kolano - ortopeda/lekarz sportowy
Cennik masz na stronie za USG i wizytę u doktora. Rezonans robiłem w Kielcach, znalazłem ofertę na Grouponie i kosztowało mnie to 270zł za jedno kolano, a drugie 250zł bo w pakiecie była zniżka 50% na następny zabieg. Jeszcze przypomniałem sobie, że robiłem RTG posturalne nóg (w Imed24 niedaleko AWFu), bo było podejrzenie nierównej długości nóg. Na szczęście okazało się tylko rotacją miednicy. U ortopedy zaliczyłem w sumie 2 wizyty, jedną z diagnozą problemu i druga kontrolną po 1 abonamencie. Po diagnozie od razu zapisałem się na terapię manualną u nich, ze 3 treningi rehabilitacyjne (wykupujesz sobie abonament) i znowu kolejna manualna. W sumie manualnych na kolana zaliczyłem 3 lub 4 + jedna na wyprostowanie zrotowanej miednicy, już po pierwszej była poprawa i zniknął ból kolan. Abonamentów wykupiłem 3. Czasowo abonament robi się w jakieś 5tyg, bo przy dużej intensywności treningów rehabilitacyjnych, 2 treningi na tydzień są optymalne, żeby się zregenerować po każdym. Można się bawić we 3, ale po takich 3 tygodniach ma się trochę dość ;) Treningi są dostosowane w 100% do kontuzji i możliwości fizycznych, ale po początkowych adaptacyjnych trudność rośnie systematycznie i jeżeli ktoś ma ambicję poza wyleczeniem dodatkowo się wzmocnić to nic nie stoi na przeszkodzie. Ja wyszedłem po tych treningach silniejszy niż wcześniej, z dodatkową wiedzą na temat ćwiczeń, rozciągania, stabilizacji itd i to faktycznie czuć. Oczywiście same treningi to nie wszystko, codziennie trzeba też poćwiczyć w domu, jest naprawdę sporo ćwiczeń do których nie potrzeba wymyślnych akcesoriów, ale np można sobie kupić gumę lateksową co bardzo pomaga przy rozciąganiu i zwiększa ilość ćwiczeń, które robimy sobie w domu. Na jedną trenerkę przypadają max 2 osoby, więc jesteś pod stałą kontrolą. W tym momencie poświęcam jakieś 1,5h tygodniowo na ćwiczenia z treningów, żeby dalej się wzmocnić i uniknąć ponownej kontuzji. Kadra fachowa, miła. Poza treningami i manualną masz kinezjotaping i inne zabiegi typu ultradźwięki czy krioterapia.
schwepes mężczyzna

schwepes
Posty: 194
Dołączył: 21 mar 10
Dodane 07-01-2013 19:00 RE: Kolano - ortopeda/lekarz sportowy
Teraz chyba ceny poszły trochę do góry. Z tego co pamiętam, równo rok temu miesięczny karnet kosztował 250zł - ja wykorzystałem dwa. Do tego dwie wizyty terapeutyczne, wtedy 70 lub 80zł (aktualnie 100zł). Wizyta u lekarza 130zł.


SAJ mężczyzna

Posty: 90
Miejscowość: KRAKÓW
Dołączył: 8 sie 11
Dodane 26-01-2014 16:08 RE: Kolano - ortopeda/lekarz sportowy
Weź wszystkie wyniki i zgłoś się do tego lekarzahttp://www.chomicki-bindas.pl/. W Krakowie przyjmuje na ul. Zamoyskiego whttp://rehabilitanci.org.pl/.

schwepes


Dodane dnia 26 stycznia 2014 16:11:43

odnawiam temat kogo polecacie od kolan bo mnie bol;( a już jedną artroskopie na tym kolanku miałem jakieś 5 lat temu, prywatnie lub na NFZ choć z tym drugim to chyba będzie problem
Edytowane przez SAJ dnia 26-01-2014 16:11
UMaciek mężczyzna

UMaciek
Posty: 640
Miejscowość: Krzeszowice
Dołączył: 19 kwi 09
Dodane 26-01-2014 17:30 RE: Kolano - ortopeda/lekarz sportowy
Dalej polecamy tych, których zacytowałeś. Ewentualnie, jeżeli sądzisz, że nie potrzeba Ci wizyty u ortopedy, a wystarczy tylko u dobrego fizjoterapeuty (w większości przypadków wystarcza) to uderzaj do Alicjihttp://www.fizjotrener.com/
Zapewniam, że zna się na tym, co robi. Prowadziła mój trening rehabilitacyjny.
pocio mężczyzna

pocio
Posty: 3929
Miejscowość: Kraków
Dołączył: 4 wrz 06
Dodane 28-01-2014 21:58 RE: Kolano - ortopeda/lekarz sportowy
Też mogę polecić Alicję. Co prawda ja walczyłem z inną przypadłością, ale zrobiła to skutecznie. A najważniejsze jest wracać do zdrowia w miłym towarzystwie. :)

połowa problemów odłożonych rozwiązuje się sama
pozdrawiam naczelny bleblak pocio

SAJ mężczyzna

Posty: 90
Miejscowość: KRAKÓW
Dołączył: 8 sie 11
Dodane 01-02-2014 18:43 RE: Kolano - ortopeda/lekarz sportowy
dzięki za porady diagnoza przeciążone kolano ,chrząstka troszkę styrana ale to przez piłkę i kosza, będą zastrzyki w kolanko 3 sztuki, co do Alicji to odpada młoda piękna wysportowana:) żona by była zazdrosna:D:D
UMaciek mężczyzna

UMaciek
Posty: 640
Miejscowość: Krzeszowice
Dołączył: 19 kwi 09
Dodane 01-02-2014 21:15 RE: Kolano - ortopeda/lekarz sportowy
Oby Ci tylko te zastrzyki coś pomogły. Znam osoby, które stwierdziły że były to pieniądze wydane bez sensu i trzeba było się wcześniej wziąć za fizjoterapię zamiast się kłuć.
Kocur mężczyzna

Kocur
Posty: 1593
Miejscowość: Kraków
Dołączył: 15 kwi 06
Dodane 05-02-2014 18:43 RE: Kolano - ortopeda/lekarz sportowy
SAJ - Chrząstka styrana czyli masz na myśli jakieś mikropęknięcia czy coś?
Czy po prostu opuchnięta właśnie od wysiłku nadmiernego.


ps.
Wrzućcie fotkę tej Alicji bo tak piszecie i piszecie ;)


MOMENT OF TERROR IS THE BEGINNING OF LIFE

SAJ mężczyzna

Posty: 90
Miejscowość: KRAKÓW
Dołączył: 8 sie 11
Dodane 05-02-2014 22:59 RE: Kolano - ortopeda/lekarz sportowy
chrząstka no takie jak by popękane ,poniszczone fachowo to lekarz by musiał powiedzieć ,ale futsal i kosz teraz w nakolanikach żelowych będzie;(czas kończyć ze sportem chyba że szachy na kurniku tylko mi zostają i mtb na bulwarach wiślanych :):):):)
Kocur mężczyzna

Kocur
Posty: 1593
Miejscowość: Kraków
Dołączył: 15 kwi 06
Dodane 07-02-2014 16:51 RE: Kolano - ortopeda/lekarz sportowy
Hmm, to też jestem ciekaw czy pomoże.

U mnie też wykryli pod usg mikropęknięcia - uznali to jako chondromalację. Zastrzyków jeszcze nie robiłem, na razie prochy ale tak średnio pomogło ...

MOMENT OF TERROR IS THE BEGINNING OF LIFE

GiantMen mężczyzna

Posty: 1
Dołączył: 26 sty 15
Dodane 26-01-2015 08:48 RE: Kolano - ortopeda/lekarz sportowy
A Ja polecam wam Ortotop. Przychodnia ortopedyczna, kilku lekarzy, więc można wybierać a specjalizują się właśnie we wszelkich sportowych urazach. Ja trafiłem na dr Kubę Ślusarskiego. Fachowe podejście, na miejscu nowoczesne usg, fala uderzeniowa. Wyprowadził mnie i znów mogę jeździć. Co prawda póki co tylko przed tv na składaku, ale dobre i to. Kolano już nie chrupie a przedewszystkim nie boli!!! Aha, przyjmują na Zygmunta Augusta, tam koło parku więc fajna miejscóweczka, bo samo centrum. Gorzej z parkingiem, ale strefa płatna trochę miejsc dostarczyła. Jakby ktoś był zainteresowany, to jest ich stronka www.ortotop.pl.
Kowal Bezskrzydły mężczyzna

Posty: 1
Dołączył: 17 kwi 15
Dodane 17-04-2015 10:20 RE: Kolano - ortopeda/lekarz sportowy
Tak, zdecydowanie zgadzam się z ostatnim wpisem. Dr. Ślusarski to specjalista od kolan i ogólnie urazów sportowych. Polecam, polecam. Przywraca wiarę w ludzi. Stronka daje możliwość rejestracji do różnych lekarzy, ale nie wiem czy wszyscy są od urazów sportowych.

P.S - mają fajne, nowoczesne USG :)
Kocur mężczyzna

Kocur
Posty: 1593
Miejscowość: Kraków
Dołączył: 15 kwi 06
Dodane 21-04-2015 20:49 RE: Kolano - ortopeda/lekarz sportowy
No i myślałem że jak pokonam największe gówno tego świata to wrócę zadowolony do biegania i jak to mówią - albo c... w d... albo kotwica w plecy :[


Moja kochana chondromalacja rzepki (obu) dała znać o sobie - 2.5-3 km i schodzę z bieżni.
Kiedyś łykałem coś co mi ortopeda zapisał - jak widać nic nie pomogło.

Pytanie - robił ktoś albo ktoś słyszał o kimś kto robił zastrzyki w rzepkę? Drogie jak fix ale znam jedną osobę, której pomogło.

MOMENT OF TERROR IS THE BEGINNING OF LIFE

Skocz do Forum: