Zobacz Temat
rowerowanie.pl » Jazda dzienna » Wspólna jazda, wycieczki, wyprawy
Weekendowe jazdy
Autor Wiadomość
Axi mężczyzna

Axi
Miejscowość: Kraków
Dodane 25-02-2012 20:00 Weekendowe jazdy
Wybieramy się w niedzielę na rundkę po okolicznych pagórkach. Wyjazd ma charakter treningowy, nie wycieczkowy. Na podjazdach tempo żwawe, reszta spokojne. Jadę na rowerze mtb na terenowych gumach - nie wiadomo co się zastanie po zimie ;), w związku z tym z góry muszę podziękować szosowcom, bo się tylko niepotrzebnie wynudzą i nadenerwują na jakość asfaltów :p.

Mijanych po drodze odczuwalnych wzniesień na trasie jest 6. Długości od 0,6km do 2,5km, nastromienia od 4,3% do 9,3%. Prognozowany czas jazdy ok. 3h, dystans ok.63km - zarys trasy.

Proponowana godzina wyjazdu to 11:00 z możliwością przesunięcia o +/- 30min. Miejsce spotkania: róg błoń po stronie hotelu Cracovia (aktualnie billboard reklamowy). Jak ktoś jest chętny, to niech da znać.

Pozdrawiam :)
Axi

Edytowane przez Axi dnia 01-03-2012 15:57
http://axi.net.pl
Jacekddd mężczyzna

Jacekddd
Dodane 26-02-2012 09:56 RE: Niedzielna jazda
Dzisiaj będzie sucho i słonecznie a asfalt był wyschnięty już wczoraj.

Jacek

PS. W tej chwili widzę, że ta prognoza miała sens do czasu. U mnie zaczyna sypać śniegiem a pokrycie nieba jest pełne.

button stats bikestats.pl

Edytowane przez Jacekddd dnia 26-02-2012 11:25
Kocur mężczyzna

Kocur
Dodane 26-02-2012 11:22 RE: Niedzielna jazda
Na narty a nie na rower ;p

MOMENT OF TERROR IS THE BEGINNING OF LIFE

lukcio mężczyzna

lukcio
Miejscowość: kraków
Dodane 26-02-2012 14:29 RE: Niedzielna jazda
Widziałem Axiego jak samotnie pomykał pomiędzy Zabierzowem a Krzeszowicami. Nikt się nie zmobilizował, lenie! :p

SIŁA! NIE MA LIPY!

Axi mężczyzna

Axi
Dodane 26-02-2012 15:32 RE: Niedzielna jazda
Dzisiaj będzie sucho i słonecznie a asfalt był wyschnięty już wczoraj.

JacekJacekddd

Gratuluję urlopu w Hiszpanii!!! U nas niestety warunki wyraźnie gorsze - szosy mokre, bardzo mokre (płynąca woda) lub w ogóle pod-wodne (rozlewiska). A do tego od czasu do czasu śnieg.

PS Pozdrowienia dla Twojego brata bliźniaka mijanego na Bielanach ;).

Axi

przemo mężczyzna

przemo
Dodane 26-02-2012 16:46 RE: Niedzielna jazda
Nikt się nie zmobilizował, lenie! :plukcio

Ja się zmobilizowałem, ale dopiero o 10:30 i nic już nie pisałem na forum.
Byłem pod rzeczonym billboardem reklamowym o 11, ale Axi pewnie nawet pod Cracovię nie podjeżdżał. Na szczęście było kilka osób z jazd "Polska na rowery" i pojechaliśmy sobie wycieczkowym tempem do Tyńca przez Kopiec Kościuszki. Jak dla mnie na pierwszy raz w tym roku było jak znalazł. I tak mnie uda bolą :p
lukcio mężczyzna

lukcio
Miejscowość: kraków
Dodane 26-02-2012 17:22 RE: Niedzielna jazda
Z tymi warunkami to różnie było. Ja wyruszyłem tuż po 10:00 i udałem się w stronę Łączan. Cały czas było suchutko, tylko pod wiatr.

Jak tylko przejechałem na drugą stronę Wisły zrobiła się masakra, ciemno i mocno sypało śniegiem. Tak więc zrezygnowałem z jazdy na Kamień i pojechałem w stronę Czernichowa. No i zaczęło się przejaśniać, aż znowu wyszło słońce, tak więc pomyślałem, że odbiję jeszcze przez Rybną i Sankę do Krzeszowic.

Tutaj im bliżej Krzeszowic, zaczynała się powtórka z rozrywki. Od Krzeszowic jechałem, a raczej płynąłem w stronę Zabierzowa. Cały czas mokro i śnieg, dopiero przed Zabierzowem przestało padać, ale do samego Krakowa było już bardzo mokro :/

SIŁA! NIE MA LIPY!

Jacekddd mężczyzna

Jacekddd
Dodane 26-02-2012 18:56 RE: Niedzielna jazda
PS Pozdrowienia dla Twojego brata bliźniaka mijanego na Bielanach ;).Axi

Trudno pomylić ten rower z innymi no nie ? ;-)
Znowu bliźniak guzdrał się do 14.00 ja go nie rozumiem.

Oj napierałeś pod tą górkę i to z radosnym wejrzeniem bo do domu już blisko.

Jacek

Edytowane przez Axi dnia 26-02-2012 19:18
Axi mężczyzna

Axi
Dodane 26-02-2012 20:05 RE: Niedzielna jazda
No warunki w kratkę, w drodze powrotnej na główniejszych drogach suszej. Ale jak na prezentowanej mapce widać trasa biegnie sporo bocznymi. W sumie bardziej niż wody, to obawiałem się, czy wraz ze śniegiem nie spłynął z tych dróg asfalt :D. Podtopienia w okolicach Aleksandrowic mocno mnie zaskoczyły. Dużo wody na zjeździe do Frywałdu to się spodziewałem.

W związku z brakiem chętnych trochę później w ogóle wyjechałem, bo pierwszy przesyp śniegu przeczekałem oglądając go tylko zza okna ;). Myślę, że nie leniuchy, tylko lenić się nikomu ze mną nie chciało widząc z jakimi mizernymi średnimi się wloooookę. I nie wiem czemu nie chcą być wyższe i co? :(.

Samolot to już powoli podjeżdżałem (czyli przez Bielany), bo po A w tlenie, a B to zacząłem lekko zdychać (poskąpiłem na uzupełnienie picia ;)). I stąd też już odpuściłem podjazd po Zoo. Subiektywne wrażenia na blogu, oraz obiektywne dane z Garmina.

Axi

Kocur mężczyzna

Kocur
Dodane 26-02-2012 20:57 RE: Niedzielna jazda
Nikt się nie zmobilizował, lenie! :plukcio

4 godz w Kluszkowcach :p jutro ciag dalszy

Rower o tej porze roku to bluznierstwo ;)

MOMENT OF TERROR IS THE BEGINNING OF LIFE

Andy mężczyzna

Andy
Dodane 26-02-2012 22:05 RE: Niedzielna jazda
Kocie: bliźnierstwo to pisać o rowerze bluźnierstwo na forum rowerowym
Axi: czy garmin zawsze podaje dane w milach?
Axi mężczyzna

Axi
Dodane 26-02-2012 22:10 RE: Niedzielna jazda
Jest tam opcja przełączenia na kilometry i mi zarówno komputer jak i strona podaje w km, jednak nie da się wyeksportować linka tak, aby osobom niezalogowanym na garmin connect z własnym ustawieniem wyświetlało się to dobrze. Pisałem do nich w tej sprawie, ale podobnie jak w wielu innych mają klientów generalnie głęboko w d*** (a IMO z Polarem wygrywają tylko/aż niższą ceną... o połowę sic!).

Axi

Andy mężczyzna

Andy
Dodane 26-02-2012 22:15 RE: Niedzielna jazda
Dzięki za wyjaśnienie, namierzyłem przelączanie, trochę łatwiej się czyta te dane teraz:)
Hinol mężczyzna

Hinol
Dodane 26-02-2012 23:38 RE: Niedzielna jazda
A też się pochwalę, że samotną walkę, przez większość czasu przynajmniej, z wiatrem i 3 śnieżycami prowadziłem. Czwarty raz się porwałem na rower w tym roku, nakręciłem trochę km zahaczając w okolice Andrychowa i Zatora, przypomniałem sobie co to ból nóg, no sama radość :D
Jacekddd mężczyzna

Jacekddd
Dodane 27-02-2012 18:49 RE: Niedzielna jazda
Niedziela to słońce przerywane śniegiem i wiatr z różnych kierunków za to w sobotę było ciekawie wiatr średnio ok 20-30km/h w porywach do 40 z zachodu. Pod wiatr ciężka praca ale z wiatrem to była jazda.

Jacek

http://www.youtube.com/watch?v=JwNTcYy44dY

Edytowane przez Jacekddd dnia 27-02-2012 22:18
MiśQ kobieta

MiśQ
Dodane 27-02-2012 23:33 RE: Niedzielna jazda
Hmmm... a co to jest jazda na rowerze? i co?:o

Grunt to nie przemęczać się!
Nie hamuj k...!! :)

Michnik mężczyzna

Michnik
Dodane 28-02-2012 23:30 RE: Niedzielna jazda
Zakładam, że już wiesz co to jest rower Misiu drogi? :D
MiśQ kobieta

MiśQ
Dodane 29-02-2012 00:54 RE: Niedzielna jazda
No tak, widziałem go już raz w tym roku. Stoi w pokoju i się kurzy na niego. Ciekawy jestem jeszcze do czego służy ów rower? :/ .

Grunt to nie przemęczać się!
Nie hamuj k...!! :)

pocio mężczyzna

pocio
Dodane 29-02-2012 08:14 RE: Niedzielna jazda
Rower jak sama nazwa na to wskazuje służy głównie do stania (w przeważającej części swojego żywota) :D:D:D

połowa problemów odłożonych rozwiązuje się sama
pozdrawiam naczelny bleblak pocio

http://pocio.bloog.pl
Hinol mężczyzna

Hinol
Dodane 01-03-2012 01:22 RE: Niedzielna jazda
Na weekend chwilowo zapowiada się przyjemna pogoda, więc można by podjąć próbę zebrania się i pokręcenia gdzieś po płaskim, tudzież malutkich pagórkach? tak
Tak z 3h+ pokręcić, ciężko sugerować mi trasę, bo perfekcyjnie obcykane mam tylko rejony na zachód od Krk, ale powiedzmy że sama idea a nie szczegóły będą jednoczące.
Tak więc poza spotkanym dziś Mikim, reflektuje ktoś? :D
Skocz do Forum: