Odzież kompresyjna(uciskowa)

Autor Wiadomość
Eddie mężczyzna

Posty: 12
Dołączył: 24 maj 10
Dodane 23-06-2010 15:49 Odzież kompresyjna(uciskowa)
Witam,

chciałem poinformować was, że od kilku miesięcy dostępne są już w Polsce skarpety kompresyjne CEP. Jedyne skarpety kompresyjne (uciskowe) dla sportowców o skuteczności potwierdzonej klinicznie.

Dla tych, co nie orientują się w teorii kompresji śpieszę z wyjaśnieniem. Odzież kompresyjna ma za zadanie przyśpieszyć znacznie regenerację po wysiłku, jak również wspierać w trakcie samego wysiłku. Polega to na tym, że poprzez zastosowanie odpowiednio dobranego ucisku krążenie ulega poprawie. Czemu to służy (pomijając profilaktykę antyżylakową w przypadku tej marki) ? Dzięki temu, że krążenie ulega poprawie dużo szybciej następuje resorpcja kwasu mlekowego i spada uczucie zmęczenia mięśni.(Na temat samego działania polecamhttp://cepsportswear.com/whatiscompressionc6.php) W Przypadku CEP'ów dowiedziono klinicznie, że pozwalają poprawić wyniki nawet o 5% (badano grupę maratończyków czterogodzinnych). Oczywiście korzyści stosowania ich przekładają się nie tylko na bieganie, ale na wszystkie dyscypliny angażujące siłę naszych mięśni.

http://cepsportswear.com/whyceps7.php
To tak w wielkim skrócie.

Co przemawia za tą marką ?

Przede wszystkim:

1.Tylko Skuteczność CEP została potwierdzona klinicznie.
2. Stopień kompresji (18-25 mmHg) mieści się w drugiej klasie medycznej – żaden inny produkt na rynku dla sportowców się z tym nie równa
3. Skarpety są dobierane na podstawie obwodu łydki (w przeciwieństwie do całej masy produktów żerujących na modzie i udających skarpety kompresyjne) aby mieć pewność, że będą one spełniały swoje funkcje. Natomiast spodnie dobierane są na podstawie obwodu uda
4. CEP jest własnością MEDI, światowego lidera w dziedzinie kompresji na potrzeby medyczne. Firma Medi posiada ponad 320 patentów i 60 letnie doświadczenie w tej dziedzinie. Z racji tego, że produkt wywodzi się z rynku medycznego jest rzeczywiście skuteczny i przebadany, a przez co bezpieczny dla zdrowia.
5. Kompresja zastosowana w CEP jest stopniowa (o czym niestety nie wielu producentów ma pojęcie) tzn. Większy ucisk zapewniony jest przy kostce i stopniowo maleje do stałego na łydce. Jest to szalenie ważne gdyż tylko w ten sposób, można wywierać pozytywny wpływ na organizm a nie szkodzić.
6. Na zachodzie CEP jest marką numer jeden. Przykładowo w tegorocznym IronManie (triathlon 3,8 km swim, 180 km bike, 42.195 km run) na Hawajach najwięcej osób miało skarpety CEP


Więcej informacji na www.runcentre.pl
Maciu mężczyzna

Maciu
Posty: 2013
Miejscowość: Kraków
Dołączył: 4 kwi 08
Dodane 23-06-2010 20:25 RE: Odzież kompresyjna(uciskowa)
Ja do niedawna jestem użytkownikiem Takich skarpet i nie powiem z ich działania jestem mile zaskoczony. Ubrałem je w drodze powrotnej z Międzygórza i założyłem dnia następnego jadąc na zawody do Myślenic. Nie powiem ucisk dość konkretny, powoduje fajne uczucie po wysiłku, jednocześnie po ściągnięciu skarpet odczuwalna jest lekkość. Siadając na rower dnia następnego i startując w czasówce na Ukleine, nie odczuwałem zapieku mięśni jaki towarzyszy przeważnie w dzień po maratonie znaki dawało tylko ogólne zmęczenie organizmu. Mnie bardzo przypadły skarpety i każdemu polecam aby sobie wypróbował :)
szkasia mężczyzna

szkasia
Posty: 507
Dołączył: 13 sie 07
Dodane 23-06-2010 21:07 RE: Odzież kompresyjna(uciskowa)
No temat jest b.ciekawy zwłaszcza jeśli ktoś ma tendencje do opuchnięć nóg niestety skarpety firmy przedstawionej przez Eddie przemawiają do mnie bardziej ponieważ sa dobierane na podstawie obwodu łydki, a nie długości stopy (mała stopa -gruba łydka, duża stopa -chuda łydka i bądź tu mądry.)
Eddie mężczyzna

Posty: 12
Dołączył: 24 maj 10
Dodane 23-06-2010 21:33 RE: Odzież kompresyjna(uciskowa)
W przypadku CEPA zalet jest dużo więcej. Po pierwsze jak już pisałem jest to jedyna marka o skuteczności potwierdzonej klinicznie. Ponadto firma MEDI, która utworzyła tą markę posiada 320 patentów i od prawie 60 lat działą na rynku odzieży medycznej uciskowej, są pionierami w tej dziedzinie więc znają się na rzeczy. Do tego kompresja stopniowa 18-25 mmHg. Żaden konkurencyjny produkt nie może się z tym równać. (a niestety większość z nich nie podaje żadnych właściwości jak chodzi o stopień ucisku, ani jaka klasa medyczna ani siła ucisku i co ważniejsze czy jest kompresja stopniowa)Mało kto podaje bo mało, która firma o tym wie. Niestety firmy, które nie mają swoich korzeni w medycynie nie są wstanie stworzyć takiego produktu poprawnie.
Oprócz samych skarpet dostępne są również "opaski kompresyjne" dobierane również na podstawie obwodu łydki.
http://www.runcentre.pl/Allsports-Compression-Sleeves-p963.html
(rowerzyści strasznie sobie je upodobali) oraz spodenki kompresyjne dobierane na podstawie obwodu uda (biegowe i triathlonowe gdzie wkładka nie jest tak wielka jak w rowerowych aby umożliwić również komfortowe bieganie)
Edytowane przez Eddie dnia 23-06-2010 21:35
Maciu mężczyzna

Maciu
Posty: 2013
Miejscowość: Kraków
Dołączył: 4 kwi 08
Dodane 23-06-2010 21:48 RE: Odzież kompresyjna(uciskowa)
Żaden konkurencyjny produkt nie może się z tym równaćEddie
Tak?:o Oczywiście że może się równać lecz za jakością idzie cena. O połowę tańszy można mieć produkt który działa w taki sam sposób. A to że nie wszystkie firmy mają skuteczność potwierdzoną klinicznie jeszcze o niczym nie świadczy. Dla mnie są ważniejsze opinie użytkowników, niż suche opisy producentów :)

pap1 & adn24 - podają rozmiary stopy, co się wiąże z wysokością skarpety oraz zmniejszaniem stopnia kompresji począwszy już od śródstopia.
Edytowane przez Maciu dnia 23-06-2010 21:50
szkasia mężczyzna

szkasia
Posty: 507
Dołączył: 13 sie 07
Dodane 24-06-2010 08:18 RE: Odzież kompresyjna(uciskowa)
Dla mnie akurat przemawia "skuteczność potwierdzona klinicznie" -wierzę że były prowadzone jakieś badania choćby nawet stwierdzające stopień kompresji co do ceny owszem jest dwa razy wyższa ale jeśli miałabym nabyć produkt o określonych właściwościach to już wolę dopłacić niż ryzykować powstanie np. żylaków. Maciu ja mam rozmiar stopy 38 i obwód łydki 37 cm, a koleżanka stopę taką samą a łydkę 3 cm węższą dlatego dobieranie skarpet do długości stopy nie przemawia do mnie.
Eddie mężczyzna

Posty: 12
Dołączył: 24 maj 10
Dodane 24-06-2010 09:03 RE: Odzież kompresyjna(uciskowa)
@Maciu, możesz wyjaśnić szerzej zdanie, które przytoczyłeś "podają rozmiary stopy, co się wiąże z wysokością skarpety oraz zmniejszaniem stopnia kompresji począwszy już od śródstopia." Nie wiem jak to rozumieć... rozmiar stopy 41 to mniejsza kompresja, a rozmiar 45 to większa? czy na odwrót?


Pończochy typowo medyczne sprzedawane w aptekach, od których wywodzą się skarpety kompresyjne sportowe, są dobierane na podstawie obwodu łydki aby zapewnić odpowiednie dopasowanie, po to aby produkt spełniał swoje funkcje, poprawy krążenia czy też profilaktykę anty żylakową i co ważniejsze był bezpieczny dla naszego zdrowia. Dla mnie po prostu w przypadku tak specjalistycznych produktów dobór na podstawie długości stopy jest nielogiczny i mija się z celem. Chyba, że chcemy mieć ładne podkolanówki i tylko to.
MiśQ mężczyzna

MiśQ
Posty: 3409
Miejscowość: Kraków
Dołączył: 13 sty 06
Dodane 24-06-2010 12:43 RE: Odzież kompresyjna(uciskowa)
Nasuwa mi się jedno pytanie: jaką wytrzymałość mają takie skarpety?
Moje podkolanówki uciskowe "z apteki" wytrzymują ok. 6-8 miesięcy, po czym robi się dziura na pięcie (używając codziennie oprócz gorących dni).
Tak czy inaczej polecam osobiście takie cudo. Sam noszę od 1,5 roku.
Problemem jest tylko wybór producenta (cena). :)

Grunt to nie przemęczać się!
Nie hamuj k...!! :)

Eddie mężczyzna

Posty: 12
Dołączył: 24 maj 10
Dodane 24-06-2010 13:00 RE: Odzież kompresyjna(uciskowa)
Z racji, że (dla CEP) jest to odzież wywodząca się z rynku medycznego (własnością jest MEDI) przeznaczona dla sportowców wytrzymałość jest naprawdę dobra. Swoje białe skarpety używam niemal codziennie (bieganie, rower, długie stanie na imprezach) śladów zużycia przetarcia nie stwierdziłem żadnych (zdjęcia dla chcącego:D) stopki są naprawdę mocne i wytrzymałe. Producent, wziął pod uwagę właśnie przeznaczenie tego typu odzieży i specyfikę dziedziny w jakiej mają służyć (sport, codzienne noszenie).
Z temperaturą też nie ma problemu. Parę tygodni temu brałem udział w półmaratonie (21km) w Grodzisku gdzie w cieniu była temp powyżej 30 stopni a słońce smażyło porządnie. Efekt termiczny sprawdzał się naprawdę znakomicie. Ja biegłem w białych koleżanka, która biegła w różowych (była bardzo pozytywnie zaskoczona bo pierwszy raz miała biec przy takiej temp w "podkolanówkach")
@MisQ:
Do samej wytrzymałości dodam jeszcze tyle, że zgłaszają się do nas właśnie osoby co mają problem z krążeniem i żylakami i muszą nosić uciskowe skarpety, które brały CEPY właśnie dlatego, że są szalenie wytrzymałe. Narzekali, że w pończochach z apteki neistety uprawianie sportu jest ciężkie bo nie wytrzymują przeciążeń podczas biegu. (akurat na temat roweru nie mówili). Bądź co bądź podczas biegu właśnie pojawiają się największe przeciążenia przy dziesiątkach tysięcy wykonywanych kroków :)
Canyon1 mężczyzna

Posty: 185
Dołączył: 17 kwi 09
Dodane 24-06-2010 16:39 RE: Odzież kompresyjna(uciskowa)
Testowalem skarpety kompresyjne firmy Xsocks i poprawy wynikow w biegu 1 godzinnym nie stwierdzilem.
Cvbge mężczyzna

Posty: 769
Dołączył: 13 sty 07
Dodane 24-06-2010 19:22 RE: Odzież kompresyjna(uciskowa)
Jak uciskanie łydki ma poprawiać krążenie?
Ta strona z pierwszego posta mi się nie ładuje.
Eddie mężczyzna

Posty: 12
Dołączył: 24 maj 10
Dodane 24-06-2010 19:32 RE: Odzież kompresyjna(uciskowa)
Dziwne, mi ten link normalnie w firefoxie bezpośrednio z postu otwiera
szkasia mężczyzna

szkasia
Posty: 507
Dołączył: 13 sie 07
Dodane 24-06-2010 20:58 RE: Odzież kompresyjna(uciskowa)
Testowalem skarpety kompresyjne firmy Xsocks i poprawy wynikow w biegu 1 godzinnym nie stwierdzilem.Canyon1


Dziwne :o a ja wypiłam redbulla dostałam skrzydeł i stwierdziłam poprawę:p
pocio mężczyzna

pocio
Posty: 3929
Miejscowość: Kraków
Dołączył: 4 wrz 06
Dodane 24-06-2010 21:31 RE: Odzież kompresyjna(uciskowa)
Testowalem skarpety kompresyjne firmy Xsocks i poprawy wynikow w biegu 1 godzinnym nie stwierdzilem.kasiasz


Dziwne :o a ja wypiłam redbulla dostałam skrzydeł i stwierdziłam poprawę:pCanyon1


a mnie po Red Bullu ciśnienie tak skoczyło, że chcieli mnie reanimować :D

przepraszam za OT ale nie mogłem się powstrzymać.

P.S.
najlepiej smakuje mi RB z 100g dobrej wódki czystej ;)

połowa problemów odłożonych rozwiązuje się sama
pozdrawiam naczelny bleblak pocio

szkasia mężczyzna

szkasia
Posty: 507
Dołączył: 13 sie 07
Dodane 24-06-2010 21:40 RE: Odzież kompresyjna(uciskowa)
Dodam jeszcze że w skarpetach kompresyjnych lub w pończochach samonośnych.
Versus mężczyzna

Posty: 3088
Miejscowość: Kraków
Dołączył: 25 mar 07
Dodane 24-06-2010 21:51 RE: Odzież kompresyjna(uciskowa)
Jak uciskanie łydki ma poprawiać krążenie?
Ta strona z pierwszego posta mi się nie ładuje.Cvbge

Nie jestem fachowcem, ale domyślam się, że transport krwi w kierunku serca( od stopy w górę, przeciwnie do siły ciążenia) łatwiej przebiega w naczyniu ciasnym(uciskanym) a nie luźnym, znajdującym dowolną ilość miejsca do powiększania swej pojemności(żylaki?).

nie bądź nigdy pokorny wobec dumnych ani dumy wobec pokornych

Edytowane przez Versus dnia 24-06-2010 21:52
MiśQ mężczyzna

MiśQ
Posty: 3409
Miejscowość: Kraków
Dołączył: 13 sty 06
Dodane 24-06-2010 22:22 RE: Odzież kompresyjna(uciskowa)
Dobrze myślisz Versusie. Chodzi o to, aby pomóc zastawkom w żyłach aby krew nie zostawała w dolnej części nóg (nie cofała się) a po prostu szła do serca. Któryś film z linka Eddie'go pokazuje jak te skarpety działają dla krwi. Ja tych zastawek już chyba nie mam dlatego muszę nosić.
Te skarpety nie mają na celu poprawić wyników tylko chodzi o to, aby nie czuć zmęczenia nóg tak bardzo jak bez nich po dużym wysiłku.
Zaliczyłem już drugi sezon jesienno-zimowo-wiosenny i mogę powiedzieć, że chciałbym jeszcze latem nosić, ale jest mi w moich za ciepło oraz efekt wizualny jest nie teges :)

Grunt to nie przemęczać się!
Nie hamuj k...!! :)

Versus mężczyzna

Posty: 3088
Miejscowość: Kraków
Dołączył: 25 mar 07
Dodane 24-06-2010 22:36 RE: Odzież kompresyjna(uciskowa)
Co do efektu wizualnego... to myślałem, że będzie to sposób na nieogolone nogi! :)

nie bądź nigdy pokorny wobec dumnych ani dumy wobec pokornych

Pirx mężczyzna

Pirx
Posty: 663
Miejscowość: Klucze
Dołączył: 16 maj 07
Dodane 27-06-2010 08:33 RE: Odzież kompresyjna(uciskowa)

(...)
P.S.
najlepiej smakuje mi RB z 100g dobrej wódki czystej ;)pocio


Robercik, co Ty na to :D :D
Michnik mężczyzna

Michnik
Posty: 1085
Miejscowość: Kraków
Dołączył: 5 kwi 06
Dodane 27-06-2010 09:38 RE: Odzież kompresyjna(uciskowa)
Pirx brawo! brawo! brawo!
A to nam Pocio wyznanie strzelił :D
Skocz do Forum: