Odzież kompresyjna(uciskowa)

Autor Wiadomość
Jacekddd mężczyzna

Jacekddd
Posty: 520
Miejscowość: Kraków
Dołączył: 23 paź 09
Dodane 27-06-2010 19:51 RE: Odzież kompresyjna(uciskowa)
Dodam jeszcze że w skarpetach kompresyjnych lub w pończochach samonośnych.kasiasz


Mnie się ukrwienie poprawia zdecydowanie i potwierdzam skuteczność
tych drugich, oczywiście podczas obserwacji np. na jakichś zgrabnych
nogach płci przeciwnej, słowem kupujcie, noście a świat na pewno stanie
się piękniejszy a przy tym może i zdrowszy.


Jacek

Quest XS, Kross, Merida

RB mężczyzna

Posty: 398
Dołączył: 5 kwi 07
Dodane 27-06-2010 20:29 RE: Odzież kompresyjna(uciskowa)

(...)
P.S.
najlepiej smakuje mi RB z 100g dobrej wódki czystej ;)Pirx


Robercik, co Ty na to :D :Dpocio

No właśnie... Przeczytałem to raz i drugi, zamieniłem się w pytajnik zastanawiając się "co poeta miał na myśli". Powiem więcej, gorączkowo zacząłem zastanawiać się dlaczego mam być dodatkiem do wódki. Dlaczego akurat ja... W dodatku hmmm... ;-)
No cóż, wszechogarniająca nas skrótomania, niekoniecznie oczywista. Nb. zastanawiałem się, czy ktoś to zauważy :-)
pocio mężczyzna

pocio
Posty: 3929
Miejscowość: Kraków
Dołączył: 4 wrz 06
Dodane 28-06-2010 08:30 RE: Odzież kompresyjna(uciskowa)
no cóż ja miałem na myśli Red Bull.
Wszystkich zawiedzionych przepraszam :)

a swoją drogą to czy on naprawdę dodaje skrzydeł? ;)

połowa problemów odłożonych rozwiązuje się sama
pozdrawiam naczelny bleblak pocio

RB mężczyzna

Posty: 398
Dołączył: 5 kwi 07
Dodane 28-06-2010 09:57 RE: Odzież kompresyjna(uciskowa)
no cóż ja miałem na myśli Red Bull.
Wszystkich zawiedzionych przepraszam :)

a swoją drogą to czy on naprawdę dodaje skrzydeł? ;)pocio

Absolutnie, nie jestem zawiedziony ;-) Nawet coś na kształt ulgi poczułem ;-)
Eddie mężczyzna

Posty: 12
Dołączył: 24 maj 10
Dodane 06-07-2010 21:44 RE: Odzież kompresyjna(uciskowa)
Jedna z wielu recenzji z zachodniego internetu (znajomość angielskiego mile widziana:D) Kolejna recenzja Skarpet CEPahttp://midwesttriathlon.blogsp…sion-socks.html
Axi mężczyzna

Axi
Posty: 3256
Miejscowość: Kraków
Dołączył: 8 sie 06
Dodane 06-07-2010 22:05 RE: Odzież kompresyjna(uciskowa)
Cóż, "recenzja z zachodniego internetu" to dość szumnie powiedziane. Lepszym określeniem byłoby "wrażenia użytkownika skarpet", ew. dodać można na prywatnym blogu. W tej terminologii, to Maciu zapewne też umieścił recenzję skarpet and24 parę postów wcześniej, tylko obrazka zapomniał dołączyć ;).

Pozdrawiam :)
Axi

Eddie mężczyzna

Posty: 12
Dołączył: 24 maj 10
Dodane 15-07-2010 13:26 RE: Odzież kompresyjna(uciskowa)
Kolejny link, z którym warto się zapoznać (Trzeci wpis od góry poświęcony na temat kompresji) :)
http://blog.sportsrem.com/
Eddie mężczyzna

Posty: 12
Dołączył: 24 maj 10
Dodane 18-07-2010 20:16 RE: Odzież kompresyjna(uciskowa)
Dwa zdjęcia z TDF :)

TDF

TDF 2
szkasia mężczyzna

szkasia
Posty: 507
Dołączył: 13 sie 07
Dodane 18-07-2010 20:57 RE: Odzież kompresyjna(uciskowa)
Mnie nie trzeba przekonywać ale fotki powinny przekonać niezdecydowanych:-)))
Kocur mężczyzna

Kocur
Posty: 1593
Miejscowość: Kraków
Dołączył: 15 kwi 06
Dodane 18-07-2010 22:38 RE: Odzież kompresyjna(uciskowa)
Ale ... dzisiejszy etap TDF wszyscy jechali w stopkach :) albo kogoś przeoczyłem

MOMENT OF TERROR IS THE BEGINNING OF LIFE

Eddie mężczyzna

Posty: 12
Dołączył: 24 maj 10
Dodane 19-07-2010 13:09 RE: Odzież kompresyjna(uciskowa)
Z tego co widzę, to znakomita większość (w tym Lance )używa tych skarpet przed zawodami i po do regeneracji:)
Eddie mężczyzna

Posty: 12
Dołączył: 24 maj 10
Dodane 08-09-2010 20:03 RE: Odzież kompresyjna(uciskowa)
Testy

Przeprowadzone przez Duńczyków testy skarpet kompresyjnych, które potwierdziły że CEP jest zdecydowanym liderem.
Link u góry (oryginał po duńsku) zarzucony już w google translator
Edytowane przez Axi dnia 08-09-2010 20:51
drag mężczyzna

Posty: 148
Dołączył: 7 cze 10
Dodane 08-09-2010 21:10 RE: Odzież kompresyjna(uciskowa)
http://www.youtube.com/watch?v=UAwRis5_C1A

cos o skarpetkach uciskowych :D
Eddie mężczyzna

Posty: 12
Dołączył: 24 maj 10
Dodane 08-09-2010 21:36 RE: Odzież kompresyjna(uciskowa)
To już klasyk :):D
Eddie mężczyzna

Posty: 12
Dołączył: 24 maj 10
Dodane 01-03-2011 18:09 RE: Odzież kompresyjna(uciskowa)
Z ciekawych informacji to od tego sezonu dostępne są już kompresyjne skarpety rowerowe oraz spodnie kompresyjne BIBy dla mężczyzn oraz rowerowe dla kobiet. Warto rzucić okiem.
Arto mężczyzna

Posty: 41
Miejscowość: Kraków
Dołączył: 20 sie 12
Dodane 23-08-2014 09:22 RE: Odzież kompresyjna(uciskowa)
Widzę, że to już 3 lata temu pisane. Ale mam pytanie dotyczące kompresji. Nie mogę się przełamać i wydać 200 zł za skarpety. A stale jak biegam na stadionie czy oglądam zawody, spora część używa skarpet kompresyjnych. Czy używacie do biegania, czy do jazdy na rowerze też? I jaka marka? Compressport, Medilast Sport, CEP, 2XU, Zensah?
Ucik mężczyzna

Ucik
Posty: 204
Dołączył: 27 lis 12
Dodane 23-08-2014 09:51 RE: Odzież kompresyjna(uciskowa)
Ja używam opasek compressportu, ale moi znajomi korzystają z różnych firm.
Co do skuteczności, to na pewno potwierdzam, że są skuteczne podczas długich podróży i poprawiają komfort po ciężkich zawodach. Co do startów nie wiem na ile działa efekt placebo, na ile same kompresy... może jutro wystartuję bez, więc będę miał porównanie. (prawdopodobnie mocno zmniejszają tendencję do skurczy, ale nie jestem pewien ile z kompresji a ile z treningu)
Faktem jest, że gdy skorzystałem pierwszy raz, miałem bardzo pozytywne odczucia. Z drugiej strony compresy mocno uzależniają, tzn. jak zaczniesz w nich regularnie biegać to będziesz miał duże problemy z bieganiem bez.
Ponadto badania wskazują, że takie częste ułatwianie pracy mięśniom nie pomaga w stałym wzroście formy, dlatego korzystam jedynie na zawodach i po bardzo wymagających treningach.
Arto mężczyzna

Posty: 41
Miejscowość: Kraków
Dołączył: 20 sie 12
Dodane 23-08-2014 19:47 RE: Odzież kompresyjna(uciskowa)
...Z drugiej strony compresy mocno uzależniają, tzn. jak zaczniesz w nich regularnie biegać to będziesz miał duże problemy z bieganiem bez. Ponadto badania wskazują, że takie częste ułatwianie pracy mięśniom nie pomaga w stałym wzroście formy, dlatego korzystam jedynie na zawodach i po bardzo wymagających treningach. Ucik

Jeśli ułatwiają, znaczy - działają. A skoro łatwo się przyzwyczaja do nich to też świadczy o działaniu. Łatwiej się przyzwyczaja oczywiście do dobrego, zawsze gorzej przesiada się do gorszego auta. Czyli głos za.
Edytowane przez Arto dnia 23-08-2014 19:55
Donau mężczyzna

Posty: 27
Dołączył: 20 sie 12
Dodane 23-08-2014 23:10 RE: Odzież kompresyjna(uciskowa)
Też miałem opory przed zakupem z powodu ceny. No i czy to w ogóle działa. Ale najlepiej spróbować samemu, zaryzykowałem. Poszedłem do sklepu, pomacałem wszystkie, ponaciągałem i wybrałem sobie takiehttp://sporto.com.pl/pl/p/MEDI…e-biegowe/3987. Materiał w dotyku był o niebo lepszy od innych. Wygląda mi na bardzo trwały. Mam je od 4 miesięcy, prane już wiele razy, nie straciły nic ze swoich właściwości.
Mam mniejsze albo żadne uszkodzenia mięśni łydek po intensywnym bieganiu. A właśnie tylko na mocne treningi je ubieram. Wcześniej miałem tzw. zakwasy 1-2 dni. Tak, że najlepiej wypróbować samemu na sobie.
Ucik mężczyzna

Ucik
Posty: 204
Dołączył: 27 lis 12
Dodane 25-08-2014 09:19 RE: Odzież kompresyjna(uciskowa)
Jak zobaczyłem podbiegi to jednak nie zdecydowałem się na start bez kompresji, ale za to, po raz pierwszy biegało mi się lepiej niż jeździło na rowerze.

Co do użycia słów uzależniają: Coraz częściej pojawiają się informacje, że częste używanie kompresji na treningach powoduje "rozleniwienie" mięśni. W treningu nie chodzi przecież o jak najszybsze pokonanie danego odcinka, ale o dokopanie swoim mięśniom tak, żeby te potem odbudowały się mocniej. A tutaj kompresja niestety robi krecią robotę. Nie pamiętam właściwych odnośników, ale badania, na które powoływał się autor wskazywały, że osoby, które korzystają z kompresji na każdym treningu, dłuższym okresie czasu, osiągają niższą poprawę formy niż osoby niekorzystające z kompresji. To samo ma się tyczyć ciągłego wykorzystania jej do regeneracji po treningu.

Pytanie jest, gdzie znajduje się złoty środek?
Ja korzystam z opasek jedynie na zawodach, regeneracji po nich, lub w okresie gęstego nasycenia startami. Zakwasy miewam już bardzo rzadko, nawet po zawodach czy bardzo intensywnych treningach, teraz na zmęczeniu dokuczają mi głównie przykurcze mięśni, ale to z powodu, zaniedbywania rozciągania :/
Skocz do Forum: