Biegówki/Skitouring

Autor Wiadomość
Luzac mężczyzna

Luzac
Posty: 163
Miejscowość: Kraków
Dołączył: 10 lip 10
Dodane 08-02-2013 20:35 RE: Biegówki/Skitouring
Ja już nie mogę odczekać się niedzieli i śmigania w NT, a ile torów będzie zrobionych po zawodach, mniam:)
szbiker mężczyzna

szbiker
Posty: 2370
Miejscowość: Kraków
Dołączył: 29 kwi 09
Dodane 08-02-2013 20:45 RE: Biegówki/Skitouring
niestety, jutrzejszy bieg w Ogrodzieńcu został odwołany z powodu braku śniegu i co?

https://www.facebook.com/biegowkiogrodzieniecmandraghora


podejrzany ten powód :)
jedroll mężczyzna

jedroll
Posty: 61
Dołączył: 20 sie 10
Dodane 09-02-2013 08:30 RE: Biegówki/Skitouring
http://kamery.topr.pl/kamery.html#Morskie_Oko_Rysy

W Tatrach słonko (przynajmniej częściowo :) ). Kto wyrywa się jutro z krakowskiego smogu na tury?Marcus


na razie w Tatrach tury tylko w dolinkach, ewentualnie jakieś Gęsie Szyje czy Grzesie, lawiniasto i pińcet metrów świeżego śniegu ;) byłem wczoraj na Rusince i jest pięknie śniegowo ale warun lawiniasty wyżej taki że raczej nikłe szanse na powrót ;)
mandraghora kobieta

mandraghora
Posty: 1420
Miejscowość: KRK
Dołączyła: 12 lip 11
Dodane 09-02-2013 09:22 RE: Biegówki/Skitouring
niestety, jutrzejszy bieg w Ogrodzieńcu został odwołany z powodu braku śniegu i co?

https://www.facebook.com/biegowkiogrodzieniecszbiker


podejrzany ten powód :)mandraghora


też mi się tak wydaje. Ale napisali że przygotują tory, więc jak ktoś ma ochotę może spróbować...
Luzac mężczyzna

Luzac
Posty: 163
Miejscowość: Kraków
Dołączył: 10 lip 10
Dodane 09-02-2013 10:04 RE: Biegówki/Skitouring
Hmm ciekawe, zwłaszcza, że połączenie z Ogrodzieńcem jest dobre.:)
UMaciek mężczyzna

UMaciek
Posty: 640
Miejscowość: Krzeszowice
Dołączył: 19 kwi 09
Dodane 09-02-2013 20:57 RE: Biegówki/Skitouring
No to mała relacja na świeżo.
Dzisiejsza Drapa na Ćwilin przebiegła w iście harpagańskich warunkach. Przez ostatnie dni napadało jakieś 0,5m śniegu, który nie zdążył się uleżeć i "bieganie", a właściwie podchodzenie w takich warunkach stanowiło spore wyzwanie (pewnie mniejsze dla skiturowców i trochę mniejsze dla posiadaczy nart backcountry). Idąc w pierwszej grupie przekonałem się, że moje miękkie, 52mm biegówki z łuską średnio nadają się na takie warunki, ale kolarze są twardzi! Walczyłem więc całą trasę, ani razu nie ściągając nart. A nawet parę razy zakładałem ślad. Sprawę mocno komplikowały wbijające się do połowy długości kijki, skutecznie niwelując próby wspomagania się rękami. Udało mi się na jednym zjeździe zaliczyć lot "na Małysza" twarzą w śnieg, po tym jak jedna z nart wbiła się pod śnieg. Przynajmniej lądowanie miękkie, ale gorzej się wygrzebać. Na szczycie doliczyłem się około 25 osób i psa, które podzieliły się na parę grupek w zależności od tempa. Udało się też rozpalić ognisko i upiec kiełbaski - pełna turystyka. 18km trasę zrobiliśmy poniżej 4h, ciężko mi ocenić, ale to chyba przyzwoite tempo jak na takie warunki. (Nawet na odcinkach nachylonych lekko w dół miałem tętno na poziomie 75% HRmax)
Formuła imprezy bardzo mi się podoba, świetna atmosfera. Przed każdą Drapą istnieje możliwość rezerwacji darmowego sprzętu wypożyczanego na czas imprezy. Udając się na zasłużony wypoczynek po walce ze śniegiem, gorąco polecam!
Strona organizatorów:http://www.zimowybeskidwyspowy.pl/ lubhttp://www.facebook.com/mogielica
Moja skromna galeria: Galeria - Drapa Ćwilin
Grezi mężczyzna

Grezi
Posty: 68
Dołączył: 31 paź 10
Dodane 10-02-2013 20:57 RE: Biegówki/Skitouring
Dzisiaj ja postanowiłem wdrapać się na Ćwilin na nartach BC (60mm). Trasa fajna zarówno w górę jak i w dół. Szkoda tylko, że widoczność była w granicach 200m. Wczorajsze przejście większej grupy zostawiło dość twardą ścieżkę, tak więc zarówno narty jak i kijki się nie zapadały. Natomiast w dół można się było miejscami nieźle rozpędzić, tylko opuszczenie ścieżki przy moich umiejętnościach kończyło się pozycją strusia w mięciutkim śniegu:D.
Według mnie dobra wycieczkowa taska z parkingiem na starcie.

[i co?]

Madzik kobieta

Madzik
Posty: 87
Miejscowość: Kraków
Dołączyła: 29 cze 08
Dodane 17-02-2013 21:43 RE: Biegówki/Skitouring
W tym tygodniu udało mi się dotrzeć na słynne trasy na Kubalonce. Trasy są bardzo interwałowe i męczące, Paczółtowice przy nich to stół;). Świetnie przygotowane, codziennie ratrak ładnie ubijał, szeroki tor pod łyżwę i co najmniej jeden ślad do klasyka. Dużo trenującej młodzieży, można było podpatrzeć technikę, oj jeszcze sporo nauki przede mną. Szkoda, że do Wisły kiepski dojazd. Parę fotek, niestety brakło słonka i lepszych widoków.
UMaciek mężczyzna

UMaciek
Posty: 640
Miejscowość: Krzeszowice
Dołączył: 19 kwi 09
Dodane 23-02-2013 10:35 RE: Biegówki/Skitouring
Wczoraj przebiegłem trasę w NT. Bardzo pozytywne odczucia. Na całej długości 2 ślady (kiedyś były nawet 4 na fragmentach, chyba z czasu zawodów), może tylko trochę za blisko siebie i jak się biegnie z kimś obok to trzeba blisko siebie wbijać kije. Najbardziej urozmaicona ta część od strony Dunajca. W związku z padającym śniegiem i silnym wiatrem, tory na łące sąsiadującej z drogą na Białkę były mocno zawiane, ale na to nic się nie poradzi. Tak jak w przypadku Mogielicy, dodanie jakiś strzałek czy tabliczek z kilometrami dopełniłoby całości :)
Kubak mężczyzna

Kubak
Posty: 2451
Miejscowość: Kraków-Zielonki
Dołączył: 21 mar 07
Dodane 23-02-2013 15:34 RE: Biegówki/Skitouring
W środę 27.02.2013 wybieramy się z Andym w Tatry na skitury. Po drodze dołączy PePe, być może pojedzie również Marcus. Zapewne będziemy działać gdzieś w piątce. Plan zostanie doprecyzowany zapewne we wtorek, kiedy będą znane warunki. Jakby ktoś coś to proszę o info/pytania.

Куба

Kubak mężczyzna

Kubak
Posty: 2451
Miejscowość: Kraków-Zielonki
Dołączył: 21 mar 07
Dodane 01-04-2013 19:28 RE: Biegówki/Skitouring
sezon skiturowy pomału się rozpoczyna :) więc na zachętę (dopóki mi EMI nie zablokuje) zaległa relacja z wypadku 17.03.2013, reszta w filmikuhttp://www.youtube.com/watch?v=9xCC5xzah_M

Куба

Edytowane przez Kubak dnia 01-04-2013 20:40
przemo mężczyzna

przemo
Posty: 554
Miejscowość: Kraków
Dołączył: 31 sie 06
Dodane 01-04-2013 20:35 RE: Biegówki/Skitouring
Kuba, "ten film wideo jest prywatny".
Kubak mężczyzna

Kubak
Posty: 2451
Miejscowość: Kraków-Zielonki
Dołączył: 21 mar 07
Dodane 01-04-2013 20:39 RE: Biegówki/Skitouring
Sorry
http://www.youtube.com/watch?v=9xCC5xzah_M

Куба

MiśQ mężczyzna

MiśQ
Posty: 3409
Miejscowość: Kraków
Dołączył: 13 sty 06
Dodane 01-04-2013 21:20 RE: Biegówki/Skitouring
Fajny warun mieliście.
Film jak na amatora bardzo fajny :) (tylko te literki czasem za szybko uciekały :) )

Grunt to nie przemęczać się!
Nie hamuj k...!! :)

Kubak mężczyzna

Kubak
Posty: 2451
Miejscowość: Kraków-Zielonki
Dołączył: 21 mar 07
Dodane 01-04-2013 21:26 RE: Biegówki/Skitouring
Warun fajny, literki poprawię, bo mam dostać jeszcze dodatkowe materiały. Na usprawiedliwienie - to mój debiut montażowy. Nie pytaj ile godzin mi to zajęło :)

Куба

Edytowane przez Kubak dnia 01-04-2013 21:34
Leslaw mężczyzna

Leslaw
Posty: 3705
Miejscowość: Kraków
Dołączył: 19 lip 06
Dodane 01-04-2013 21:34 RE: Biegówki/Skitouring
Fajne.B)
Hinol mężczyzna

Hinol
Posty: 606
Miejscowość: Kraków
Dołączył: 14 sie 08
Dodane 01-04-2013 21:48 RE: Biegówki/Skitouring
Aż chce się sprzedać rowery i kupić skitoury ;)
Axi mężczyzna

Axi
Posty: 3256
Miejscowość: Kraków
Dołączył: 8 sie 06
Dodane 01-04-2013 21:57 RE: Biegówki/Skitouring
Super :)

Pozdrawiam :)
Axi

Marcus mężczyzna

Marcus
Posty: 739
Miejscowość: Kraków
Dołączył: 14 sie 08
Dodane 01-04-2013 22:26 RE: Biegówki/Skitouring
Dzięki Kubak za masę pracy! Super! :). Ze swojej strony przepraszam za jakość filmików :). Przy kolejnych wypadach postaram się to zmienić.
No i przy okazji polecam szczerze skitury - idealna zamiana MTB na zimę!
Andy mężczyzna

Andy
Posty: 1297
Dołączył: 21 kwi 07
Dodane 02-04-2013 10:11 RE: Biegówki/Skitouring
Zapomniałeś w napisach końcowych o scenogarfie, asystencie reżysera i księgowym, poza tym może być :). To już teraz wiem, kto będzie montował następne filmiki, tylko trzeba się w sprzęt wyposażyć.
Skocz do Forum: