Treningowy blog Lesława

Autor Wiadomość
bikergonia kobieta

bikergonia
Posty: 81
Miejscowość: Wawa
Dołączyła: 3 lis 06
Dodane 05-02-2009 12:20 RE: Treningowy blog Lesława
Lesław szybkiego powrotu do zdrowia. ;)
Mam wrażenie że masz jakiegoś strasznego pecha - co rok jakiś wypadek. :/

GTRider's

goniaof2.gif

f32cee748caf9ff6.gif

Leslaw mężczyzna

Leslaw
Posty: 3705
Miejscowość: Kraków
Dołączył: 19 lip 06
Dodane 17-02-2009 21:01 RE: Treningowy blog Lesława
Noga dalej w gipsie.
Trzeci dzień treningu mięśni oddechowych poprzez PB.
Poziom 1.
Latka Expressowa kobieta

Posty: 62
Dołączyła: 19 cze 07
Dodane 23-02-2009 18:32 RE: Treningowy blog Lesława
Noga dalej w gipsie.
Trzeci dzień treningu mięśni oddechowych poprzez PB.
Poziom 1.Leslaw


Możesz jeszcze chodzić na siłownię - ręce, plecy, barki, brzuch i niektóre ćwiczenia na nogi. Niektóre orbitreki pozwalają na ćwiczenia nawet z nogą w gipsie.

W zależności od rodzaju założonego gipsu mógłbyś też chodzić na basen i saune.

W gruncie rzeczy przy dużym samozaparciu można realizować znaczną cześć planu treningowego. Nie obijaj się ;)
Leslaw mężczyzna

Leslaw
Posty: 3705
Miejscowość: Kraków
Dołączył: 19 lip 06
Dodane 24-02-2009 20:42 RE: Treningowy blog Lesława
Noga dalej w gipsie.
Trzeci dzień treningu mięśni oddechowych poprzez PB.
Poziom 1.Latka Expressowa


Możesz jeszcze chodzić na siłownię - ręce, plecy, barki, brzuch i niektóre ćwiczenia na nogi. Niektóre orbitreki pozwalają na ćwiczenia nawet z nogą w gipsie.

W zależności od rodzaju założonego gipsu mógłbyś też chodzić na basen i saune.

W gruncie rzeczy przy dużym samozaparciu można realizować znaczną cześć planu treningowego. Nie obijaj się ;)Leslaw

Dzięki Aniu za doping, ale wierz mi robię prawie wszystko co mogę.
Myślę ,że wiesz z doświadczenia co to jest na co dzień "jazda o kulach" ale moje złamanie było z lekkim przemieszczeniem i w pierwszym tygodniu nie za bardzo chiałem ryzykować jakikolwiek ruch, aby nie skończyło się to "drutowaniem". Po pierwszym tygodniu zacząłem robić brzuszki, a co do mięśni rąk zapycham nieraz o kulach do sklepu. No chyba z ćwiczeń siłowych to chyba wystarczy. :) Rozpoczęte niedawno ćwiczenie mięśni oddechowych na "pb" musiałem teraz znowu przerwać z uwagi na przeziębienie, ale jestem już na poziomie 2. Musze wam powiedzieć, że trzeba z tym strasznie uważać gdyż aktywuje to nieaktywną strefę płuc i wystawia nas mocniej na infekcje, ale sprawia też w moim wypadku niesamowite wrażenie wzmocnienia oddechu.
Minęły już u mnie z gipsem ponad 3 tygodnie i jutro mam jego ściąganie. Mam nadzieję, że nic złego RTG nie wykaże .

PS.Po takich moich przypadkach człowiek coraz bardziej docenia własne zdrowie i ma większy szacunek dla ludzi niepełnosprawnych.

Do zobaczenia na trasie.:)
Latka Expressowa kobieta

Posty: 62
Dołączyła: 19 cze 07
Dodane 24-02-2009 22:38 RE: Treningowy blog Lesława


Minęły już u mnie z gipsem ponad 3 tygodnie i jutro mam jego ściąganie. Mam nadzieję, że nic złego RTG nie wykaże .

PS.Po takich moich przypadkach człowiek coraz bardziej docenia własne zdrowie i ma większy szacunek dla ludzi niepełnosprawnych.

Do zobaczenia na trasie.:)Leslaw


No to cieszę, że wracasz do zdrowia i trzymam za słowo, co do trasy. Nie wiem jeszcze tylko kto kogo będzie musiał gonić ale to czas pokaże ;).

Pozdrawiam!
Leslaw mężczyzna

Leslaw
Posty: 3705
Miejscowość: Kraków
Dołączył: 19 lip 06
Dodane 26-02-2009 19:15 RE: Treningowy blog Lesława
Gipsik od wczoraj mam ściągnięty ale stopy nie mogę jeszcze obciążać. Dzisiaj bardzo nieśmiałe TR 30min. i ... but pozostał na pedale.
delikt mężczyzna

delikt
Posty: 22
Dołączył: 11 paź 08
Dodane 04-03-2009 18:15 RE: Treningowy blog Lesława
Na czym polega trening oddechowy poprzez PB? Chetnie aktywowal bym sobie nieaktywne i nieuzywane obszary pluc ;) oraz zminimalizował wpływ nikotyny ;) Pozdrowienia dla Ojca Dyrektora ;)
Leslaw mężczyzna

Leslaw
Posty: 3705
Miejscowość: Kraków
Dołączył: 19 lip 06
Dodane 04-03-2009 22:18 RE: Treningowy blog Lesława
Na czym polega trening oddechowy poprzez PB? Chetnie aktywowal bym sobie nieaktywne i nieuzywane obszary pluc ;) oraz zminimalizował wpływ nikotyny ;) Pozdrowienia dla Ojca Dyrektora ;)delikt

Zacząłem stosować urządzonko pod nazwą PowerBreathe, które wzmacnia mięśnie oddechowe. Jak klikniesz w baner odżywek SIS na naszej stronie to dojdziesz do dystrybutora tego urządzenia .
Leslaw mężczyzna

Leslaw
Posty: 3705
Miejscowość: Kraków
Dołączył: 19 lip 06
Dodane 05-03-2009 11:04 RE: Treningowy blog Lesława
W dniu wczorajszym po dłuższej przerwie wyjechałem na rowerek. Zaliczyłem Skotniki 63 km / 2h 27 min/. Trochę jeszcze boli stopa przy wstrząsach i mocniejszym nacisku na pedał ale idzie ku lepszemu.:) W pełni obciążać mogę stopę dopiero od połowy marca. W kwestii wydolności to jednak miesiąc przerwy spore spustoszenie u mnie zrobił, ale teraz najwazniejsza dla mnie jest cierpliwość bo nic się nie da przyśpieszyć. Szkoda,że nie będę gotowy na pierwszy maraton w Murowanej Goślinie, no ale zawsze można pojechać na Mega.:)
Kubak mężczyzna

Kubak
Posty: 2451
Miejscowość: Kraków-Zielonki
Dołączył: 21 mar 07
Dodane 05-03-2009 13:24 RE: Treningowy blog Lesława
Jeździsz w jakimś stabilizatorze, czy się nie stosuje?

Куба

Leslaw mężczyzna

Leslaw
Posty: 3705
Miejscowość: Kraków
Dołączył: 19 lip 06
Dodane 05-03-2009 13:59 RE: Treningowy blog Lesława
Jeździsz w jakimś stabilizatorze, czy się nie stosuje?Kubak

Po takim czasie od złamania już nie stosuje, ale trzeba uważać z obciążaniem do 6 tygodnia .
Makswelll mężczyzna

Posty: 82
Miejscowość: Kraków
Dołączył: 25 kwi 07
Dodane 05-03-2009 19:01 RE: Treningowy blog Lesława
Zacząłem stosować urządzonko pod nazwą PowerBreathe Leslaw


Lesław masz już może jakies spostrzeżenia w związku z treningiem mięśni oddechowych?

S-REBRNY S-WORKS S-KŁADAK

Leslaw mężczyzna

Leslaw
Posty: 3705
Miejscowość: Kraków
Dołączył: 19 lip 06
Dodane 05-03-2009 20:59 RE: Treningowy blog Lesława
Zacząłem stosować urządzonko pod nazwą PowerBreathe Makswelll


Lesław masz już może jakies spostrzeżenia w związku z treningiem mięśni oddechowych?Leslaw

Zapewne znasz te uczucie jak łapie zadyszka szczególnie po długiej przerwie bez wysiłku fizycznego. Na ostatnim moim wyjeżdzie na rowerze,a po dłuższej przerwie bez treningu, pozwoliłem zrobić sobie średniej długości podjazd przy HR pod mleczanem. To co zaobserwowałem u siebie to przy obniżonej wydolności i obfitym poceniu się , zero zadyszki. Po prostu płuca pracowały bez zarzutu .
Oczywiście PowerBreathe niewiele da sportowcom na wysokim poziomie wyczynu, gdyż wszelakie parametry wydolności mają mocno wyśrubowane ale napewno może przynieść trochę korzyści takim amatorom jak my, szczególnie w moim wieku.:)

Trochę naukowego podejścia: link
Pirx mężczyzna

Pirx
Posty: 663
Miejscowość: Klucze
Dołączył: 16 maj 07
Dodane 06-03-2009 21:12 RE: Treningowy blog Lesława
Lesław, który model kupiłeś, jeśli można wiedzieć?
Leslaw mężczyzna

Leslaw
Posty: 3705
Miejscowość: Kraków
Dołączył: 19 lip 06
Dodane 06-03-2009 21:32 RE: Treningowy blog Lesława
Lesław, który model kupiłeś, jeśli można wiedzieć?Pirx

IRONMAN PLUS
Makswelll mężczyzna

Posty: 82
Miejscowość: Kraków
Dołączył: 25 kwi 07
Dodane 07-03-2009 17:04 RE: Treningowy blog Lesława

Trochę naukowego podejścia: linkLeslaw


dzięki za tą przeglądówkę.
w bazie pubmed znalazłem pod hasłem "powerbreathe" jeszcze 3 inne badania nie uwzględnione w tej pracy (Edwards 2008, Edwards 2004, Hart 2001)
Ogólne wnioski są podobne: opóźnienie uczucia zmęczenia, poprawa wyniku w biegu na 5km, wzrost ciśnienia wdechowego (względem grupy kontrolnej). Wygląda zachęcająco.

S-REBRNY S-WORKS S-KŁADAK

Axi mężczyzna

Axi
Posty: 3256
Miejscowość: Kraków
Dołączył: 8 sie 06
Dodane 24-03-2009 21:12 RE: Treningowy blog Lesława
Lesławie, i jak te bidony termiczne, miałeś już okazję je wypróbować czy faktycznie trzymają ciepło dłużej niż przeciętne?

Pozdrawiam :)
Axi

Leslaw mężczyzna

Leslaw
Posty: 3705
Miejscowość: Kraków
Dołączył: 19 lip 06
Dodane 27-03-2009 21:53 RE: Treningowy blog Lesława
Lesławie, i jak te bidony termiczne, miałeś już okazję je wypróbować czy faktycznie trzymają ciepło dłużej niż przeciętne?Axi

Z tych dwóch bidonów ostał mi się tylko jeden. Mogę powiedzieć ,że jest lepszy niż przeciętne termiczne, choć nie ukrywam że oczekiwałem po nich trochę więcej.Ten przeciętny z deklarowanych dwóch godzin trzyma mi godzinę, a ten nowy z deklarowanych czterech godzin trzyma dwie, czyli do znośnej temperatury. Oczywiście wszystko przede wszystkim zależy od temperatury wyjściowej płynu i odczuwalnej powietrza.
Kubak mężczyzna

Kubak
Posty: 2451
Miejscowość: Kraków-Zielonki
Dołączył: 21 mar 07
Dodane 28-03-2009 17:06 RE: Treningowy blog Lesława
Jak je zobaczyłem, to pomyslałem, że mogą się nieźle sprawdzić w lecie, podczas upałów.

Куба

MiśQ mężczyzna

MiśQ
Posty: 3409
Miejscowość: Kraków
Dołączył: 13 sty 06
Dodane 28-03-2009 20:15 RE: Treningowy blog Lesława
Jak je zobaczyłem, to pomyslałem, że mogą się nieźle sprawdzić w lecie, podczas upałów.Kubak

Ale jeden waży tyle co dwa zwykłe :/

Grunt to nie przemęczać się!
Nie hamuj k...!! :)

Skocz do Forum: