Zobacz Temat
rowerowanie.pl » Jazda dzienna » Trening
ból od tyłu kolana
Autor Wiadomość
czang mężczyzna

Miejscowość: Kraków
Dodane 23-10-2013 17:22 ból od tyłu kolana
Cześć,zaczeło się tydzień temu,zrobiłem przerwę myślałem że przejdzie,dzisiaj 40 kilometr i pod górki musiałem prowadzić i to, samo zaczęło się w drugiej nodze,lubię depnąć pod górę,jeżdżę w spd może to jest przyczyną,ból jest ale przy obciążeniu,od tyłu kolana i jak by tam mi coś spuchło,pod ręką nic nie czuję,dzięki za pomoc.
Mój stan
UMaciek mężczyzna

UMaciek
Miejscowość: Krzeszowice
Dodane 23-10-2013 18:38 RE: ból od tyłu kolana
Z tyłu kolana, czyli po drugiej stronie nogi czy za rzepką? Długo jeździsz w spdach? Może jakiś stan zapalny, wtedy wypadałoby zacząć smarować np Voltaren w żelu.
http://picasaweb.google.com/urbanik.maciek
czang mężczyzna

Dodane 23-10-2013 18:55 RE: ból od tyłu kolana
Tak po drugiej stronie tak jak by od tyłu,uczucie spuchnięcia,spd pierwszy sezon.
Mój stan
Pirx mężczyzna

Pirx
Miejscowość: Klucze
Dodane 23-10-2013 19:53 RE: ból od tyłu kolana
Ciut za wysoko siodełko. Możliwe, że tą nogę masz minimalnie krótszą, albo stopę mniejszą.
czang mężczyzna

Dodane 23-10-2013 20:42 RE: ból od tyłu kolana
Dzięki koledzy,na początek smaruje kolana i obniże siodło,śliczne dzięki cdn.
Mój stan
Ucik mężczyzna

Ucik
Dodane 23-10-2013 22:54 RE: ból od tyłu kolana
Nie do końca mi objawy się zgadzają, ale po moim pierwszym ficie podnieśli mi siodełko o około 2 cm i też pojawiło się "ciągnięcie" ścięgna za kolanem. Powiedzieli, że to jest wina zbyt słabo rozciągniętych ścięgien/mięśni spowodowana min. długą jazdą w nieprawidłowej pozycji i muszę się do tego przyzwyczaić. Ew. mogę zrobić sobie okres przejściowy.
Obniżyłem siodełko o 2mm (Sic!) i jak ręką odjął, po jakimś czasie spokojnie przeszedłem do tej wyfitowanej.
PS. Objawy pojawiły się zaraz po zmianie na SPD, czy jeździsz na nich już od wiosny?
czang mężczyzna

Dodane 24-10-2013 07:50 RE: ból od tyłu kolana
W spd jeżdżę od czerwca,dzisiaj jak posiedziałem i wstałem to nie mogłem wyprostować nogi ,jak by przykurcz ścięgien.
Mój stan
qnick mężczyzna

Dodane 24-10-2013 08:06 RE: ból od tyłu kolana
Idź do ortopedy. To może być zapalenie jakiegoś ścięgna, problem z łąkotką, torebką stawową czy nawet borelioza. Na forum tego nie wyleczysz zwłaszcza jak wraca.
Mi się problemy z kolanami skończyły jak zamieniłem noski na cranki. Nie wiem czy wszystkie zaczepowe tak działają ale z zasady wszystkie powinny odciążać nogę napierającą. Może za mocno ciągniesz z tyłu?
robnowak mężczyzna

Dodane 28-02-2014 08:21 RE: ból od tyłu kolana
Miałem dokładnie to samo jakiś czas temu i może nie jest sie czym chwalić, ale zwyczajnie to 'przejeździłem'. Mam nadzieję, że nie wróci i to była tylko chwilowa kontuzja. jedno jest pewne- jeśli kiedykolwiek pojawi mi sie ten ból pójde do lekarza, bo wiem już że nie ma z tym żartów. Tym bardziej jak sobie poczytałem te wszystkie wasze tutaj umieszczone odpowiedzi:p.
Donau mężczyzna

Dodane 13-03-2014 10:26 RE: ból od tyłu kolana
Miałem tak dwa razy. Obydwa, gdy przejechałem na cudzym rowerze bez dokładnego ustawienia siodła dla siebie i to zbyt wiele, jak na mnie kilometrów. Myślę, jak poprzednicy, że to za wysokie siodło + przeciążenie.
DaroMróz mężczyzna

Dodane 02-05-2014 23:58 RE: ból od tyłu kolana
Recepta - odpoczynek + bikefitting.
0% zniżki z NFZ;)
JaroZych mężczyzna

Dodane 05-05-2014 12:28 RE: ból od tyłu kolana
Ja to czasem przesadzę z rozciąganiem przy bieganiu i zdarza mi się ból w okolicach kolana i powyżej i poniżej, ale to raczej dwugłowy uda i brzuchaty łydki, ewentualnie jakieś ścięgna, nie kolano.
RoksanaW mężczyzna

Dodane 31-01-2020 16:10 RE: ból od tyłu kolana
Ciekawe porady. Może i racja, że przyczyną takiego bólu może być niewłaściwe dopasowanie wysokości siodełka. Niestety czasami może to być bardziej złożony problem i nie warto wtedy zwlekać z wizytą u specjalisty. W diagnostyce ortopedycznej najlepszy moim zdaniem jest dr Bartłomiej Dobosz http://ortopedakrakow.com/ Polecam zajrzeć na tą stronę chociażby po to żeby poczytać wartościowe porad, a kontakt do przychodni też może się przydać.
Edytowane przez RoksanaW dnia 31-01-2020 16:11
Denis mężczyzna

Dodane 10-02-2020 15:36 RE: ból od tyłu kolana
Warto to sprawdzić, żeby się nie nabawić jakiejśc paskudnej kontuzji.
Skocz do Forum: