Triathlon w Kryspinowie

Autor Wiadomość
Axi mężczyzna

Axi
Posty: 3256
Miejscowość: Kraków
Dołączył: 8 sie 06
Dodane 10-09-2013 12:53 Triathlon w Kryspinowie
Prawdopodobnie osoby siedzące w temacie wiedzą, ale może ktoś chciałby wpaść pokibicować, zobaczyć z czym to się je, albo w ostatniej chwili zdecyduje się na start ;).

http://waterknights.pl/

STOWARZYSZENIE KLUB TRIATHLONOWY ''RYCERZE WODY - WATER KNIGHTS'' organizuje w dniu 15.09 (niedziela) w Cholerzynie-Budzyniu przy Zalewie (popularny „Kryspinów”) odbędą się zawody triathlonowe

IRON DRAGON TRIATLON 2013

na dystansie olimpijskim:
· 1,5 km pływanie w Zalewie, z dodatkową atrakcją w postaci przebiegnięcia 50 m po przeciwległej plaży w 1/3 dystansu

· 40 km trasy rowerowej – bardzo szybkiej, po świeżym asfalcie; dozwolony drafting, niedozwolone lemondki

· 10 km trasy biegowej po urozmaiconej trailowej trasie.

Zawodnikom zapewniamy koszulkę okolicznościową, medal, czepek, dodatkowe gadżety od sponsorów, pasta party, dużo wysiłku i doskonałą zabawę po zawodach!
Dla zwycięzców poszczególnych kategorii – dodatkowe nagrody J
Po zawodach zapraszamy zawodników na pyszny poczęstunek.
Limit startujących 200 osób – są jeszcze wolne miejsca. Obecnie wpłaciło nam 160 osób, kolejne 70 jest zapisanych na liście . Zapisy kosztują obecnie 250 zł, nie planujemy już podnosić ceny przed zawodami!
Nasza impreza objęta jest patronatem Telewizji Kraków, Gazety Wyborczej, Rmf MAXXX, Interii i Onetu.
Planujemy filmowanie całej imprezy z quadrocoptera :)
Zapraszamy serdecznie zawodniczki i zawodników, jak również fanki i fanów triathlonu na naszą Imprezę!!

Pozdrawiam :)
Axi

mandraghora kobieta

mandraghora
Posty: 1420
Miejscowość: KRK
Dołączyła: 12 lip 11
Dodane 10-09-2013 15:07 RE: Triathlon w Kryspinowie
wpisowe trochę zabójcze...
Axi mężczyzna

Axi
Posty: 3256
Miejscowość: Kraków
Dołączył: 8 sie 06
Dodane 10-09-2013 15:09 RE: Triathlon w Kryspinowie
Zabójczo to się robi, jak się człowiek dowie ile pianka do pływania kosztuje ;).

Pozdrawiam :)
Axi

PePe mężczyzna

PePe
Posty: 1074
Dołączył: 22 sie 06
Dodane 10-09-2013 15:36 RE: Triathlon w Kryspinowie
Nie do końca, sprawa analogiczna jak z rowerem. Można mieć rower za 1,5k, za 5k i za 9k - a będą jeździły w zasadzie podobnie. Niemniej jak się chce spędzać na treningach, startach i innych takich duperelach połowę życia to perspektywa ulega znacznej zmianie i zaczynamy dostrzegać nieistniejące dla zwykłych śmiertelników różnice oraz rozumiemy dlaczego ich eliminacja może tak dużo kosztować.

Aha i to nie jest o wpisowym :) - to jest faktycznie lekko zaporowe, ale pewnie chodzi o to, że to jedyne zawody w Krk triathlonowe i z pewnością klienci walą drzwiami i oknami. Niewykluczone też, że ranga imprezy i jej historia w znacznym stopniu rekompensuje wysokość tego wpisowego. Imprez triathlonowych jest jak na lekarstwo w końcu :p...

PePe

Edytowane przez PePe dnia 10-09-2013 15:41
Ucik mężczyzna

Ucik
Posty: 204
Dołączył: 27 lis 12
Dodane 10-09-2013 16:04 RE: Triathlon w Kryspinowie
Nie wiem dlaczego, ale większość zawodów triathlonowych są, w porównaniu do innych zawodów, piekielnie drogie. Po części pewnie dla tego, że wiele z nich to zawody komercyjne. W mojej opinii pierwsze miejsce w Polsce zajmuje Sieraków. Zawody 1 czerwca 2014, cennik opłat dystans 1/4IM (bardzo podobny do Kryspinowa, trochę mniej pływania więcej reszty):

Do 30.09.2013 - 200zł
Do 30.11.2013 - 300zł
Do 28.02.2014 - 350zł
Do 30.04.2014 - 450zł
Do 31.05.2014 - 550zł (niewiele mniej niż Pełny IM w Borównie)
robkub mężczyzna

robkub
Posty: 9
Miejscowość: Kraków
Dołączył: 30 sie 10
Dodane 10-09-2013 20:14 RE: Triathlon w Kryspinowie
Triathlon stał się modny ..., wypada popełnić - bo będzie można zabłysnąć niusem na portalu społecznościowym. Organizatorzy ścigają się w kreatywnym wyznaczaniu regulaminu: Mnie rozbawi Jaworzno Triathlon "Stalowy Sokół" pływanie 400 m, 10 km rower i 3 km biegania. Zabawnie wyglądali ludzie w piankach za grubo ponad 1 tyś PLN ciuszkach Orca czy butach startowych za 400 pln. Triathlon to Lans .. Pan Karolak i Szyc dotoczyli się na metę po ok 6-7 godzinach, sponsorowani przez firmy. Zadanie jakie Im dano to zameldować się na kresce. Śmieszy mnie określenie ambasador .... Inni muszą kupić piankę, rower, i logiczne buty o treningu nie pomnę bo to jak mawiał pewien polityk : "oczywista oczywistość". Nie kontestuję tej dyscypliny sportu.... Trzymam kciuki za kilka osób, które znam i pocisną w Cholerzynie. Pogoda nawywija
fercal mężczyzna

Posty: 71
Miejscowość: KrK
Dołączył: 29 paź 10
Dodane 11-09-2013 15:09 RE: Triathlon w Kryspinowie
Pan Karolak i Szyc dotoczyli się na metę po ok 6-7 godzinach, robkub

To oni byli w Jaworznie?
Nie dodałeś że wpisowe w Jaworznie było 50zł.
A nie tak daleko od Krakowa w Tychach w lipcu taż był triathlon.
Pływanie 500m, na rowerze 20km i 5 km biegu, a wpisowe śmieszne do cen podanych powyżej.

 

 

Nigdy nie jest tak źle, żeby nie mogło być jeszcze gorzej!
ale
Nigdy nie jest tak dobrze, żeby nie mogło być jeszcze lepiej!!!

Edytowane przez fercal dnia 11-09-2013 15:15
Ucik mężczyzna

Ucik
Posty: 204
Dołączył: 27 lis 12
Dodane 11-09-2013 19:11 RE: Triathlon w Kryspinowie
Mnie rozbawi Jaworzno Triathlon "Stalowy Sokół" pływanie 400 m, 10 km rower i 3 km biegania. Zabawnie wyglądali ludzie w piankach za grubo ponad 1 tyś PLN ciuszkach Orca czy butach startowych za 400

??? To chyba nie Jaworzno, tzn dystans się zgadza, ale tam w piankach nikt nie startował. Wiem bo byłem i temp. w[center][/center]ody była za wysoka. Jeżeli chodzi o dystanse, to w cross-triathlonach nie są one tak sztywno wyznaczone jak na szosie.
Dla pocieszenia dodam, że we Frydmanie był sprint i olimpijka (=Kryspinów=2*sprint) także po 50 zł. Są także inne dobre imprezy.
Co do lansu, to po dwóch latach dalej nie jestem w stanie na oko odróżnić pianki Spedoo za 600PLN od topowej Orki. Największy lans jest na rowerze ale to już dyscyplina całkiem bliska temu forum :)

Niestety w Kryspinowie będę tylko kibicował, ale może się spotkamy :)
Edytowane przez Ucik dnia 11-09-2013 19:12
robkub mężczyzna

robkub
Posty: 9
Miejscowość: Kraków
Dołączył: 30 sie 10
Dodane 12-09-2013 23:44 RE: Triathlon w Kryspinowie
Oj retoryka, to moja słaba strona. Wyjaśniam zatem, dokonałem wielu uproszczeń w swojej wypowiedzi - kalam się zatem. Pan Szyc i Karolak popełnili maraton Herbalife jako ambasadorzy... zawody odbyły się na północy kraju. W Jaworznie istotnie oianka do pływania była zbędna. Moją intencją było poddanie polemice (dyskusji) faktu rosnącej atrakcyjności imprez (w zestawie: pływam, jadę, i biegam). Czy definicja Triathlon wyczerpuje odmiany innowacyjnych imprez ? Jak biegnę Maraton Warszawski to zakładam,że liczy 41,195 km. Mnie osobiście przeszkadza maniera : polski Messi, Polski Brad Pitt. W Kinie polska Erin Brockovich..A imprezy o nazwie Triathlon powinny wypełniać normy ... Inaczej wracamy do komuny : I wyrób czekoladopodobny, oraz osobiście uwielbiany Węgorz z drobiu w opakowaniu zastępczym" Organizatorzy różnej proweniencji potrafią zapodać imprezy MTB z sumą przewyższenia ocierających się o słowo góry. Trzymam kciuki za kilka zgłoszonych osób :)
buli mężczyzna

buli
Posty: 736
Dołączył: 16 sty 08
Dodane 13-09-2013 07:12 RE: Triathlon w Kryspinowie
"Stalowy Sokół" pływanie 400 m, 10 km rower i 3 km biegania robkub

Myślę podobnie! Taki "dystans" ma tyle wspólnego z triathlonem, co dystans mini z maratonem... No ale w biurze w poniedziałek można się pochwalić, że w weekend startowałem w ultra wymagających zawodach triathlonowych! ;)
PePe mężczyzna

PePe
Posty: 1074
Dołączył: 22 sie 06
Dodane 13-09-2013 09:16 RE: Triathlon w Kryspinowie
O co wam chodzi z tym sokołem. Ta impreza odbywa się od lat i od zawsze są tam dwa podejścia - sportowe w sensie rzeczywistego ścigania się na tym bardzo sprinterskim dystansie, gdzie można przegrać poprzez złą decyzję w strefie zmian (byłem jako kibic i właśnie w szczególności obserwowałem co tam się wśród czołówki dzieje). Oraz drugie podejście to czysta zabawa i przyjemność z wystartowania w imprezie z fajną atmosferą, wśród znajomych etc. Dokładnie tak jak z "mini". Przecież po mini też w pracy można powiedzieć że startowało się w maratonie rowerowym.

A i jeszcze aby w pełni oddać sokoła - tam w zasadzie nie trzeba umieć pływać. Na moje oko do tych 400m trochę brakowało, dodatkowo dopiero przy nawrocie traciło się grunt pod nogami. 3/4 trasy można było przejść po dnie :).

PePe

buli mężczyzna

buli
Posty: 736
Dołączył: 16 sty 08
Dodane 13-09-2013 11:12 RE: Triathlon w Kryspinowie
Ja się uczepiłem triathlonu bo słabo pływam i bolą mnie kolana po bieganiu! :)
fercal mężczyzna

Posty: 71
Miejscowość: KrK
Dołączył: 29 paź 10
Dodane 13-09-2013 11:41 RE: Triathlon w Kryspinowie

Na moje oko do tych 400m trochę brakowało,.PePe

Byłem i płynąłem, to było dobre 400m nic nie brakowało.
A z tym gruntem to masz rację, tylko byłeś jako kibic, ciekawe!

 

 

Nigdy nie jest tak źle, żeby nie mogło być jeszcze gorzej!
ale
Nigdy nie jest tak dobrze, żeby nie mogło być jeszcze lepiej!!!

Edytowane przez fercal dnia 13-09-2013 11:42
Ucik mężczyzna

Ucik
Posty: 204
Dołączył: 27 lis 12
Dodane 13-09-2013 14:29 RE: Triathlon w Kryspinowie
Organizatorzy różnej proweniencji potrafią zapodać imprezy MTB z sumą przewyższenia ocierających się o słowo góry.

Niestety wiem, sam byłem na zawodach w których na dystansie 20 km suma przewyższeń wynosiła około 50 metrów. :(
Jeżeli chcesz normy to spójrz na zachód, oprócz najbardziej rozpowszechnionych dystansów pochodnych olimpijskiego i IM są zawody 222 i inne nie tak spopularyzowane.
Zawody XTERRA chyba największy cykl triathlonów MTB, i dystanse roweru 15, 28, 30 i inne. W MTB nigdy nie było standaryzacji dystansów i podejrzewam, że nie będzie.
A sam bym chciał, ponieważ taka standaryzacja do IM promowała by bardziej kolaży, czyli mnie :)
Pirx mężczyzna

Pirx
Posty: 663
Miejscowość: Klucze
Dołączył: 16 maj 07
Dodane 16-09-2013 09:13 RE: Triathlon w Kryspinowie
Kolaż
Versus mężczyzna

Posty: 3088
Miejscowość: Kraków
Dołączył: 25 mar 07
Dodane 16-09-2013 09:40 RE: Triathlon w Kryspinowie
Pirx, dopadłeś i publicznie poniżyłeś gada! Jesteś wieeelki! B)

nie bądź nigdy pokorny wobec dumnych ani dumy wobec pokornych

Edytowane przez Versus dnia 16-09-2013 09:41
Ucik mężczyzna

Ucik
Posty: 204
Dołączył: 27 lis 12
Dodane 16-09-2013 10:01 RE: Triathlon w Kryspinowie
Ech, dopadliście mnie. To może w ramach rehabilitacji trochę relacji, co prawda nie od strony zawodniczej :(
Jak wiecie Kraków gościnnym miastem nie jest dlatego pierwsze 5 miejsc zdobyli zawodnicy związani z Krakowem :)

Panowie:
1 Piotr Hydzik YMCA Kraków 2:03:29
2 Bartosz Czyż YMCA Kraków 2:05:05
3 Kuryj Marek SIŁY POWIETRZNE POLSKA 2:05:26
4 Zdziebło Marcin YMCA Kraków 2:06:34
5 Wasilewski Ravio Water Knights Zabierzów 2:06:59

Panie:
1 Rompała Agata Water Knights Zabierzów 2:24:58
2 Frączek Justyna Trail team 2:28:49
3 Marcinkowska Anna 2:32:50

Gratuluję wszystkim i do zobaczenia za rok :)
Versus mężczyzna

Posty: 3088
Miejscowość: Kraków
Dołączył: 25 mar 07
Dodane 16-09-2013 10:42 RE: Triathlon w Kryspinowie
Moją intencją było dopaść Pirxa.
Lubię takich, co to oznajmiając wszem i wobec- "mam w jednym palcu wszelkie zasady i prawidła dotyczące języka polskiego", jednocześnie, nieświadomie komunikują- "ojciec/matka/opiekun prawny co prawda wysłał mnie do szkoły, bo taki miał/a chociażby obowiązek, ale o wychowaniu, przyswojeniu podstawowych zasad współżycia międzyludzkiego już zapomniał/a!
:D

nie bądź nigdy pokorny wobec dumnych ani dumy wobec pokornych

szbiker mężczyzna

szbiker
Posty: 2370
Miejscowość: Kraków
Dołączył: 29 kwi 09
Dodane 16-09-2013 11:07 RE: Triathlon w Kryspinowie
Ooo... Bartosza Czyża złoiłem w tym roku na Cross Krak maratonie w Lasku Wolskim :D ;p
Jacekddd mężczyzna

Jacekddd
Posty: 520
Miejscowość: Kraków
Dołączył: 23 paź 09
Dodane 23-09-2013 18:28 RE: Triathlon w Kryspinowie
No a pływanie Szbiker ? bo jeszcze go musisz opłynąć.

Jacek

Quest XS, Kross, Merida

Skocz do Forum: