Aktualności

"Zielony" Lasek Wolski - niedziela 21.04.2013

Notka Dodał(a): Leslaw
16 kwietnia 2013

Zapraszamy na wypad "Zielony" Lasek Wolski w niedzielę 21 kwietnia 2013.
Startujemy pod Smokiem o godz. 10.00 .

Warunkiem jest dobra pogoda i każdy może pokazać swoje ścieżki.:)
Zapraszamy na wspólny wypad w bliską okolicę.

7 komentarzy · 3139 czytań ·

Uciec przed zimą - Chorwacja 2013

Artykuł Dodał(a): furman
27 marca 2013


Kiedy za oknem zima, mróz i śnieg trudno nie wspominać letnich wyjazdów w krótkich ciuchach lub wybiegać myślami do przodu w oczekiwaniu na słońce i temperatury w okolicach 20 stopni. Można tylko myśleć, ale można również podjąć stosowne kroki zmierzające do zmiany takiego stanu rzeczy. Można uciec gdzieś gdzie słońce świeci wyżej i mocniej, a deszcz i śnieg nie pada tak chętnie. Jest kilka opcji, wybór zależy od wielu czynników jak chociażby pora roku, dopuszczalny budżet czy chociażby osobiste preferencje. Nasz wyjazd zakiełkował jeszcze jesienią ubiegłego roku. Zaczęło się od niezobowiązujących rozmów, w sumie do konkretów doszło dopiero na 2 miesiące przed wyjazdem. Wybór padł na Chorwację.

2 komentarze · 2444 czytań ·

Zimowe Tropy Żbików

Notka Dodał(a): furman
10 lutego 2013

Już za dwa tygodnie, po raz czwarty w Smolniku koło Komańczy odbędzie się rowerowy uphill na przełęcz Żebrak, oddzielającą masyw Chryszczatej od Wołosania. To nie jest pomyłka, impreza odbędzie się w lutym. Jak pokazuje kilkuletnie doświadczenie, zimowe warunki w Bieszczadach jak najbardziej umożliwiają rozgrywanie takich rowerowych imprez. Trasa jest wcześniej przygotowana przez organizatorów, co pozwala z reguły nazwać ją przejezdną w całości.

0 komentarzy · 2031 czytań ·

Świeże, zielone listki

Notka Dodał(a): Axi
23 listopada 2012

Przyroda przygotowuje się już do do zimowego snu, u nas zaś coraz zieleniej. Do rowerowych przygód pod zieloną banderą dołączają nowe osoby: Madzik oraz pe_pawel.


Witamy i liczymy na wiele zielonych kilometrów!

1 komentarz · 2129 czytań ·

Skrzyczne Nocą IV

Artykuł Dodał(a): Mariusz Versus
19 listopada 2012

Na trasie
W nocy z piątku na sobotę (16/17.11.2012), pięciu Zielonych plus Simo (Człowiek [zawodnik] z Bikeboardu), startując z bazy (przyziemie domu Rodziców jednego z uczestników) w Milówce zdobyła Skrzyczne. Byłem jednym z nich. W Beskidy pojechaliśmy dwoma samochodami. Cztery rowery zabrała MiśQ ciężarówką, a moja Biria i simowa Sikorka marzły na zewnątrz drugiego pojazdu.

1 komentarz · 2817 czytań ·

Jesienna ustawka zielonych

Notka Dodał(a): mandraghora
15 października 2012

Jesienna ustawka to niepowtarzalna impreza, o czym mogli przekonać się startujący w ostatnią sobotę na Polanie Pychowickiej. Organizator, który nie jest organizatorem, trasa znakowana strzałkami z mąki i wpisowe losowane później w tomboli wśród uczestników zabawy to tylko część tego, co trzeba zobaczyć na własne oczy. Do tego autorska trasa Macia i możliwość rzucenia wyzwania wybranym osobom z rowerowego świata daje nam kwintesencję XC.

1 komentarz · 1946 czytań ·

Odyseja Jurajska 2012 – pożegnanie lata

Artykuł Dodał(a): Agata mandraghora
14 października 2012

Odyseja Jurajska 2012
Odyseje organizowane przez Bikeholików to - bez dwóch zdań - świetne imprezy. Ciekawe trasy, charakterystyczne punkty kontrolne i niejednoznaczna optymalna droga dotarcia do nich sprawiają, że startując na Odysei można zakosztować prawdziwego MTBO. Do tego dwa dni ścigania (i błądzenia) wymagają doskonałej regeneracji i dobrego rozłożenia sił. Tak samo było w tym roku w Krzeszowicach, gdzie na starcie (już tradycyjnie) stawił się zielony (Halina & Skorpion) i pół-zielony team (Mandraghora & Bart).

2 komentarze · 2936 czytań ·

Wycieczka na Zamek Lipowiec - 9.09.2012

Notka Dodał(a): Leslaw
05 września 2012

Zapraszam wszystkich chętnych na wycieczkę rowerową na Zamek Lipowiec. Startujemy spod Smoka w niedzielę 9 września o godz. 10.00.
Wycieczka odbędzie się pod warunkiem dobrej pogody.

Temat na forum

Galeria zdjęć

Filimk Jacka

0 komentarzy · 1974 czytań ·

Żmigrodzki Maraton Rowerowy.

Notka Dodał(a): informacja prasowa
23 sierpnia 2012

Maraton rowerowy w Nowym Żmigrodzie, a dokładnie w Kątach k/ N.Ż po roku przerwy wraca do kalendarza imprez rowerowych. Zawody w Kątach mają swoją długą oraz bogatą tradycję. Zaczęło się od wyścigów XC pod szyldem Pucharu Smoka, od lat cieszących się ogromną popularnością wśród rowerzystów z Polski południowej. Potem przyszła kolej na maratony rowerowe będące częścią Cyklokarpat. Miejscówka mocno zapisała się w pamięci startujących za sprawą sporej skali trudności i budząc ogromne emocje oraz skrajnie przeciwne opinie po dwóch latach zniknęła z kalendarza zawodów. Teraz wraca jako samodzielna impreza, w odnowionej formule i ze zmodyfikowaną trasą.

Szczegółowe informacje na stronie organizatorów - Puchar Smoka - maraton

4 komentarze · 1925 czytań ·

Gigantycznie długie mega - MTB Marathon w Korbielowie

Artykuł Dodał(a): Arkadiusz Biczewski Axi
20 sierpnia 2012

Maraton jechało mi się bardzo dziwnie. Pierwszy podjazd, po zjeździe z asfaltu był niestety na tyle stromy, że w tłumie pojawiły się problemy z jego podjechaniem. Zmuszony zsiadłem z roweru i... nie byłem w stanie się ruszyć. Zrobiło mi się tak niedobrze, że nie wiedziałem co ze sobą zrobić. Chwilę tak postałem i minęło mnie pół peletonu. Gdy trochę doszedłem do siebie ruszyłem wolnym krokiem w górę, w tym czasie UMaciek walczący z podjazdem w siodle minął jak przysłowiowy wózek z gnojem. Niestety podchodzenie zdecydowanie nie jest moją mocną stroną (stąd zawsze staram się podjeżdżać ile się da, o czym będzie jeszcze dalej) i kto mnie nie wyprzedził gdy stałem - zrobił to teraz. Miałem wrażenie, że zostałem za wszystkimi. Motywacja startowa do reszty wyparowała i zacząłem się nastawiać na wycieczkę po górach.

3 komentarze · 3527 czytań ·

Izerska Wielka Wyrypa, czyli wszystkie punktu podbijamy z siodełka!

Artykuł Dodał(a): Agata mandraghora
20 sierpnia 2012

Ekstremalne zawody na orientację – Izerska Wielka Wyrypa 2012 – skusiły nas od razu. Szybka decyzja, wpłacone wpisowe prawie na miesiąc przed i ostatnie dni przed poświęcone na planowanie trasy i taktyki oraz analizowanie doświadczeń z poprzednich MTBO i oto jesteśmy w Barcinku. To nasz pierwszy ultramaraton MTBO.

0 komentarzy · 3831 czytań ·