Aktualności

Karpaty Marmaroskie i Czarnohora - lipiec 2002

Artykuł Dodał(a): Piotr Furmański furman
01 kwietnia 2006

Tym razem dzięki dogodnemu połączeniu Krakowa z Lwowem decyduję się spotkać z resztą grupy właśnie we Lwowie.Wsiadam o godz. 22.00 do autobusu relacji Kraków-Lwów i odjeżdżam. Przyjazd do Lwowa spodziewany jest ok 6.00. Podróż jest męcząca, siedzenie niewygodne, ale dzięki temu, że jest noc zapadam chwilami w krótkie drzemki, które pomagają mi przetrwać podróż. Na granicy prawie dwie godziny stania, jakieś problemy z jednym ze współpasażerów.

Gdy odjeżdżamy jest już całkiem jasno. Jednak zmęczenie daje o sobie znać i trudno mi oglądać widoki za szybą. Docieram na dworzec autobusowy, bez problemu znajduję busa jadącego na dworzec pociągowy. Tutaj oddaję bagaż do przechowalni i ruszam oglądnąć miasto. Po dwóch godzinach wracam na dworzec. Otrzymuję wiadomość, że wiara ma jakieś problemy z autobusem i ich przyjazd się opóźni.

0 komentarzy · 3754 czytań ·

Sponsor strategiczny - szczegóły

Notka Dodał(a): pit
01 kwietnia 2006

Miło mi jest poinformować, że po wielu staraniach udało się nam znaleźć Firmę, która gotowa jest na dofinansowanie Naszej grupy: rowerowanie.pl
Chodzi przede wszystkim o sfinansowanie kompletnych strojów kolarskich. Co najważniejsze wspomniana Firma zainteresowana jest także sponsorowaniem startów w maratonach, oraz refundacją pełnych kosztów związanych z dojazdami, noclegami i wyżywieniem.

0 komentarzy · 4608 czytań ·

Wspólne koszulki

Notka Dodał(a): furman
21 marca 2006

Pojawił się temat aby zrobić sobie wspólne koszulki rowerowe. Zainteresowanych odyłam na forum gdzie poruszyłem tą sprawę.
Link do forum

0 komentarzy · 4903 czytań ·

Zamek w Rudnie..koniec świata

Artykuł Dodał(a): Piotr Furmański furman
18 marca 2006

Tym razem sam wybrałem się na wycieczkę. Cel był juz wybrany wcześniej, a były nim ruiny zamku Tenczyn w Rudnie. Wieczorem sporządziłem sobie na komputerze trasę, a następnie załadowałem ją do GPS-a. Wybrałem boczne dróżki nie omijając tych leśnych gdzie spodziewałem sie zastać ubity śnieg i równą nawierzchnię. Rano bez pośpiechu zjadłem śniadanko i około 10 wyszedłem na pole.

Przez Kraków przejechałem bez kłopotów, na ulicy Kasztanowej odpaliłem nawigację i już według wskazań GPS pojechałem sobie w stronę Balic. Dojeżdżając do ulicy Balickiej zatrzymuję się na chwilę i kątem oka dostrzegam trzech bikerów śmigających w stronę gdzie i ja zmierzam. Poznaję Roberta jeżdżącego w barwach BikeWorld, reszta przemyka szybko i znika za zakrętem. Szybko i ja odpalam i zaczynam gonić towarzystwo. Mają sporą przewagę, około 300 metrów i nie obijają się. Jadę na maxa i zaczynam ich dochodzić ale w Szczyglicach widzę jak skręcają w prawo tak jak biegnie trasa maratonu krakowskiego. No cóż ja mam inne plany więc zwalniam i leniwie toczę się prosto.

3 komentarze · 2475 czytań ·

Dookoła Alp - 30.06- 30.07.1998

Artykuł Dodał(a): Władysław Wachulec dziczek
14 marca 2006

Na studniówce zagadnąłem księdza, który uczył mnie religii w XXXI LO, czy przypadkiem nie wie o jakimś zorganizowanym wyjeździe rowerowym w czasie nadchodzących wakacji. Miałem już dosyć wakacyjnej nudy i postanowiłem zorganizować sobie jakieś ciekawe zajęcie. To był szczęśliwy traf. Wkrótce skontaktował mnie z księdzem Włodzimierzem Małotą, wówczas pracującym w Parafii Księży Misjonarzy przy ul. Misjonarskiej w Krakowie. Plan był bardzo ambitny- objedziemy Alpy, pokonując całą trasę na rowerach w ciągu miesiąca. Miałem już wtedy porządny rower. Mój pierwszy dwukołowy pojazd z prawdziwego zdarzenia.

W lutym 1998 kupiłem nowy rower: Marin Palisades Trail, model z 1997 roku. Solidna maszyna, do dzisiaj pozostała mi z niej rama oraz wspornik siodełka. Rower użytkuję ostatnio w Niemczech. Świetnie sprawdza się w turystyce i tutejszych RTF'ach (Rad Touren Fahrt), w codziennej jeździe do pracy i po mieście. Wiózł mnie wzdłuż wybrzeża Bałtyku i startowałem na nim w Odyseji Ciężkowickiej i Świętokrzyskiej).

0 komentarzy · 3390 czytań ·

KROSS RACING TEAM

Notka Dodał(a): Piotr Furmański furman
10 marca 2006

Informacja dla osób będących na kupnie roweru. Firma KROSS uruchomiła właśnie nowy program sponsorski, w którym oferuje solidny rower za naprawdę niezłe pieniądze.

0 komentarzy · 6845 czytań ·

Na zachód od Krakowa - 03.03.2006 - test GPS

Artykuł Dodał(a): Piotr Furmański furman
04 marca 2006

Dzisiejszy dzień zaczął się pięknie. Od rana słońce zaglądało do okien i wywoływalo dobry nastrój. Po wypełnieniu domowych obowiązków z radością ubrałem się w rowerowe ciuszki i rzucając pogardliwe spojrzenie na trenażer wyszedłem na polko. Słoneczko mocno świeci ale ciepełka z niego niewiele. Nic to - trzask wpinanych bloków i już pomykam ulicą w kierunku Lasku Wolskiego. Mam dużo czasu i zamierzam go jak najepiej wykorzystać. Na podjeździe pod ZOO robię test i osiągam czas 8.30 - co w porównaniu do mojego rekordu wynoszącego 7 minut nie robi dobrego wrażenia. Jednak nie zrażam się tym, zima, zimowy rower, zimowe ciuchy - będzie lepiej :))

1 komentarz · 3840 czytań ·

Wieliczka-Pawlikowice + track trasy

Notka Dodał(a): Piotr Furmański furman
26 lutego 2006

Podczas dzisiejszego treningu udało mi się dokonać pomiarów na podjeździe Wieliczka -Pawlikowice. Podjazd jeżdżony przezemnie wielokrotnie nieraz dał mi porządnie w kość. Nie jest on tak znany jak słynna ściana płaczu czyli ulica Kopernika w Wieliczce. Ponoć nawet Szurkowski schodził tam z roweru :))

Niemniej jednak trzeba tam trochę popracować aby wtoczyć się na górę. Po obliczeniach okazuje się, że przewyższenie jest mniejsze niż na podjeździe do krakowskiego ZOO ale przegrywa dosłownie o kilka metrów. Jednak jeśli chodzi o atrakcyjność jako taką to już zdecydowanie gorzej, a to za sprawą sporego ruchu samochodowego oraz gorszych wrażeń estetycznych.

Oto track przedstawiający przejechaną trasę

A tutaj można zobaczyć profil trasy

Piotr Furmański

0 komentarzy · 4231 czytań ·

GPS - początki

Artykuł Dodał(a): Piotr Furmański furman
25 lutego 2006

Początki rozgryzania urządzenie firmy Garmin nie były łatwe ale jak się okazało nie każdy diabeł taki straszny jak go malują. Już po kilka godzinach zabawy potrafiłem obslugiwać podstawowe funkcje tej maszynki. Ten artykuł nie jest poradnikiem technicznym więc nie będę wnikał w szczegóły. Chcę się tylko skupić na efektach jakich daje posiadanie GPS. Bedą pojawiać się w tym dziale tracki oraz profile tras jakie uda mi się osobiście przejechać. Mam taki mały plan aby stworzyć bazę podjazdów w Polsce z graficznie przedstawionymi danymi. Już kilka takich stron istnieje lecz ograniczają się one do dróg asfaltowych, a poza tym jest ich tam naprawdę niewiele.
Zawsze chciałem wiedzieć jakie jest przewyższenie na podjeździe pod ZOO w Krakowie, teraz już wiem i od tego właśnie zacznę.

4 komentarze · 3804 czytań ·

Terminy maratonów w lidze BM.com.pl w sezonie 2006

Notka Dodał(a): pit
25 lutego 2006

Na stronie http://www.bikemaraton.com.pl pojawiły się także terminy maratonów organizowanych przez Pana Grabka.
Maratony te stanowią pewną alternatywę do maratonów organizownych przez Pana Golonkę, aczkolwiek w moim mniemaniu te maratony chociaż może i z lepszą oprawą czy organizacją - z racji dystansu, obsady i frekwencji są raczej drugą ligą w stosunku do maratonów organizowanych przez firmę Pana Golonki.

4 komentarze · 5574 czytań ·

Liwocz na zimowo.

Artykuł Dodał(a): Piotr Furmański furman
20 lutego 2006

Zima w pełni. Do swojej bazy u podnóża Liwocza dotarłem dopiero po interwencji szwagra, który na traktorze uzbrojonym w pług i potężne łańcuchy udrożnił drogę do domu.
W planach był zimowy wyjazd na rowerze ale ogromne zwały śniegu zalegające wokoło zweryfikowały moje plany. Ubrany od dołu do góry w "texy", na stopy trapery, zabezpieczony stup-tupami wyruszam pieszo na pojedynek ze śniegiem, z gorą, ze zmęczeniem. Cały bagaż to cyfrówka i jabłko mające być nagrodą już na szczycie.

1 komentarz · 3974 czytań ·