Aktualności

Pychowice 2005

Artykuł Dodał(a): Piotr Furmański furman
14 lutego 2006

Na te zawody czekał cały krakowski światek rowerowy. Sezon startowy dobiegł końca i taka lokalna impreza była strzałem w dziesiątkę. Informacja o zawodach w Pychowicach lotem błyskawicy rozniosła się za pomocą poczty pantoflowej. Trzeba powiedzieć, że zawody te zostały zorganizowane dzięki grupce zapaleńców, którzy wzięli na siebie ciężar organizacji.

W tamten słoneczny październikowy dzień już od samego rana z całego Krakowa ciągnęły grupki rowerzystów na swych podrasowanych maszynach. Na miejscu uzbierało się naprawdę dużo osób ale na szczęście zapisy przebiegały bardzo sprawnie i szybko. Wpisowe w wysokość 5 zł. nie stanowiło bariery finansowej dla nikogo.
Niewiele było przypadkowych osób, a nawet trzeba powiedzieć, że obsada zaskoczyła samych orgów gdyż pojawiło się kilku naprawdę dobrych ścigantów nie tylko z Krakowa.

1 komentarz · 1975 czytań ·

Ukraina - brak wolnych miejsc :))

Notka Dodał(a): furman
13 lutego 2006

Informuję, że został zebrany komplet chętnych i nie przewidujemy udziału większej ilości osób. Można się zabrać tylko pod warunkiem gdy ktoś z dotychczasowych chętnych zrezygnuje.
Nadal będą zamieszczane informacje dotyczące tego wyjazdu w celach poglądowych. Czekamy na ewentualne porady i koncepcje co do przebiegu trasy.
No i gdyby jakiś sponsor się trafił to nie byłoby źle :))

8 komentarzy · 3104 czytań ·

Ukraina - mapa poglądowa w sieci i widok z satelity :)

Notka Dodał(a): Ferdynand triathlon
12 lutego 2006

Poniżej link na mapę poglądową zachodniej Ukrainy
http://www.karpaty.info/ua/info/map/?d=redraw&x=5&y=6&kv=auto
Wiadomo, że przybliżenie, a także uszczegółowienie mapy niewielkie i nie może ona stanowić podstawy naszej eskapady, ale przynajmniej osoby postronne mogą się zorientować w jakie tereny zamierzamy się wybrać :)
Tu natomiast są niezłe fizyczne mapy:

http://www.karpaty.com.ua/?chapter=maps
A tu link na te tereny widoczne z satelity :)
http://maps.google.com/maps?f=q&hl=en&q=ukraine&ll=49.037868,24.257813&spn=3.032021,11.008301&t=h

1 komentarz · 4076 czytań ·

Terminy zawodów XC w Krakowie w sezonie 2006

Notka Dodał(a): Ferdynand triathlon
11 lutego 2006

Na forum bikeworldu pojawiła się informacja o serii zawodów XC przekazana przez Ampiego. Szykuje się niezła zabawa. Kto był w zeszłym roku w Pychowicach ten wie :)

W tym roku planowane są 3 terminy zawodów, a mianowicie:

- 1 kwietnia
- 13 maja
- 14 października

3 komentarze · 4484 czytań ·

Terminy maratonow Ligi BM w sezonie 2006

Notka Dodał(a): Piotr Furmański furman
09 lutego 2006

Miałem nosa :)) Już kilka godzin po moim ostatnim newsie pojawiła się oficjalna informacja o terminach tegorocznych maratonów.

22-23.04 - Łomianki
06-07.05 - Karpacz
20-21.05 - Kielce
03-04.06 - Gdańsk
18.06 - Wałbrzych (MP)
24-25.06 - Murowana Goślina k./Poznania
05-06.07 - Zakopane
05-06.08 - Bardo
26-27.08 - Kraków
16-17.09 - Istebna

0 komentarzy · 3233 czytań ·

Terminy imprez rowerowych.

Notka Dodał(a): furman
09 lutego 2006

Już niebawe terminy swych maratonów podadzą dwaj najwięksi gracze na polskim rynku maratonów. Z przecieków wiadomo że w ramach bikemaraton.pl odbędą się imprezy w Łomiankach, Gdyni, Poznaniu, Krakowie, Żywcu, Krakowie.

3 komentarze · 2761 czytań ·

Zdobyłem lepszą mapę...pora na szczegóły

Notka Dodał(a): Piotr Furmański furman
08 lutego 2006

Spędziłem ponad dwie godziny nad mapą Ukrainy i jedyne czego jestem pewien to ogromny zamęt jaki zapanowal w mojej głowie. Jak już napisałem wcześniej sieć dróg na Ukrainie nie jest nazbyt gęsta, a co najgorsze nie stanowi jednolitej całości wobec czego zaplanowanie sensownie biegnącej trasy uwzględniającej miejsca, które dobrze było by zobaczyć jest naprawdę trudna.Można by sporo zobaczyć ale wymagało by to wjeżdżanie w długie górskie doliny i powrotów tą samą drogą, a to nie jest zbyt przyjemne. Poza tym mam obawy czy drogi, ktore widnieją na tych mapach zasługują na miano dróg.

5 komentarzy · 4423 czytań ·

Gorgany - dziki wschód jednak istnieje - 07.2001

Artykuł Dodał(a): Piotr Furmański furman
07 lutego 2006

Długo przygotowywałem się do tej wyprawy. Wszystko zaczęło się od ogłoszenia jakie znalazłem w portalu góry.pl o wyprawie na Ukrainę.Odpisałem i tak zaczęła się korespondencja pomiędzy Lesznem, a Krakowem. To było w październiki, przez całą zimę szukałem map, informacji, relacji z innych wyjazdów. Grono osób, które odpowiedziały na ogłoszenie poszerzało się i zapowiadało się, że uzbiera się masa ludzi. Tak toj ednak bywa, że tuż przed wyjazdem kilku osobom coś wyskoczyło, inni nagle nie mogli i grupa została mocno ograniczona.

I dzień - umówiłem się na dworcu z Redżim i Andrzejem, których poznałem niedawno i którzy oprócz mnie byli jedynymi mieszkańcami Krakowa jadącymi z nami.Główny temat rozmowy stanowiła waga naszych plecaków oraz lista rzeczy które musiały zostać w domu. W moim przypadku dwa razy robiłem przesiew w bagażu, a i tak plecak ważył pewnie ponad 25 kg. Przyjechał pociąg do Przemyśla, miałem się tu spotkać z Grzegorzem z Leszna od którego zaczęła się ta cała wyprawa. Przy pomocy telefonu komórkowego spotykamy się na korytarzu i rozmawiamy o tym co nas czeka. Po jakiejś godzinie rozchodzimy się do przedziałów i spokojnie dojeżdżamy do Przemyśla.

0 komentarzy · 3656 czytań ·

Ukraina - ciekawy link

Notka Dodał(a): furman
05 lutego 2006

Ciekawy opis z pięknymi zdjęciami z Ukrainy. Aż miło myśleć, że będzie nam dane oglądać takie widoki :))
http://www.bikeboard.pl/index.php?d=przygoda&g=25&art=18

1 komentarz · 4364 czytań ·

Maraton w Kościelisku - 25.06.2005

Artykuł Dodał(a): Piotr Furmański furman
03 lutego 2006

Start nastąpił niespodziewanie, prowadzący poinformował iż zarejestrowało się ponad 600 osób. Następnie kilka razy przekonywał nas jaka to trudna i selektywna trasa przed nami. Potem była chwila ciszy i peleton ruszył przed siebie. Podjazd na Butorowy Wierch asfaltową szosą, szybki i raczej przyjemny, być może dlatego, że nauczony doświadczeniem nie świrowałem tam za bardzo i pomału się rozgrzewałem. Za Butorowym zaczyna się teren, szybki zjazd szutrówką i jazda odkrytymi polami ze wspaniałymi widokami na Tatry. Pracujący w polu górale, kopki siana, gorące, słoneczne promienie oraz orzeźwiający wiaterek ..to wszystko powoduje, że jechało się tutaj bardzo przyjemnie.

0 komentarzy · 2039 czytań ·

Wyposażenie na wyprawę z sakwami.

Artykuł Dodał(a): Piotr Furmański furman
03 lutego 2006

Artykuł ten powstał tylko i wyłącznie na podstawie moich osobistych doświadczeń jakie zebrałem podczas moich wypraw i wycieczek rowerowych. Adresuję go do wszystkich czytelników tej witryny. Ma on służyć radą dla początkujących jak i też być pomocą dla tych doświadczonych sakwiarzy. Stworzyłem go też dla siebie aby uniknąć wielokrotnego tworzenia listy potrzebnych rzeczy.

0 komentarzy · 4116 czytań ·