Jesienne porządki w Lesie Wolskim

Autor Wiadomość
wojteq mężczyzna

Posty: 1
Miejscowość: Kraków/Świnoujście
Dołączył: 21 paź 09
Dodane 21-10-2009 15:35 Jesienne porządki w Lesie Wolskim
Cześć Wszystkim!
Jest akcja, na którą już dziś wszystkich Zielonych i nie tylko zapraszamy.

W imieniu krakowskich rowerzystów wystąpiliśmy z prośbą do Dyrekcji Fundacji „Miejski Park i Ogród Zoologiczny w Krakowie”, organu odpowiedzialnego za Las Wolski, oferując pomoc w oczyszczaniu ścieżek. Akcja planowana na 24 października (start godzina 9.00) ma związek z dużą ilością drzew zalegających na szlakach w Lesie Wolskim po ostatnich obfitych opadach śniegu.
Mamy nadzieję, że prośba zostanie rozpatrzona pozytywnie. Jutro (22 października) podamy szczegóły akcji. Już dziś zapraszamy wszystkich serdecznie do pomocy!

Zespół redakcji bikeBoard
piotr mężczyzna

piotr
Posty: 291
Miejscowość: Królewski Kraków
Dołączył: 8 lis 06
Dodane 21-10-2009 20:04 RE: Jesienne porządki w Lesie Wolskim
Ja odgarniałem 2 drzewka w Kwietniowych Dołach.

u3391y2009v4.gif

tel. 0-666-316-604
serwis: www.bikeserwis.pl.tl

Ziemek mężczyzna

Posty: 2
Dołączył: 23 paź 09
Dodane 23-10-2009 11:27 RE: Jesienne porządki w Lesie Wolskim
W najbliższą sobotę, 24.10.2009, razem z Zarządem Lasu Wolskiego zapraszamy wszystkich chętnych rowerzystów na akcję oczyszczania szlaków w Lesie Wolskim.
Zaczynamy o 9.00 przy wejściu do ZOO.

Akcja ma na celu uporządkowanie szlaków w „Lasku Wolskim” z drzew powalonych na ścieżki przez ostatnie opady śniegu. Dzięki temu będzie się nam wszystkim łatwiej jeździć po „lasku”.

Plan działań:
9.00 zbiórka przy kasach ZOO;
9.00 – 9.20 wyznaczenie zakresu prac przez pracownika Zarządu Lasu Wolskiego, podział na grupy, przydzielenie poszczególnym grupom określonego terenu działań;
9.30 -13.00 prace w terenie;
13.00 – 13.15 podsumowanie akcji (miejsce spotkania zostanie ustalone na odprawie organizacyjnej o godz. 9.00).

Jest już zaawansowana jesień, więc pamiętajcie o odpowiednim ubiorze – zwłaszcza o butach umożliwiających bezpieczne poruszanie się w terenie i czapkach! Będą to prace w lesie, a nie rewia mody, więc proponujemy ubrać się w ciuchy odpowiednie do pracy w terenie. W razie opadów, weźcie ze sobą coś przeciwdeszczowego, ale bardziej praktycznego w tego typu pracy niż parasol ;-)

Zapewniamy:
- fajną atmosferę,
- dyskusje o rowerach,
- rękawiczki typu „wampirki”,
- i to co najważniejsze, czyli udrożnienie szlaków jako efekt naszej pracy.

WAŻNE!
Akcja ma charakter wolontariatu. Podczas akcji należy zachować szczególna ostrożność, ze względu na charakter prowadzonych prac. Inicjatorzy nie biorą żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody poniesione przez uczestnika podczas trwania akcji.


W razie pytań lub chęci dyskusji zapraszamy na krakowskie forum rowerowe
http://forumrowerowe.bikeholic…skim-vt4287.htm
piotr mężczyzna

piotr
Posty: 291
Miejscowość: Królewski Kraków
Dołączył: 8 lis 06
Dodane 24-10-2009 17:56 RE: Jesienne porządki w Lesie Wolskim
Ponieważ wyjazd nie wypalił z powodów technicznych , zaglądnąłem po drodze z ciekawości do Lasku jak idzie praca i czy wogóle ktokolwiek przyjechał.

Okazało się że jak zwykle tzw. "pospolite ruszenie " jest niemozliwe, bo jak to Jeli powiedział," jeździć się chce, ale popracować nie ma komu"
Wpadłem na chwile, zrobiłem fotek pare i musiałem lecieć dalej do pracy.

Ilość osób, zatrważająca, wstyd prosze Państwa, z dwóch największych forów w Krakowi było tylko 6 osób, czyżby tylko tylu jeździło na rowerze po Lesie Wolskim ??.

No cóz, można niestety podziekować tym co byłi, pare ścieżek odczyścili ze zwalonych drzew.

Ze znanych mi byli Jelitek, Ziemek, Michał, Skrzynia no i tutaj nie znam imion dalej.

Na zdjeciach widać że większość jest w miare przejezdna , ale koszmar jest na ścieżkach w okolicach Kopca Piłsudskiego, co widać, zawalone dokumentnie.

W imieniu użytkowników ścieżek " Dzięki Chłopaki" za oczyszczanie ścieżek dzisiaj.





u3391y2009v4.gif

tel. 0-666-316-604
serwis: www.bikeserwis.pl.tl

Edytowane przez piotr dnia 25-10-2009 16:40
Roza kobieta

Roza
Posty: 441
Dołączyła: 30 lip 07
Dodane 24-10-2009 18:22 RE: Jesienne porządki w Lesie Wolskim
fajnie, że wpadłeś ponadzorować brawo!
piotr mężczyzna

piotr
Posty: 291
Miejscowość: Królewski Kraków
Dołączył: 8 lis 06
Dodane 24-10-2009 19:06 RE: Jesienne porządki w Lesie Wolskim
Miałem coś odpowiedzieć ale szkoda słów na głupie zaczepki.

u3391y2009v4.gif

tel. 0-666-316-604
serwis: www.bikeserwis.pl.tl

Maciu mężczyzna

Maciu
Posty: 2013
Miejscowość: Kraków
Dołączył: 4 kwi 08
Dodane 24-10-2009 19:08 RE: Jesienne porządki w Lesie Wolskim
I właśnie tym sposobem nie odpisałeś :)

...całe życie drugi!

Ziemek mężczyzna

Posty: 2
Dołączył: 23 paź 09
Dodane 25-10-2009 00:53 RE: Jesienne porządki w Lesie Wolskim
Akurat Wojtka nie było, tylko Skrzynia:)
Dzięki za fotki, my nie mieliśmy na nie zbytnio czasuB)
Jelitek2 mężczyzna

Jelitek2
Posty: 269
Dołączył: 27 lis 06
Dodane 25-10-2009 00:57 RE: Jesienne porządki w Lesie Wolskim
Dzięki Piotr za fotki i chwile pogaduchy podczas odpoczynku... gwoli ścisłości to wojtqa nie było było za to Michał kolega Klimy, dwóch innych kolegów którzy bardziej w kierunku freeride'u celują, oraz Zdan z dwoma kolegami przez chwilę. Był jeszcze Ziemek i Skrzynia.

...wydaje mi się że wszelkie pozostałe komentarze są zbędne bo frekwencja i zdziwienie gajowego że tak mało osób się pojawiło a tylu jeździ po lasku, mówi samo za siebie.
Skocz do Forum: