Kraków-Częstochowa

Autor Wiadomość
Bizonik mężczyzna

Bizonik
Posty: 34
Dołączył: 28 lip 10
Dodane 17-05-2011 21:07 Kraków-Częstochowa
Ktoś chętny na wypad z Krakowa do Częstochowy czerwonym szlakiem z noclegiem w połowie drogi powiedzmy pod namiotem ja chciałbym wybrać się z dzieckiem ale to się jeszcze zobaczy
Versus mężczyzna

Posty: 3088
Miejscowość: Kraków
Dołączył: 25 mar 07
Dodane 17-05-2011 21:11 RE: Kraków-Częstochowa
Nocleg na polu namiotowym, w zaprzyjaźnionym gospodarstwie, na dziko?
Może zabrałbym syna, zależnie od odpowiedzi.

nie bądź nigdy pokorny wobec dumnych ani dumy wobec pokornych

Bizonik mężczyzna

Bizonik
Posty: 34
Dołączył: 28 lip 10
Dodane 17-05-2011 21:22 RE: Kraków-Częstochowa
Coś by się wcześniej znalazło obecnie szukam chętnych w celu ustalenia terminu i organizacji takiego lajtowego wypadu
Edytowane przez Bizonik dnia 17-05-2011 21:31
Versus mężczyzna

Posty: 3088
Miejscowość: Kraków
Dołączył: 25 mar 07
Dodane 17-05-2011 21:32 RE: Kraków-Częstochowa
Termin, to może wakacje? W roku szkolnym weekendy są zwykle "startowe".

nie bądź nigdy pokorny wobec dumnych ani dumy wobec pokornych

grzes mężczyzna

grzes
Posty: 9
Dołączył: 6 maj 11
Dodane 18-05-2011 10:01 RE: Kraków-Częstochowa
bardzo chętnie się przejadę na taki lajtowy wyjazd.;)
skorpion mężczyzna

skorpion
Posty: 170
Miejscowość: Kraków
Dołączył: 26 maj 10
Dodane 18-05-2011 18:22 RE: Kraków-Częstochowa
Pomysł bardzo ciekawy i też chętnie dołączęB)
Myślę, że lepszy kierunek to Częstochowa-Kraków, nie jesteśmy zależni od PKP a jakoś trzeba wrócić. Na Jurze już byłem parę razy i jestem przekonany, że 2 dni to trochę za mało jak na lajt zwłaszcza z dziećmi, proponuję wyjazd trzydniowy.

Skorpion - bezwzględny i jadowity pogromca agresji na drodze.

Versus mężczyzna

Posty: 3088
Miejscowość: Kraków
Dołączył: 25 mar 07
Dodane 18-05-2011 20:05 RE: Kraków-Częstochowa
Co prawda podpinam się pod różne inicjatyw, rzadko skutecznie;(, ale UWAGA- kroi się tutaj niezła impreza! Pojawienie się Skorpiona, lidera Lajtowców, wzmacnia powagę zdarzenia!brawo!

nie bądź nigdy pokorny wobec dumnych ani dumy wobec pokornych

Daijvid mężczyzna

Daijvid
Posty: 114
Miejscowość: Kraków
Dołączył: 28 gru 10
Dodane 18-05-2011 21:33 RE: Kraków-Częstochowa
Zgadzam się ze Skorpionem bo kilka lat temu popełniłem kierunek Częstochowa->Kraków lajtowo i było tego z 3 dni.
Po drodze jest trochę piasku na szlaku a to skutecznie zwalnia ( sakwy dobrze "wkładają" koła w piasek :( ).
Bizonik mężczyzna

Bizonik
Posty: 34
Dołączył: 28 lip 10
Dodane 19-05-2011 13:44 RE: Kraków-Częstochowa
Ok. Więc jedno jest już ustalone 3 dni. jeżeli ktoś był już na tej trasie to gdzie ewentualnie można się przekimać pod namiotem jakieś propozycje?
Versus mężczyzna

Posty: 3088
Miejscowość: Kraków
Dołączył: 25 mar 07
Dodane 19-05-2011 14:19 RE: Kraków-Częstochowa
Można poszukać schronisk PTSM. W czasie wakacji(?) powinny być już czynne. Taka opcja odchudziłaby bagaż.

nie bądź nigdy pokorny wobec dumnych ani dumy wobec pokornych

Bizonik mężczyzna

Bizonik
Posty: 34
Dołączył: 28 lip 10
Dodane 19-05-2011 17:18 RE: Kraków-Częstochowa
Myślę że lepiej mieć namiot przy sobie ponieważ gdybyśmy mieli nie dojechać do wybranego punktu łatwiej byłoby nocować wiadomo jak to u dzieci z kondycją . W jakim wieku macie dzieci które chcecie zabrać?
Edytowane przez Bizonik dnia 19-05-2011 17:19
halina kobieta

halina
Posty: 312
Dołączyła: 26 cze 10
Dodane 19-05-2011 17:23 RE: Kraków-Częstochowa
Wydaje mi się, że nocowanie pod namiotem to jest naprawdę kupa dodatkowych gratów do wiezienia - sam namiot, śpiwór, jakaś karimata... W tym fajnym piaseczku na Jurze takie obciążenie może bardziej stopować niż ewentualne braki kondycyjne.

Ja bym się przejechała chętnie lajtowo (dziecko i tak się nie da namówić ;))
Bizonik mężczyzna

Bizonik
Posty: 34
Dołączył: 28 lip 10
Dodane 19-05-2011 17:32 RE: Kraków-Częstochowa
myślę że mały plecaczek a w nim bielizna śpiwór i namiot a zboku przytroczona karimata przynajmniej tak to wygląda u mnie.


A to ma być lajcik więc i tak czekamy zawsze na końcówkę.
Versus mężczyzna

Posty: 3088
Miejscowość: Kraków
Dołączył: 25 mar 07
Dodane 19-05-2011 18:32 RE: Kraków-Częstochowa
Mój syn ma 13 lat.

nie bądź nigdy pokorny wobec dumnych ani dumy wobec pokornych

furman mężczyzna

furman
Posty: 3227
Miejscowość: Kraków
Dołączył: 9 sty 06
Dodane 19-05-2011 19:51 RE: Kraków-Częstochowa
Schroniska PTSM są czynne cały rok.
Bizonik mężczyzna

Bizonik
Posty: 34
Dołączył: 28 lip 10
Dodane 19-05-2011 22:49 RE: Kraków-Częstochowa
Ok więc wynika z porad że start z Częstochowy będzie lepszy, z noclegiem jeszcze do ustalenia ale myślę że schroniska PTSM nie są złym pomysłem choć osobiście wolałbym wycieczkę pod namiot . A może teraz wstępny termin? komu pasuje 23 czerwca?
Edytowane przez Bizonik dnia 19-05-2011 22:50
Versus mężczyzna

Posty: 3088
Miejscowość: Kraków
Dołączył: 25 mar 07
Dodane 19-05-2011 23:06 RE: Kraków-Częstochowa
Termin sprytny, ale ja chyba w tym czasie wybiorę się na MTB Trophy robić zdjęcia.
Wtedy też w schroniskach może być full.
Jeszcze raz powiem- bardzo mi się ta inicjatywa podoba. Odpowiada temu, co chodziło mi już od dawna po głowie. Ruszyć gdzieś taborem!B)

nie bądź nigdy pokorny wobec dumnych ani dumy wobec pokornych

Bizonik mężczyzna

Bizonik
Posty: 34
Dołączył: 28 lip 10
Dodane 20-05-2011 10:05 RE: Kraków-Częstochowa
OK PONIŻEJ CYTAT VERSUSA Z PRYWATNYCH USTALEŃ MYŚLĘ ŻE MA RACJĘ I POPIERAM JEGO POMYSŁ POD KAŻDYM WZGLĘDEM!!!!


Myślę, że kolejny tydzień, to jest 1,2,3 lipca. Zwróć uwagę na kalendarz na zielonej stronie. Brak poważniejszych zawodów w tym terminie, da możliwość przyłączenia się do wyjazdu większej liczbie zainteresowanych. Później dopiero 16 i 17 lipca.
Co do zakwaterowania, to schroniska dają możliwość udziału osób nie posiadających sprzętu. Ja mam nawet przyczepkę rowerowa, zatem namiot dla mnie to nie problem.
Warto też, z uwagi na rekreacyjny profil wyjazdu, iść na kompromisy. Część nocuje w schronisku, inni, lubiący survival- pod namiotem... nawet w pobliżu, czy wręcz obok schroniska.
Ważne, by ustalić priorytet(wspólne przejechani trasy), i pozwolić każdemu zabezpieczyć socjal po swojemu.
Jeżeli takie imprezy stałyby się częstsze- nie ma obawy o wypracowanie wspólnych rozwiązań na przyszłość.
Ważne, by zainteresować dużą liczbę ludzi tym sposobem na przygodę. Wtedy po "odsianiu" zostaną Ci, którym to przypadnie to do gustu, chociaż teraz mogą być sceptyczni.
Versus mężczyzna

Posty: 3088
Miejscowość: Kraków
Dołączył: 25 mar 07
Dodane 20-05-2011 10:28 RE: Kraków-Częstochowa
:)
Właśnie dowiedziałem się, że w pierwszym z wymienionych terminów nie będzie mógł pojechać mój syn. Wobec tego nie pozostaje mi nic innego, niż deklaracja większej gotowości do pomocy tym, którzy chcieliby zabrać własne dziecko, tym samym objuczyć się większą ilością sprzętu.:)
Teraz należy dopracować i ustalić szczegóły. Trasę, noclegi(ewentualne pierwsze ustalenia z właścicielami schronisk, wstępne rezerwacje), dojazd do Częstochowy itp.
Po tych ustaleniach poprosimy Rowerowanie.pl o niezbędny patronat medialny.B)

nie bądź nigdy pokorny wobec dumnych ani dumy wobec pokornych

halina kobieta

halina
Posty: 312
Dołączyła: 26 cze 10
Dodane 20-05-2011 11:27 RE: Kraków-Częstochowa
Początek lipca to fajny termin. Rezerwuję termin na urlop i zacznijmy modły o pogodę :D
Skocz do Forum: