Rekreacyjny Rajd Kraków-Trzebina 25 kwieiceń
| Autor | Wiadomość |
|---|---|
| Michu Posty: 984 Miejscowość: Kraków/Roma/San Gimignano Dołączył: 16 wrz 08 |
|
|
Hej już 25 kwietnia czyli sobota...odbędzie się kolejny już rajd Kraków-Trzebinia. Oto szczegóły i więcej informacji jak również mapka trasy ![]() http://www.trzebinia.pl/_files…_nowa_trasa.pdf mapa REGULAMIN VI Rekreacyjny Rajd Rowerowy Kraków - Trzebinia 25 kwietnia 2009 r. pod honorowym patronatem Przewodniczącej Rady Miasta Krakowa Małgorzaty Radwan-Ballada oraz Przewodniczącego Rady Miasta Trzebini Aleksandra Nowaka I. Cel imprezy: Celem imprezy jest upowszechnienie kolarstwa jako formy rekreacji i aktywnego wypoczynku, zapoznanie z walorami krajobrazowymi i historycznymi Krakowa i Gminy Trzebinia, ze szczególnym uwzględnieniem Puszczy Dulowskiej i Zespołu Pałacowo-Parkowego w Młoszowej. II. Organizator rajdu: Urząd Miasta w Trzebini Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Trzebini Uczniowski Klub Sportowy „Szóstka" w Trzebini Polskie Towarzystwo Turystyczno Krajoznawcze Oddział Krakowski Rada Dzielnicy VI „Bronowice" Miasta Krakowa Małopolskie Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej w Krakowie Związek Harcerstwa Polskiego Komenda Hufca w Trzebini Sklepy rowerowe „Autobike", Chrzanów ul. Kadłubek 24, filia w Trzebini, Plac Targowy komp. B, www.autobike.com.pl III. Komitet organizacyjny: Alicja Kaim - Naczelnik Wydziału OA Urzędu Miasta w Trzebini Stanisław Majdański - Główny specjalista ds. sportu i rekreacji UM w Trzebini Robert Skrzypek - Prezes UKS „SZÓSTKA" w Trzebini Ryszard Nowakowski - Komendant MG OSP Ewa Jędrysik - Dyrektor MGOKSiR w Trzebini IV. Termin i miejsce rajdu: Rozpoczęcie rajdu: w dniu 25 kwietnia 2009, Kraków-Błonia (Cichy Kącik) - lądowisko helikopterów, godz. 11.15 Przewidywany przyjazd uczestników rajdu do Młoszowej (Zespół Pałacowo-Parkowy) ok. godz. 14.15~14.30 Zakończenie rajdu: Młoszowa- Zespół Pałacowo- Parkowy, godz. 15.00 (wręczenie nagród i upominków) V. Trasa rajdu dł. ok. 55 km: Kraków - Trzebinia - rozpoczęcie rajdu - ul. Mydlnicka, ul. Zarudawie, ul. Na Błonie, ul. Zarzecze, ul. Lindego, ul. Balicka, ul. Zakliki z Mydlnik, ul. Podłużna, rondo Chełm, ul. Chełmska, ul. Za Skłonem, ul. Zakamycze, zjazd na polną drogę (zielony szlak rowerowy Greenway), Kryspinów (cały czas zielony szlak rowerowy Greenway, przez Budzyń, Cholerzyn, Mników (z możliwością przejazdu przez rezerwat Doliny Mnikowskiej), Czułów, Baczyn, Leśniczówka Kopce (pod autostradą) dalej zielonym szlakiem Greenway (Krakowska Droga), Rudno, Leśniczówka Za Białką (Czerna), powrót na szlak niebieski, szlakiem niebieskim i zielonym Linią Średnią do szlaku czarnego, szlakiem czarnym do Młoszowej ul Florkiewicza do Zespołu Pałacowo-Parkowego. VI. Zasady uczestnictwa: W otwartym rekreacyjnym rajdzie rowerowym mogą uczestniczyć wszyscy chętni posiadający rower. Dzieci do lat 10 mogą brać udział w rajdzie jedynie pod opieką rodzica lub wyjątkowo innej osoby pełnoletniej ponoszącej pełną odpowiedzialność za dziecko. Każdy uczestnik rajdu w wieku od 10 do 18 lat musi posiadać kartę rowerową. Wszystkich uczestników rajdu obowiązuje przestrzeganie przepisów Kodeksu Drogowego oraz poleceń Organizatorów i służb porządkowych. W trakcie rajdu uczestników obowiązuje kulturalne, sportowe zachowanie. Uczestnicy rajdu otrzymują numer startowy. W przypadku wycofania się z rajdu uczestnik powiadamia Organizatora i oddaje numer startowy. VII. Zgłoszenia: Urząd Miasta w Trzebini - Referat Kultury Fizycznej i Turystyki przyjmuje zgłoszenia i zapisy wszystkich chętnych do uczestnictwa w rajdzie. Zapisy i zgłoszenia przyjmowane będą do dnia 21 kwietnia 2009 r., ul. Narutowicza 10, tel.032/6110 955, e-mail: sport @um.trzebinia.pl Zgłoszenia i zapisy przyjmowane będą również w dniu rajdu (25 kwietnia 2009) na miejscu odprawy technicznej, Kraków-Błonia (Cichy Kącik) - lądowisko helikopterów, w godz. 10.00 do 11.00. Odprawa techniczna: Kraków-Błonia (Cichy Kącik) - lądowisko helikopterów. VIII. Ogólne zasady: 1) Rajd rowerowy będzie przeprowadzony w warunkach normalnego ruchu drogowego. 2) Przed startem każdy uczestnik otrzyma numer startowy oraz regulamin potwierdzony własnoręcznym podpisem. 3) Każdy uczestnik otrzyma mapkę z zaznaczoną trasą. 4) Uczestnicy są zobowiązani do przestrzegania ogólnych zasad bezpieczeństwa. 5) Trasę należy pokonywać w określonym limicie czasowym tj. do godz. 14.30. 6) Wszystkie samochody biorące udział w rajdzie będą oznakowane napisami „Organizator VI Rekreacyjnego Rajdu Rowerowego". 7) Organizatorzy nie zapewniają wymiany części zapasowych podczas trwania rajdu. 8) Uczestnicy wyrażają zgodę na publikowanie własnych wizerunków tj. zdjęć wykonanych podczas rajdu. IX. Przewidywany harmonogram rajdu: 10.00 - 11.00 zgłoszenia uczestników - Kraków-Błonia (Cichy Kącik) - lądowisko helikopterów 11.00 - 11.10 odprawa techniczna (na miejscu przyjmowania zgłoszeń uczestników) 11.15 - rozpoczęcie rajdu Kraków (ul. Mydlnicka) 14.15 ~ 14.30 przewidywany przyjazd uczestników rajdu (Zespół Pałacowo-Parkowy w Młoszowej) 15.00 zakończenie rajdu (wręczenie nagród i upominków) X. Świadczenia organizatorów: - Zapewnienie opieki medycznej i ratowniczej, - Dostarczenie informacji o trasie rajdu, - Zapewnienie dowózu i odwozu wszystkim chętnym uczestnikom rajdu oraz transport rowerów na trasie: a) Trzebinia - Kraków o godz. 8.30 (zbiórka), plac przy Urzędzie Miasta w Trzebini, ul. Piłsudskiego 14, b) Kraków - Błonia (Cichy Kącik) - lądowisko helikopterów, o godz. 16.00 (zbiórka) - parking w Młoszowej przy ul. Florkiewicza, - Zapewnienie bezpłatnego gorącego posiłku, w tym wody mineralnej w Młoszowej w Zespole Pałacowo-Parkowym, - Udział w rajdzie jest bezpłatny. Koszty organizacyjne rajdu pokrywają organizatorzy. XI. Nagrody: Nagrody główne tj. 3 rowery zostaną rozlosowane spośród wszystkich uczestników, którzy ukończą rajd. Nagrody te zostaną ufundowane przez Przewodniczącego Rady Miasta Trzebini Pana Aleksandra Nowaka i Przewodniczącą Rady Miasta Krakowa Panią Małgorzatę Radwan-Ballada. Nagrody specjalne Burmistrza Miasta Trzebini Pana Adama Adamczyka: - rower; - nagroda dla najstarszego uczestnika rajdu; - nagroda dla najmłodszego uczestnika rajdu. XII. Postanowienia końcowe: Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do zmian niektórych zapisów w regulaminie. Organizatorzy nie ponoszą odpowiedzialności za rzeczy osobiste pozostawione bez opieki oraz za wypadki spowodowane przez uczestników rajdu. XIII. Imprezy towarzyszące: - Zespół Pałacowo-Parkowy w Młoszowej: od godz. 13.30 - program artystyczny w wykonaniu zespołów MGOKSiR-u. XIV. Numery kontaktowe Komandor rajdu - Pan Stanisław Majdański - 0 606878123 Z-ca komandora rajdu - Pani Mariola Rejdych - 0 608193380 Koordynator rajdu - Pani Alicja Kaim - 0 509741717 Z-ca Koordynatora rajdu - Pani Mariola Roman - 0 606391164 Opieka medyczna - Pani Elżbieta Nowakowska - 0 602439692 Komendant MGOSP - Pan Ryszard Nowakowski - 0 504176391 Kierownik trasy rajdu - Pan Paweł Rejdych - 0 607254647 Z-ca Kierownika trasy rajdu - Pan Robert Skrzypek - 0 880472001 Służba Maltańska - Pan Stanisław Paluch - 0 608225049 ps:rozumiem, że ktoś sie wybiera?
|
|
|
| |
| Szymon Posty: 67 Dołączył: 16 sty 08 |
|
Ja się wybieram
|
|
|
| |
| baoo Posty: 17 Dołączył: 20 mar 09 |
|
No zobaczymy ![]() |
|
|
| |
| piotr Posty: 291 Miejscowość: Królewski Kraków Dołączył: 8 lis 06 |
|
| To będzie po szosie , czy wogóle po czym ???? | |
|
| |
Hinol ![]() Posty: 610 Miejscowość: Kraków Dołączył: 14 sie 08 |
|
|
Zależnie czy wpakujesz się w Mnikowską, czy też ominiesz ją asfaltem. Bo, pomijając tą dolinkę, cały czas trasa idzie asfaltem, tak że szosówką można ją spokojnie pokonać. |
|
|
| |
| vol7 Posty: 54 Miejscowość: s Dołączył: 26 kwi 08 |
|
| Niekoniecznie, Linia Pośrednia w Puszczy Dulowskiej jest szutrowa... | |
|
| |
| piotr Posty: 291 Miejscowość: Królewski Kraków Dołączył: 8 lis 06 |
|
| zaraz, zaraz, tam napisane jest że trasa wytyczona będzie, bo na takiej zasadzie że każdy jedzie jak chce to ja szoska śmigne główną trasą szeroko wygodnie i gładko, no ale ponoć trzeba być uczciwym. | |
|
| |
| bananafrog Posty: 103 Miejscowość: Krk Ruczaj Dołączył: 13 lut 09 |
|
| Chętnie bym wyskoczył, choćby w celach integracyjnych... Tylko, że szykuje się impreza rodzinna i kiepsko to wygląda. Hmmm... | |
|
| |
Maciu ![]() Posty: 2014 Miejscowość: Kraków Dołączył: 4 kwi 08 |
|
Jade Dobry moment aby przepalić nogi przed Karpaczem a miło wspominam ubiegłoroczny "rekreacyjny" rajd
...całe życie drugi! |
|
|
| |
| dziczek Posty: 963 Dołączył: 18 kwi 06 |
|
Ja również się wybieram, "przepalić" nogi przed Cracovia Maraton
Team Jubilat Polska |
|
|
| |
MiśQ ![]() Posty: 3416 Miejscowość: Kraków Dołączył: 13 sty 06 |
|
|
Czy wybiera się ktoś, kto nie będzie startować ale chciał by pełnić rolę jakby "pomocy" dla zawodnika? Zamierzam pojechać albo za wszystkimi, albo wtopić się w tłum, ale raczej spokojnym tempem.
Grunt to nie przemęczać się! |
|
|
| |
| Michnik Posty: 1087 Miejscowość: Kraków Dołączył: 5 kwi 06 |
|
|
No to Misq masz juz kompana. Tzn ja bym wystartował chetnie ale na lajcie tak zeby nogi rozruszac. Napisz dokładniej o co Ci chodzi. Mamy k....a hamowac czy jak? ![]() | |
| Edytowane przez Michnik dnia 24-04-2009 17:58 | |
|
| |
| dziczek Posty: 963 Dołączył: 18 kwi 06 |
|
To nie jest wyścig, to jest przejażdżka
Team Jubilat Polska |
|
|
| |
| Michnik Posty: 1087 Miejscowość: Kraków Dołączył: 5 kwi 06 |
|
| Moja dyspozycja nie pozwala na ściganie ale chciałbym troche rozgrzać nogi. Tak że bedzie rekreacja taka mocniejsza troche. Oczywiście jak na mnie. | |
|
| |
UMaciek ![]() Posty: 640 Miejscowość: Krzeszowice Dołączył: 19 kwi 09 |
|
No wiecie, zawsze pierwsza 3 ma "wywiad" do przełomu i fotę. To może niektórzy mają takie parcie na papier Szkoda że nie popadało bo na Greenwayu będzie Desert storm ![]() |
|
|
| |
MiśQ ![]() Posty: 3416 Miejscowość: Kraków Dołączył: 13 sty 06 |
|
Drogi Michniku, nogi na pewno Ci się zagrzeją. Już nie jestem takim leszczem jak zimą, bo zrobiłem w tym sezonie aż 300km Więc jak się postaram, to będę w Trzebini przed 1szym zawodnikiem! Oki, a tak serio to jak cioty jechać nie będziemy, ale zarżnąć też się nie chcę. To będzie moja inauguracja MTB w tym roku (biedna szoszka )
Grunt to nie przemęczać się! |
|
|
| |
| Marcin Posty: 1656 Dołączył: 9 sty 06 |
|
| Ja również planuje wybrać się na rajd. | |
|
| |
pe_pawel ![]() Posty: 353 Miejscowość: Kraków Dołączył: 18 cze 07 |
|
Ja również będę. Mała uwaga: to jest rajd a nie zawody. Wobec tego wszyscy będą pierwszymi . A jednocześnie wygrają Ci z loterii fantowej!
Dwa Pi Er |
|
|
| |
Maciu ![]() Posty: 2014 Miejscowość: Kraków Dołączył: 4 kwi 08 |
|
No i było fajnie mocne tempo, brak znajomości trasy, ciągłe gonienie znajomych osób. To się nazywa zabawa ![]() A i wspaniała grochówka
...całe życie drugi! | |
| Edytowane przez Maciu dnia 25-04-2009 17:21 | |
|
| |
| Marcin Posty: 1656 Dołączył: 9 sty 06 |
|
Extra było, tempówka przez 45 km. Nie wiedziałem, że tak szybko jeżdżę . Grochówka wspaniała, aż za dużo wziąłem . |
|
|
| |
| Skocz do Forum: |





Dobry moment aby przepalić nogi przed Karpaczem
a miło wspominam ubiegłoroczny "rekreacyjny" rajd
)
