Rekreacyjny Rajd Kraków-Trzebina 25 kwieiceń

Autor Wiadomość
Michu mężczyzna

Michu
Posty: 984
Miejscowość: Kraków/Roma/San Gimignano
Dołączył: 16 wrz 08
Dodane 02-04-2009 10:06 Rekreacyjny Rajd Kraków-Trzebina 25 kwieiceń
Hej już 25 kwietnia czyli sobota...odbędzie się kolejny już rajd Kraków-Trzebinia.

Oto szczegóły i więcej informacji jak również mapka trasy :)
http://www.trzebinia.pl/_files…_nowa_trasa.pdf mapa

REGULAMIN
VI Rekreacyjny Rajd Rowerowy Kraków - Trzebinia
25 kwietnia 2009 r.
pod honorowym patronatem Przewodniczącej Rady Miasta Krakowa
Małgorzaty Radwan-Ballada
oraz
Przewodniczącego Rady Miasta Trzebini Aleksandra Nowaka



I. Cel imprezy:
Celem imprezy jest upowszechnienie kolarstwa jako formy rekreacji i aktywnego wypoczynku, zapoznanie z walorami krajobrazowymi i historycznymi Krakowa i Gminy Trzebinia, ze szczególnym uwzględnieniem Puszczy Dulowskiej i Zespołu Pałacowo-Parkowego w Młoszowej.



II. Organizator rajdu:
Urząd Miasta w Trzebini
Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Trzebini
Uczniowski Klub Sportowy „Szóstka" w Trzebini
Polskie Towarzystwo Turystyczno Krajoznawcze Oddział Krakowski
Rada Dzielnicy VI „Bronowice" Miasta Krakowa
Małopolskie Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej w Krakowie
Związek Harcerstwa Polskiego Komenda Hufca w Trzebini
Sklepy rowerowe „Autobike", Chrzanów ul. Kadłubek 24, filia w Trzebini, Plac Targowy komp. B, www.autobike.com.pl



III. Komitet organizacyjny:
Alicja Kaim - Naczelnik Wydziału OA Urzędu Miasta w Trzebini
Stanisław Majdański - Główny specjalista ds. sportu i rekreacji UM w Trzebini
Robert Skrzypek - Prezes UKS „SZÓSTKA" w Trzebini
Ryszard Nowakowski - Komendant MG OSP
Ewa Jędrysik - Dyrektor MGOKSiR w Trzebini



IV. Termin i miejsce rajdu:
Rozpoczęcie rajdu: w dniu 25 kwietnia 2009, Kraków-Błonia (Cichy Kącik) - lądowisko helikopterów, godz. 11.15
Przewidywany przyjazd uczestników rajdu do Młoszowej (Zespół Pałacowo-Parkowy) ok. godz. 14.15~14.30
Zakończenie rajdu: Młoszowa- Zespół Pałacowo- Parkowy, godz. 15.00 (wręczenie nagród i upominków)



V. Trasa rajdu dł. ok. 55 km: Kraków - Trzebinia
- rozpoczęcie rajdu - ul. Mydlnicka, ul. Zarudawie, ul. Na Błonie, ul. Zarzecze, ul. Lindego, ul. Balicka, ul. Zakliki z Mydlnik, ul. Podłużna, rondo Chełm, ul. Chełmska, ul. Za Skłonem, ul. Zakamycze, zjazd na polną drogę (zielony szlak rowerowy Greenway), Kryspinów (cały czas zielony szlak rowerowy Greenway, przez Budzyń, Cholerzyn, Mników (z możliwością przejazdu przez rezerwat Doliny Mnikowskiej), Czułów, Baczyn, Leśniczówka Kopce (pod autostradą) dalej zielonym szlakiem Greenway (Krakowska Droga), Rudno, Leśniczówka Za Białką (Czerna), powrót na szlak niebieski, szlakiem niebieskim i zielonym Linią Średnią do szlaku czarnego, szlakiem czarnym do Młoszowej ul Florkiewicza do Zespołu Pałacowo-Parkowego.



VI. Zasady uczestnictwa:
W otwartym rekreacyjnym rajdzie rowerowym mogą uczestniczyć wszyscy chętni posiadający rower. Dzieci do lat 10 mogą brać udział w rajdzie jedynie pod opieką rodzica lub wyjątkowo innej osoby pełnoletniej ponoszącej pełną odpowiedzialność za dziecko. Każdy uczestnik rajdu w wieku od 10 do 18 lat musi posiadać kartę rowerową. Wszystkich uczestników rajdu obowiązuje przestrzeganie przepisów Kodeksu Drogowego oraz poleceń Organizatorów i służb porządkowych. W trakcie rajdu uczestników obowiązuje kulturalne, sportowe zachowanie. Uczestnicy rajdu otrzymują numer startowy. W przypadku wycofania się z rajdu uczestnik powiadamia Organizatora i oddaje numer startowy.



VII. Zgłoszenia:
Urząd Miasta w Trzebini - Referat Kultury Fizycznej i Turystyki przyjmuje zgłoszenia i zapisy wszystkich chętnych do uczestnictwa w rajdzie. Zapisy i zgłoszenia przyjmowane będą do dnia 21 kwietnia 2009 r., ul. Narutowicza 10, tel.032/6110 955, e-mail: sport @um.trzebinia.pl
Zgłoszenia i zapisy przyjmowane będą również w dniu rajdu (25 kwietnia 2009) na miejscu odprawy technicznej, Kraków-Błonia (Cichy Kącik) - lądowisko helikopterów, w godz. 10.00 do 11.00.
Odprawa techniczna: Kraków-Błonia (Cichy Kącik) - lądowisko helikopterów.



VIII. Ogólne zasady:
1) Rajd rowerowy będzie przeprowadzony w warunkach normalnego ruchu drogowego.
2) Przed startem każdy uczestnik otrzyma numer startowy oraz regulamin potwierdzony własnoręcznym podpisem.
3) Każdy uczestnik otrzyma mapkę z zaznaczoną trasą.
4) Uczestnicy są zobowiązani do przestrzegania ogólnych zasad bezpieczeństwa.
5) Trasę należy pokonywać w określonym limicie czasowym tj. do godz. 14.30.
6) Wszystkie samochody biorące udział w rajdzie będą oznakowane napisami „Organizator VI Rekreacyjnego Rajdu Rowerowego".
7) Organizatorzy nie zapewniają wymiany części zapasowych podczas trwania rajdu.
8) Uczestnicy wyrażają zgodę na publikowanie własnych wizerunków tj. zdjęć wykonanych podczas rajdu.



IX. Przewidywany harmonogram rajdu:
10.00 - 11.00 zgłoszenia uczestników - Kraków-Błonia (Cichy Kącik) - lądowisko helikopterów
11.00 - 11.10 odprawa techniczna (na miejscu przyjmowania zgłoszeń uczestników)
11.15 - rozpoczęcie rajdu Kraków (ul. Mydlnicka)
14.15 ~ 14.30 przewidywany przyjazd uczestników rajdu (Zespół Pałacowo-Parkowy w Młoszowej)
15.00 zakończenie rajdu (wręczenie nagród i upominków)



X. Świadczenia organizatorów:
- Zapewnienie opieki medycznej i ratowniczej,
- Dostarczenie informacji o trasie rajdu,
- Zapewnienie dowózu i odwozu wszystkim chętnym uczestnikom rajdu oraz transport rowerów na trasie:
a) Trzebinia - Kraków o godz. 8.30 (zbiórka), plac przy Urzędzie Miasta w Trzebini, ul. Piłsudskiego 14,
b) Kraków - Błonia (Cichy Kącik) - lądowisko helikopterów, o godz. 16.00 (zbiórka) - parking w Młoszowej przy ul. Florkiewicza,
- Zapewnienie bezpłatnego gorącego posiłku, w tym wody mineralnej w Młoszowej w Zespole Pałacowo-Parkowym,
- Udział w rajdzie jest bezpłatny. Koszty organizacyjne rajdu pokrywają organizatorzy.



XI. Nagrody:
Nagrody główne tj. 3 rowery zostaną rozlosowane spośród wszystkich uczestników, którzy ukończą rajd. Nagrody te zostaną ufundowane przez Przewodniczącego Rady Miasta Trzebini Pana Aleksandra Nowaka i Przewodniczącą Rady Miasta Krakowa Panią Małgorzatę Radwan-Ballada. Nagrody specjalne Burmistrza Miasta Trzebini Pana Adama Adamczyka:
- rower;
- nagroda dla najstarszego uczestnika rajdu;
- nagroda dla najmłodszego uczestnika rajdu.



XII. Postanowienia końcowe:
Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do zmian niektórych zapisów w regulaminie.
Organizatorzy nie ponoszą odpowiedzialności za rzeczy osobiste pozostawione bez opieki oraz za wypadki spowodowane przez uczestników rajdu.



XIII. Imprezy towarzyszące:
- Zespół Pałacowo-Parkowy w Młoszowej: od godz. 13.30 - program artystyczny w wykonaniu zespołów MGOKSiR-u.



XIV. Numery kontaktowe
Komandor rajdu - Pan Stanisław Majdański - 0 606878123
Z-ca komandora rajdu - Pani Mariola Rejdych - 0 608193380
Koordynator rajdu - Pani Alicja Kaim - 0 509741717
Z-ca Koordynatora rajdu - Pani Mariola Roman - 0 606391164
Opieka medyczna - Pani Elżbieta Nowakowska - 0 602439692
Komendant MGOSP - Pan Ryszard Nowakowski - 0 504176391
Kierownik trasy rajdu - Pan Paweł Rejdych - 0 607254647
Z-ca Kierownika trasy rajdu - Pan Robert Skrzypek - 0 880472001
Służba Maltańska - Pan Stanisław Paluch - 0 608225049

ps:rozumiem, że ktoś sie wybiera? :)
Szymon mężczyzna

Posty: 67
Dołączył: 16 sty 08
Dodane 18-04-2009 19:42 RE: Rekreacyjny Rajd Kraków-Trzebina 25 kwieiceń
Ja się wybieram:)

bikestats

baoo mężczyzna

Posty: 17
Dołączył: 20 mar 09
Dodane 18-04-2009 20:51 RE: Rekreacyjny Rajd Kraków-Trzebina 25 kwieiceń
No zobaczymy :)
piotr mężczyzna

piotr
Posty: 291
Miejscowość: Królewski Kraków
Dołączył: 8 lis 06
Dodane 18-04-2009 21:41 RE: Rekreacyjny Rajd Kraków-Trzebina 25 kwieiceń
To będzie po szosie , czy wogóle po czym ????

u3391y2009v4.gif

tel. 0-666-316-604
serwis: www.bikeserwis.pl.tl

Hinol mężczyzna

Hinol
Posty: 610
Miejscowość: Kraków
Dołączył: 14 sie 08
Dodane 18-04-2009 22:56 RE: Rekreacyjny Rajd Kraków-Trzebina 25 kwieiceń
Zależnie czy wpakujesz się w Mnikowską, czy też ominiesz ją asfaltem.
Bo, pomijając tą dolinkę, cały czas trasa idzie asfaltem, tak że szosówką można ją spokojnie pokonać.
vol7 mężczyzna

Posty: 54
Miejscowość: s
Dołączył: 26 kwi 08
Dodane 18-04-2009 23:01 RE: Rekreacyjny Rajd Kraków-Trzebina 25 kwieiceń
Niekoniecznie, Linia Pośrednia w Puszczy Dulowskiej jest szutrowa...
piotr mężczyzna

piotr
Posty: 291
Miejscowość: Królewski Kraków
Dołączył: 8 lis 06
Dodane 18-04-2009 23:33 RE: Rekreacyjny Rajd Kraków-Trzebina 25 kwieiceń
zaraz, zaraz, tam napisane jest że trasa wytyczona będzie, bo na takiej zasadzie że każdy jedzie jak chce to ja szoska śmigne główną trasą szeroko wygodnie i gładko, no ale ponoć trzeba być uczciwym.

u3391y2009v4.gif

tel. 0-666-316-604
serwis: www.bikeserwis.pl.tl

bananafrog mężczyzna

bananafrog
Posty: 103
Miejscowość: Krk Ruczaj
Dołączył: 13 lut 09
Dodane 20-04-2009 12:47 RE: Rekreacyjny Rajd Kraków-Trzebina 25 kwieiceń
Chętnie bym wyskoczył, choćby w celach integracyjnych... Tylko, że szykuje się impreza rodzinna i kiepsko to wygląda. Hmmm...

button stats bikestats.pl

Maciu mężczyzna

Maciu
Posty: 2014
Miejscowość: Kraków
Dołączył: 4 kwi 08
Dodane 21-04-2009 11:32 RE: Rekreacyjny Rajd Kraków-Trzebina 25 kwieiceń
JadeB) Dobry moment aby przepalić nogi przed Karpaczem:D a miło wspominam ubiegłoroczny "rekreacyjny" rajd:)

...całe życie drugi!

dziczek mężczyzna

Posty: 963
Dołączył: 18 kwi 06
Dodane 21-04-2009 12:45 RE: Rekreacyjny Rajd Kraków-Trzebina 25 kwieiceń
Ja również się wybieram, "przepalić" nogi przed Cracovia Maraton :D

Team Jubilat Polska

MiśQ mężczyzna

MiśQ
Posty: 3416
Miejscowość: Kraków
Dołączył: 13 sty 06
Dodane 24-04-2009 16:14 RE: Rekreacyjny Rajd Kraków-Trzebina 25 kwieiceń
Czy wybiera się ktoś, kto nie będzie startować ale chciał by pełnić rolę jakby "pomocy" dla zawodnika? Zamierzam pojechać albo za wszystkimi, albo wtopić się w tłum, ale raczej spokojnym tempem.

Grunt to nie przemęczać się!
Nie hamuj k...!! :)

Michnik mężczyzna

Michnik
Posty: 1087
Miejscowość: Kraków
Dołączył: 5 kwi 06
Dodane 24-04-2009 17:55 RE: Rekreacyjny Rajd Kraków-Trzebina 25 kwieiceń
No to Misq masz juz kompana. Tzn ja bym wystartował chetnie ale na lajcie tak zeby nogi rozruszac. Napisz dokładniej o co Ci chodzi.
Mamy k....a hamowac czy jak? :D
Edytowane przez Michnik dnia 24-04-2009 17:58
dziczek mężczyzna

Posty: 963
Dołączył: 18 kwi 06
Dodane 24-04-2009 19:38 RE: Rekreacyjny Rajd Kraków-Trzebina 25 kwieiceń
To nie jest wyścig, to jest przejażdżka :D

Team Jubilat Polska

Michnik mężczyzna

Michnik
Posty: 1087
Miejscowość: Kraków
Dołączył: 5 kwi 06
Dodane 24-04-2009 20:10 RE: Rekreacyjny Rajd Kraków-Trzebina 25 kwieiceń
Moja dyspozycja nie pozwala na ściganie ale chciałbym troche rozgrzać nogi. Tak że bedzie rekreacja taka mocniejsza troche. Oczywiście jak na mnie.
UMaciek mężczyzna

UMaciek
Posty: 640
Miejscowość: Krzeszowice
Dołączył: 19 kwi 09
Dodane 24-04-2009 22:04 RE: Rekreacyjny Rajd Kraków-Trzebina 25 kwieiceń
No wiecie, zawsze pierwsza 3 ma "wywiad" do przełomu i fotę. To może niektórzy mają takie parcie na papier :D Szkoda że nie popadało bo na Greenwayu będzie Desert storm ;)
MiśQ mężczyzna

MiśQ
Posty: 3416
Miejscowość: Kraków
Dołączył: 13 sty 06
Dodane 24-04-2009 22:33 RE: Rekreacyjny Rajd Kraków-Trzebina 25 kwieiceń
Drogi Michniku, nogi na pewno Ci się zagrzeją. Już nie jestem takim leszczem jak zimą, bo zrobiłem w tym sezonie aż 300km :D Więc jak się postaram, to będę w Trzebini przed 1szym zawodnikiem! Oki, a tak serio to jak cioty jechać nie będziemy, ale zarżnąć też się nie chcę. To będzie moja inauguracja MTB w tym roku (biedna szoszka;( )

Grunt to nie przemęczać się!
Nie hamuj k...!! :)

Marcin mężczyzna

Marcin
Posty: 1656
Dołączył: 9 sty 06
Dodane 24-04-2009 22:55 RE: Rekreacyjny Rajd Kraków-Trzebina 25 kwieiceń
Ja również planuje wybrać się na rajd.
pe_pawel mężczyzna

pe_pawel
Posty: 353
Miejscowość: Kraków
Dołączył: 18 cze 07
Dodane 25-04-2009 07:10 RE: Rekreacyjny Rajd Kraków-Trzebina 25 kwieiceń
Ja również będę. Mała uwaga: to jest rajd a nie zawody. Wobec tego wszyscy będą pierwszymi;). A jednocześnie wygrają Ci z loterii fantowej!

Dwa Pi Er

Maciu mężczyzna

Maciu
Posty: 2014
Miejscowość: Kraków
Dołączył: 4 kwi 08
Dodane 25-04-2009 17:21 RE: Rekreacyjny Rajd Kraków-Trzebina 25 kwieiceń
No i było fajnie :D mocne tempo, brak znajomości trasy, ciągłe gonienie znajomych osób. To się nazywa zabawa :p
A i wspaniała grochówka :)

...całe życie drugi!

Edytowane przez Maciu dnia 25-04-2009 17:21
Marcin mężczyzna

Marcin
Posty: 1656
Dołączył: 9 sty 06
Dodane 25-04-2009 19:04 RE: Rekreacyjny Rajd Kraków-Trzebina 25 kwieiceń
Extra było, tempówka przez 45 km. Nie wiedziałem, że tak szybko jeżdżę :D. Grochówka wspaniała, aż za dużo wziąłem :).
Skocz do Forum: