Żwawy lajt
| Autor | Wiadomość |
|---|---|
| Belfer01 Posty: 65 Dołączył: 30 cze 11 |
|
O.k o 10 pod NCK - może wioskami smigniemy przez Wadów,Tropiszów,Rudno, N.Brzesko ,Ispine przez puszcze na Niepołomice - lub na Bochnie przez lasy itd ktos jeszcze sie pisze hmmm ////???? |
|
|
| |
| Cvbge Posty: 769 Dołączył: 13 sty 07 |
|
|
Dzięki za wycieczkę! Wyszło mi 123km i 6h czystej jazdy. Kilka zdjęć tutaj:https://picasaweb.google.com/1…feat=directlink |
|
|
| |
| Belfer01 Posty: 65 Dołączył: 30 cze 11 |
|
;) Dzięki - spox wycieczka wyszła nam ![]() |
|
|
| |
| Cvbge Posty: 769 Dołączył: 13 sty 07 |
|
|
Proponuję wycieczkę Rowerowym Pierścieniem Solnym (Salina Cracoviensis) - trasa dookoła Puszczy Niepołomickiej przez Wieliczkę i Bochnię. Wyjazd jutro (niedziela). Nie jadę z Krakowa, więc możemy się spotkać w Wieliczce około 11:23 (wtedy przyjeżdża pociąg z Krakowa). Ewentualnie, jeśli nie będzie chętnych na pociąg, można ustalić inną godzinę/miejsce. Sam pociąg kosztuje 5zł za rower + chyba 4zł za bilet normalny na I strefę. Sama trasa opisywana jest tak: trasa główna o długości 85,5 km szlaku znakowanego kolorem niebieskim przebiega w większości lokalnymi drogami asfaltowymi o dobrej nawierzchni i niewielkich spadkach. Wyjątkiem są okolice Wieliczki i Nowego Wiśnicza, gdzie znajdują się odcinki biegnące przez strome wzgórza. Jedynie niewielki procent wszystkich tras wiedzie drogami żwirowymi lub nieutwardzonymi drogami polnymi. Biorę rower trekingowo/crossowy na cienkich oponach. Przewiduję przerwę obiadową ![]() Tempo spokojne. Prognoza na razie nie przewiduje deszczu, ale sprawdzę jutro koło 9 i jeśli coś się zmieni mogę odwołać wyjazd. W przypadku braku chętnych mogę nie czekać/wyjechać wcześniej - czekam do około 10. | |
| Edytowane przez Cvbge dnia 14-08-2013 21:14 | |
|
| |
| Daijvid Posty: 114 Miejscowość: Kraków Dołączył: 28 gru 10 |
|
|
Ech... pech... odzwyczaiłem się patrzyć na 'lajty'/'żwawe lajty' bo już nie żyją od wielu miesięcy a właśnie założyłem cienkie opony do corssa. No cóż, sprawdziłem je na innej trasce. EDIT: A z regulaminem szlaku się zapoznałeś? Bo jest fajny punk 9: 'Korzystanie z tras Rowerowego Pierścienia Solnego „Salina Cracoviensis” jest jednoznaczne z zapoznaniem się z powyższym Regulaminem i zaakceptowaniem go w całości.' ![]() | |
| Edytowane przez Daijvid dnia 11-08-2013 16:38 | |
|
| |
| Cvbge Posty: 769 Dołączył: 13 sty 07 |
|
Szkoda, pocisnelibyśmy Trasa fajna, wprost na cienkie gumki Wyszło mi ponad 100 km. Tracka udało mi się wysłać:http://www.strava.com/activities/73965404 Zdjęcia będą dopiero w przyszłym tygodniu, mam kiepski internet teraz ![]() Trasa ogólnie bardzo fajna, prowadzi małymi bocznymi ulicami. Dobry asfalt, ładne okolice, mały ruch. Niestety oznaczenie dość rzadko rozmieszczone, a miejscami kiepskie (szczególnie w Wieliczce łatwo stracić wątek). Bez mapy ciężko. Jak na projekt za prawie 4 miliony złotych, to się nie popisali ![]() W jednym miejscu trasa prowadziła przez straszne chaszcze, może w zimie to jest przejezdne, ale na pewno nie w lecie. Musiałem objeżdżać. Niby płasko, ale było kilka podjazdów które dawały w d*, najpierw koło Wieliczki a później koło Bochni. Planuję pojechać jeszcze trasy dodatkowe/łącznikowe, te w okolicy Bochni, może jakoś w przyszłym tygodniu? Podobno są ładne. Spotkałem na trasie parę, która jechała szlakiem w drugą stronę, z Niepołomic przez Bochnię - jeśli to czytacie, to czy udało wam się nie zgubić w Wieliczce i później? | |
| Edytowane przez Cvbge dnia 11-08-2013 22:35 | |
|
| |
| Daijvid Posty: 114 Miejscowość: Kraków Dołączył: 28 gru 10 |
|
| "trasa główna o długości 85,5" vs "Wyszło mi ponad 100 km" - pogubiłeś się czy ją polepszałeś? Jak by Ci się nie chciało jej wrzucać tutaj za szybko to podeślij mi na maila, akurat mam kilka dni urlopu więc są szanse, że zwiedzę. | |
|
| |
mandraghora ![]() Posty: 1420 Miejscowość: KRK Dołączyła: 12 lip 11 |
|
|
hej, ja tez poproszę tracka na maila, albo na link na forum
adrenalina? pół kilo poproszę :)
|
|
|
| |
| Cvbge Posty: 769 Dołączył: 13 sty 07 |
|
Wyszło mi więcej bo się trochę pogubiłem, trochę jeździłem poza trasą (na obiad etc )Dacie radę ściągnąć ze stravy? Jak nie mogę wrzucić roboczy track - ogólnie to planuję go wyczyścić i wrzucić na UMP (tutaj też mogę) + prosili mnie o wrzutkę na czasnarower.pl to może też tam wrzucę Dodane dnia 11 sierpnia 2013 22:58:11 właśnie założyłem cienkie opony do corssa. No cóż, sprawdziłem je na innej trasce.[/quote=Daijvid] Wynika z tego, że nie trzeba czytać regulaminu, wystarczy jechać szlakiem, to jest to samo Ciekawe, czy w drugą stronę to też działa ![]() Dodane dnia 11 sierpnia 2013 23:24:52 O dziwo udało się wysłać zdjęcia: galeria | |
| Edytowane przez Cvbge dnia 11-08-2013 23:24 | |
|
| |
| Daijvid Posty: 114 Miejscowość: Kraków Dołączył: 28 gru 10 |
|
A jechałeś prawie czystym niebieskim z tego co widzę. To jak obrobisz to zapodaj to go do konkurencji UMP zapodam ![]() Strava -> GPX Export Functionality jeno w premium ![]() Aby widzieć przycisk musiałem konto założyć - bez sensu, ale już nie kupię premiuma. |
|
|
| |
| fryta1z Posty: 1 Dołączył: 11 sie 13 |
|
Szkoda, pocisnelibyśmy Witam pogubiliśmy się przed samą Wieliczką, postanowiłem z Wieliczki ciąć prosto na Niepołomice gdzie mieliśmy zaparkowany samochód. Muszę przyznać że trasa bardzo fajna krajobrazowo, lecz jeśli chodzi o oznakowanie to lipa, miejscami nie można było się skupić na jeździe bo szukałem znaków. Od Wieliczki nie widziałem żadnego oznakowania choć tez szlak przecinałem jadąc do Niepołomic przez Zakrzów. Muszę się przyznać że przyjechaliśmy z żoną aż z Siewierza aby ją przejechać. | |
| Edytowane przez fryta1z dnia 12-08-2013 00:01 | |
|
| |
| Daijvid Posty: 114 Miejscowość: Kraków Dołączył: 28 gru 10 |
|
Ogólnie brzmi to 'bardzo' zachęcająco Gdzieś kiedyś czytałem, że komuś cofnęli dotacje z uni za złe wykonanie, tutaj samo oznakowanie to pewno mały procent całości więc można jedynie ponarzekać. A narzekać jest gdzie bo w kontakcie o to proszą:"Jeśli chcesz podzielić się swoimi uwagami na temat projektu, zgłosić nieprawidłowe lub nieaktualne dane, prosiłm o skorzystanie z formularza po prawej stronie." |
|
|
| |
| Cvbge Posty: 769 Dołączył: 13 sty 07 |
|
A jechałeś prawie czystym niebieskim z tego co widzę. To jak obrobisz to zapodaj to go do konkurencji UMP zapodam Co masz na myśli pisząc o czystym niebieskim? Ta trasa jest tak oznaczona, nic dziwnego że nim jechałem? Ciekawe, a wydawało mi się, że kolega ściągał tracka ze strva a nie ma konta premium, sprawdzę to. Dodane dnia 12 sierpnia 2013 21:54:46
Szkoda, taki niedokończony szlak musi boleć ![]() I tak jestem pod wrażeniem, że wam się udało za Bochnię dojechać (choć tam chyba jest trochę lepiej oznakowany - Bochnia chyba była liderem tego projektu) Dodane dnia 12 sierpnia 2013 21:56:23 A narzekać jest gdzie bo w kontakcie o to proszą: Zrobię to! Bo nawet zaznaczyłem sobie miejsca gdzie były problemy (choć żeby było dobrze, trzeba by pewnie podwoić albo i potroić ilość tabliczek...) Dodane dnia 12 sierpnia 2013 22:02:32 Wypełniłem formularz, napisało że skontaktują się w ciągu 24 godzin - zobaczymy ![]() | |
| Edytowane przez Cvbge dnia 12-08-2013 22:02 | |
|
| |
| Daijvid Posty: 114 Miejscowość: Kraków Dołączył: 28 gru 10 |
|
Jeśli to ten Twój kolega ze stravy to on ma premium. |
|
|
| |
| Cvbge Posty: 769 Dołączył: 13 sty 07 |
|
Rzeczywiście ![]() |
|
|
| |
| Cvbge Posty: 769 Dołączył: 13 sty 07 |
|
|
Wyczyściłem ślad - można pobrać zhttp://rowerowanie.pl/trasy-gp…is-trasa-glowna Jakby kogoś interesował ślad w pełnej "gęstości" (chociaż do jazdy to nie potrzebne) to można sobie ściągnąć zhttp://ump.fuw.edu.pl/flyspray…s&task_id=16231 |
|
|
| |
| Cvbge Posty: 769 Dołączył: 13 sty 07 |
|
|
Na jutro planuję powrót w rejony Bochni. Plan: - dojazd do Bochni pociągiem (REGIO z Krk Główny o 14:06, w Bochni o 15:07) - w Bochni objazd wspomnianych wyżej tras łącznikowych - powrót prawdopodobne też pociągiem (zależy ile będzie czasu) Opis tras: Od trasy głównej szlaku, w punktach węzłowych odchodzi 5 tras łącznikowych (tzw. ości) o łącznej długości 76,8 km prowadzących do ciekawych miejsc i atrakcji w okolicy: Jeśli dobrze pójdzie to zrobimy wszystkie trasy, jak nie to mniej ![]() |
|
|
| |
| Cvbge Posty: 769 Dołączył: 13 sty 07 |
|
Tak jeszcze w kwestii oznakowania szlaku, znalazłem przetarg na to:http://infobike.pl/text.php?id=39802Gmina Miasta Bochnia informuje o ogłoszeniu przetargu na wykonanie oznakowania i budowa infrastruktury towarzyszącej szlaku rowerowego w ramach projektu pn. Rowerowy Pierścień Solny Salina Cracoviensis Wychodzi średnio 500zł za km szlaku... |
|
|
| |
mandraghora ![]() Posty: 1420 Miejscowość: KRK Dołączyła: 12 lip 11 |
|
Tak jeszcze w kwestii oznakowania szlaku, znalazłem przetarg na to:http://infobike.pl/text.php?id=39802 Przetarg z 2011 co tłumaczy trochę obecne problemy z oznakowaniem. Za to Zielonki wzięły trochę unijnej kasy na oznakowanie i stworzenie tras rowerowych (jak robimy offtopic to na całego )Projekt od Krakowa do Ojcowa adrenalina? pół kilo poproszę :)
|
|
|
| |
| Cvbge Posty: 769 Dołączył: 13 sty 07 |
|
Możesz wyjaśnić? Dodane dnia 15 sierpnia 2013 23:41:29
Mają 5x więcej kasy, więc może coś z tego wyjdzie ![]() | |
| Edytowane przez Cvbge dnia 15-08-2013 23:41 | |
|
| |
| Skocz do Forum: |
////????
Trasa fajna, wprost na cienkie gumki 

