Kraków-Częstochowa
| Autor | Wiadomość |
|---|---|
| Versus Posty: 3088 Miejscowość: Kraków Dołączył: 25 mar 07 |
|
|
http://www.it-jura.pl/pl/turystyk.php?go=szlakir http://www.it-jura.pl/pl/turys…php?go=noclegi3 Oto pożywka do planowania. Myślę, że Bizonik pozwoli na drobne sugestie każdego zdecydowanego uczestnika. ![]() Ma już nieoficjalne zapewnienia ze strony rowerowania o chęci patronowania naszej(?) inicjatywie. Znów, o ile Bizonik, jako inicjator, pozwoli. Taki patronat bardzo się przydaje. Występowania w imieniu rozpoznawalnej bądź co bądź grupy(zwłaszcza w regionie!), niesie wymierne korzyści. Można ustalić rabaty, lepsze warunki, przychylność gospodarza. Można też trafić na użytkowników naszej strony mieszkającej w rejonie trasy. Albo też, wręcz już wcześniej zaplanować z nimi spotkanie. Mogą przyłączyć się na wybranym odcinku, pokazać sobie tylko znane ścieżki, przeprowadzić chytrym skrótem, podać szklankę wody, pomóc w razie awarii itd. I jeszcze jedno. Po raz chyba już trzeci, zapytam Bizonika o zgodę na powiązanie tej inicjatywy z "zielonym wątkiem lajtowym". Z racji charakteru wyjazdu, personalnie, to właściwie już się stał. Ale drogi oficjalne są bardzo pomocne. nie bądź nigdy pokorny wobec dumnych ani dumy wobec pokornych |
|
|
| |
| Bizonik Posty: 34 Dołączył: 28 lip 10 |
|
Oczywiście tym bardziej osobie która jest tutaj już jakiś czas i dobrze orientuje się w lajtowych i zawodowych wypadach rowerowych . Ja osobiście najprawdopodobniej wypadnę z terminu 1-3 Lipca ponieważ kuzyn planuje "popełnić błąd życiowy" ale ostateczna decyzja w tym tygodniu czy pójdę. |
|
|
| |
| Versus Posty: 3088 Miejscowość: Kraków Dołączył: 25 mar 07 |
|
Termin ostateczny jeszcze nie padł. Najwyżej zrobimy dwa przejazdy, gdyby nie sposób było ustalić jednej daty.
nie bądź nigdy pokorny wobec dumnych ani dumy wobec pokornych |
|
|
| |
| outsider Posty: 105 Dołączył: 21 lut 06 |
|
Przejechałem tą trasę kilkukrotnie, proponuję Wam noclegi agroturystyczne, spokojnie coś można znaleźć a nawet zarezerwować i mieć spokojną głowę. Miejscami piachu jest naprawdę dużo, dzieciakom może to dać się we znaki więc prysznic i łóżko może im się przydać no chyba że już są na tyle duzi że namiot będzie dodatkową atrakcją. |
|
|
| |
| ChuckNorris Posty: 360 Miejscowość: Kraków Dołączył: 11 paź 06 |
|
|
A jak sprawa wygląda z przejezdnością szlaków? Chodzi o powalone drzewa i gałęzie od października 2009. Ktoś li tam sprząta- jacyś leśni drwale czy cuś?
"Until you get two suspended 29er wheels under your ass you aint riddern nothing yet." |
|
|
| |
| harturo Posty: 9 Miejscowość: Kraków Dołączył: 30 kwi 11 |
|
Witam wszystkich. Ja chętnie bym zrobił tą traske w 1 dzień. Gdyby ktoś miał też taką zajawke to proszę o kontakt. Termin do ustalenia (proponuję 2 połowę Czerwca) Pozdro.![]() |
|
|
| |
| Versus Posty: 3088 Miejscowość: Kraków Dołączył: 25 mar 07 |
|
|
http://siedlecs.w.interia.pl/cenniki.html nie bądź nigdy pokorny wobec dumnych ani dumy wobec pokornych |
|
|
| |
skorpion ![]() Posty: 170 Miejscowość: Kraków Dołączył: 26 maj 10 |
|
|
Myślę, że to trochę za blisko Częstochowy a tam jest dość łatwy odcinek trasy więc spokojnie można potoczyć się dalej. Znalazłem coś takiegohttp://www.noclegownia.pl/nocl…sko-pod-zamkiem Skorpion - bezwzględny i jadowity pogromca agresji na drodze. |
|
|
| |
halina ![]() Posty: 312 Dołączyła: 26 cze 10 |
|
I tu cennik ![]() |
|
|
| |
| Versus Posty: 3088 Miejscowość: Kraków Dołączył: 25 mar 07 |
|
Scorpion! To są okolice Koszalina. Ambitnie
nie bądź nigdy pokorny wobec dumnych ani dumy wobec pokornych |
|
|
| |
halina ![]() Posty: 312 Dołączyła: 26 cze 10 |
|
Olsztyn też zaliczamy, zdaje się. Nie ma się co ograniczać ![]() |
|
|
| |
| Versus Posty: 3088 Miejscowość: Kraków Dołączył: 25 mar 07 |
|
Rety! Ale to będzie impreza! Finisz proponuje w Rzymie, tym bodaj przy Tynieckiej!
nie bądź nigdy pokorny wobec dumnych ani dumy wobec pokornych |
|
|
| |
| Cvbge Posty: 769 Dołączył: 13 sty 07 |
|
| Pojechałbym, ale raczej w szybszym tempie niż małe dzieci - to znaczy albo zwiedzać więcej, albo jechać na 2 dni. Spotykać się można na noclegach. Ktoś byłby zainteresowany? | |
|
| |
| Versus Posty: 3088 Miejscowość: Kraków Dołączył: 25 mar 07 |
|
Podoba mi się powyższy pomysł. Zrobimy to w konwencji Rekreacyjnego Rajdu do Trzebini, gdzie trasa proponowana nie jest obligatoryjną.![]()
nie bądź nigdy pokorny wobec dumnych ani dumy wobec pokornych |
|
|
| |
| Bizonik Posty: 34 Dołączył: 28 lip 10 |
|
| Ja w przyszłym tygodniu spróbuje objechać tą trasę i dowiedzieć się co jak gdzie i za ile? | |
|
| |
Andy ![]() Posty: 1299 Dołączył: 21 kwi 07 |
|
| Ja jechałem tę trasę rekreacyjnie, z dziewczynami bez większego przygotowania. Podzieliliśmy całość na 2 dni. Pierwszego dnia dotoczyliśmy się do Ogrodzieńca i tam mieliśmy nocleg w agroturystyce. Dwa dnia to spokojne tempo, z przystankami na zwiedzanie. Oczywiście całkiem lajt to nie jest, bo km jest ok.180, a czasami piaski dokuczają. | |
|
| |
| Versus Posty: 3088 Miejscowość: Kraków Dołączył: 25 mar 07 |
|
|
Dzisiaj wpadł mi pomysł, by zrobić trasę w trzy dni, tyle, że Kraków-Częstochowa -Kraków. No, może nie dokładnie Częstochowa musiałaby być naszym celem, bo ominęlibyśmy PKP. Polegać miałoby to na tym, że: 1.wyjeżdżamy z Krakowa 2.dojeżdżamy do ...powiedzmy Bobolic cdn.. Dodane dnia 03 czerwca 2011 18:17:10 kontynuując: 2. dojeżdżamy do ...powiedzmy Bobolic, tam zakładamy obóz w i obok schroniska 3. kolejnego dnia zostawiamy bety w schronisku, a sami, na lekko jedziemy w okolicy, lub do samej Częstochowy. Na noc wracamy do Bobolic 4. rano po śniadaniu i spakowaniu betów- wracamy do Krakowa innym szlakiem niż przyjechaliśmy w to miejsce Czyli robimy trasę na kształt ósemki z Bobolicami(lub innym miejscem) pośrodku. Zyski- 1. oszczędzamy pln i czas na dojazd do Częstochowy lub z niej 2. jeden dzień jeździmy na lekko, wracając w to samo miejsce na nocleg, wiemy co i jak 3. ruszamy z domu rowerem i na nim wracamy, bez żadnej pomocy- klimat 4. więcej zwiedzamy 5. rezerwując dwa noclegi zyskujemy lepszą pozycję negocjacyjną z właścicielem sypialni Wady- nie widzę! nie bądź nigdy pokorny wobec dumnych ani dumy wobec pokornych | |
| Edytowane przez Versus dnia 03-06-2011 18:24 | |
|
| |
halina ![]() Posty: 312 Dołączyła: 26 cze 10 |
|
|
Tak a propos wczorajszej rozmowy z Versusem - połączenie kolejowe do Częstochowy na 1 lipca: odjazd 09:10, przyjazd 11:31 Interregio, przewóz rowerów, pociąg z Krakowa, czyli wsiadamy na pierwszej stacji. Cena 26 zł. |
|
|
| |
| Cvbge Posty: 769 Dołączył: 13 sty 07 |
|
|
Bump. Coś nowego w tym temacie? |
|
|
| |
| Bizonik Posty: 34 Dołączył: 28 lip 10 |
|
Niestety ja wypadam z terminu a już wszystko miałem pozbierane plecaczek gotowy do drogi ale idę na to weselicho ; ; ; ; ; ;![]() | |
| Edytowane przez Bizonik dnia 27-06-2011 23:44 | |
|
| |
| Skocz do Forum: |

ale ostateczna decyzja w tym tygodniu czy pójdę.
no chyba że już są na tyle duzi że namiot będzie dodatkową atrakcją.
;