Żwawy lajt

Autor Wiadomość
mandraghora kobieta

mandraghora
Posty: 1420
Miejscowość: KRK
Dołączyła: 12 lip 11
Dodane 16-08-2013 09:26 RE: Żwawy lajt

Przetarg z 2011 co tłumaczy trochę obecne problemy z oznakowaniem.
Cvbge


Możesz wyjaśnić?
mandraghora

Część znaków zepsuli, część ukradli, a część została wycięta w ramach pielęgnacji drzewostanu ;-)

adrenalina? pół kilo poproszę :)

 

marco mężczyzna

marco
Posty: 45
Miejscowość: KRAKÓW
Dołączył: 4 sie 12
Dodane 16-08-2013 14:33 RE: Żwawy lajt
Na jutro planuję powrót w rejony Bochni.....Cvbge


czy to może Ty pomykałeś około 17.15 w kierunku Krakowa? Mijałem właśnie wczoraj dwóch bikerów na szosach jadących w stronę Krakowa starą 4, na pierwszym podjeździe za Łapczycą.
Ja pomykałem w kierunku Łapczycy, żeby potem skręcić na Gdów. Osobiście zrobiłem sobie lajtowe zwiedzanie okolicy na "szosie", wyszło tylko coś około 52km i trasa: Targowisko-Łapczyca-Gierczyce-Dąbrowica-Łapanów (ciekawy długi podjazd na wyjeździe z Łapanowa w kierunku Gdowa, na znakach było oznaczenie 7%, a potem zjazd serpentynami w dół, na znakach ograniczenie do 40km/h a bez pedałowania licznik 55 pokazywał)-Gdów-potem w kierunku Bochni i odbicie na Niegowić- Brzezie-powrót na starą 4 i do Targowiska.
Trasa krótka i lajtowa, wyszło coś 52km wg. licznika, czasowo to 1h50min spokojnym tempem (średnia 28,4km/h).
Jechałem tak z pamięci bo często autem tam jeździłem, następnym razem muszę mapę przeglądnąć i jakoś może o Dobczyce i Myślenice przedłużyć. Ewentualnie z Gdowa na Wieliczkę i potem starą 4 w miejsce mojego startu czyli do Targowiska. Odkąd otwarli autostradę to można spokojnie starą 4 pomykać.
Edytowane przez marco dnia 16-08-2013 14:56
Cvbge mężczyzna

Posty: 769
Dołączył: 13 sty 07
Dodane 19-08-2013 23:00 RE: Żwawy lajt

- w Bochni objazd wspomnianych wyżej tras łącznikowych

- Trasa łącznikowa: „Szlak Sal de Bochegna” (szlak zielony) – historycznego składu solnego;
- Trasa łącznikowa: „Szlak Dolnej Drwinki” (szlak czarny);
- Rowerowy Łącznik Rzezawski (szlak czerwony) – przez Okulice (znane sanktuarium) i Borek (renomowany ośrodek aktywnego wypoczynku) do Rzezawy;
Cvbge


Dla porządku, zrobiłem powyższe. Tutaj track z wycieczki, natomiast jeśli kogoś interesują ślady samych szlaków, to można pobrać z flyspraya UMP

Widokowo powiedziałbym, że trasa główna była lepsza, ale może po prostu pogodę miałem gorszą. Parę ładnych miejsc mimo wszystko było.

Zostały chyba najciekawsze:


- Rowerowy Łącznik Nowowiśnicki (szlak czerwony) – do Zamku Lubomirskich (właścicieli prywatnej kopalni soli XVII –XVIII w.);
- Rowerowy Łącznik: „Via Regia Antiqua” (szlak czarny) - śladami solnego traktu kupieckiego,

Fragmenty szlaku o wybitnych walorach widokowych (trasa Via Regia Antiqua, Pogwizdów na Łączniku Nowowiśnickim)
Cvbge


Tak więc jeszcze planuję tam wrócić :)

Dodane dnia 19 sierpnia 2013 23:21:11


czy to może Ty pomykałeś około 17.15 w kierunku Krakowa?

Mijałem właśnie wczoraj dwóch bikerów na szosach jadących w stronę
Krakowa starą 4, na pierwszym podjeździe za Łapczycą.
marco


Nie, wtedy jechaliśmy z Ujścia Solnego do Puszczy. Wracaliśmy do Krakowa już po zmroku. No i nie mam szosy :)


Ja pomykałem w kierunku Łapczycy, żeby potem skręcić na Gdów. marco


Jechałeś może Rowerowym Szlakiem im. Żeleńskich?

Kiedyś planuję go przejechać. W sumie nie wiem ile on ma, bo na tablicy i w relacji jest 50km ale w jedną stronę, a na niby oficjalnej stronie piszą o 70km. Skłaniałbym się, że wyjdzie trochę ponad 100 tam i z powrotem.
Edytowane przez Cvbge dnia 19-08-2013 23:21
Cvbge mężczyzna

Posty: 769
Dołączył: 13 sty 07
Dodane 23-08-2013 17:40 RE: Żwawy lajt
Mam wstępny plan przejechać ten szlak im Żeleńskich w tą sobotę. Wyjazd pewnie tak koło 10/11 rano. Jeśli ktoś byłby chętny to możemy się spotkać na początku szlaku (parking w puszczy) - nie dojeżdżam z Krakowa.
Edytowane przez Cvbge dnia 23-08-2013 17:42
marco mężczyzna

marco
Posty: 45
Miejscowość: KRAKÓW
Dołączył: 4 sie 12
Dodane 23-08-2013 19:22 RE: Żwawy lajt
w ten weekend odpadam - mam dyżur w pracy, następny mam wolny

Bazę wypadową na weekend mam z domu rodzinnego 10km od Niepołomic, więc niedaleko.
Edytowane przez marco dnia 23-08-2013 19:25
Daijvid mężczyzna

Daijvid
Posty: 114
Miejscowość: Kraków
Dołączył: 28 gru 10
Dodane 23-08-2013 22:07 RE: Żwawy lajt
Turystycznie crossikiem? Rozważam poważnie się dołączyć. Gdzie jest ten parking?
Cvbge mężczyzna

Posty: 769
Dołączył: 13 sty 07
Dodane 23-08-2013 22:40 RE: Żwawy lajt
w ten weekend odpadam - mam dyżur w pracy, następny mam wolny

Bazę wypadową na weekend mam z domu rodzinnego 10km od Niepołomic, więc niedaleko.marco


To na pewno się jeszcze umówimy

Dodane dnia 23 sierpnia 2013 22:42:42

Turystycznie crossikiem? Rozważam poważnie się dołączyć. Gdzie jest ten parking?Daijvid


To ten przy głównej drodze (N50 01.364 E20 14.045)

[Będziesz jechał pociągiem? Możemy umówić się przy stacji]
Właśnie zauważyłem, że nie ma połączeń :( Tak więc zostaje dojazd własny. To jakieś 30 km z Krakowa. Za to z powrotem jest już lepiej.
Edytowane przez Cvbge dnia 23-08-2013 23:24
Daijvid mężczyzna

Daijvid
Posty: 114
Miejscowość: Kraków
Dołączył: 28 gru 10
Dodane 23-08-2013 23:16 RE: Żwawy lajt
Będę jechał rowerem i postaram się być o 10 w Niepołomicach.
Cvbge mężczyzna

Posty: 769
Dołączył: 13 sty 07
Dodane 23-08-2013 23:25 RE: Żwawy lajt
ok. Mam nadzieje, ze wstane tak wczesnie ;)
Daijvid mężczyzna

Daijvid
Posty: 114
Miejscowość: Kraków
Dołączył: 28 gru 10
Dodane 24-08-2013 20:06 RE: Żwawy lajt
No i byliśmy, sam szlak ma koło 55 km. Widoczki ładne. Jedynie szkoda, że szlak czasami prowadzili przez pola, nie wiadomo po co, bo to nie były miejsca widokowe, no chyba, że chodziło o podziwianie pól z tym co na nich rosło. Kilka pikczersów.
Cvbge mężczyzna

Posty: 769
Dołączył: 13 sty 07
Dodane 25-08-2013 10:31 RE: Żwawy lajt
Trasa bardzo piękna widokowo, częściowo idzie przez Beskid Wyspowy. Wiedzie głównie bocznymi ulicami z dobrymi asfaltami. Zdecydowanie warto przejechać ten szlak.

Mi wyszło około 105km, prawie 500m przewyższeń, średnia prędkość jazdy 17km/h. Tracka wrzucę później.

https://picasaweb.google.com/1…feat=directlink
Daijvid mężczyzna

Daijvid
Posty: 114
Miejscowość: Kraków
Dołączył: 28 gru 10
Dodane 25-08-2013 13:18 RE: Żwawy lajt
Tylko 500 w górę? Któryś z nas ma zrąbanego gps'a bo mi pokazuje trochę ponad 1000.
Cvbge mężczyzna

Posty: 769
Dołączył: 13 sty 07
Dodane 26-08-2013 07:34 RE: Żwawy lajt
Rzeczywiście, nie wiem czy mnie źle policzyło, czy ja sprawdziłem tylko pierwszą część. Po podliczeniu pokazuje mi nawet więcej niż tobie! A oto moja historia: ;)

GPS zapisał mi przebieg w postaci kilku oddzielnych segmentów. Pierwszy zaraz po włączeniu (165 punkty, 2m47s, 160m "przejechane" i 37m przewyższenie) to jak staliśmy w Niepołomicach, zakładam dopiero się "namierzał", skasowałem. Drugi segment, też jeszcze na postoju w Niepołomicach (256 punktów, 4m16s, 182m, 4m przewyższenia), widać że wysokość już w miarę namierzył, "przejechana" droga to zwykła niedokładność odbiornika, też skasowałem.

Kolejny segment to już jazda - 38.1 km, 481m przewyższeń. To trasa do postoju w Łapanowie.

Później jest krótki segment z postoju (czytnik chyba tworzy nowy segment za każdym razem jak traci sygnał - w tym przypadku mogło to być jak wszedłem do baru).

Kolejny segment to dalsza droga aż do końca - 72 km, 961m przewyższeń.

Ale po połączeniu wszystkich segmentów w jeden w BaseCamp, ten program pokazuje mi tylko 481m przewyższenia, czyli wartość z pierwszego połączonego segmentu :( Przejechana odległość jest poprawna - 116 km. Być może to wina jakichś błędów pomiaru, np. prędkość maksymalna to 962 km/h ;) Albo po prostu sobie te dane jakoś cachuje... Zapisałem tego połączonego tracka, otworzyłem w GPS Track Editor, i usunąłem lokalne nieścisłości (jest taka opcja). Usunął prawie 10000 plików i po zapisaniu i wczytaniu z powrotem do BaseCamp wyświetla się już dobrze(?): 1471 metrów przewyższeń, 55 km/h prędkość max i 114 km przejechana droga.

Wstawiając na ridewithgps/strave będę musiał uprościć loga więc trochę mi się dystans zmniejszy...
Edytowane przez Cvbge dnia 26-08-2013 07:40
Daijvid mężczyzna

Daijvid
Posty: 114
Miejscowość: Kraków
Dołączył: 28 gru 10
Dodane 26-08-2013 08:18 RE: Żwawy lajt
1471... dużo, mi tylko 1161 ( i kurde nie dobiłem do 150km bo wyszło jeno 145 :( )
Cvbge mężczyzna

Posty: 769
Dołączył: 13 sty 07
Dodane 26-08-2013 22:18 RE: Żwawy lajt
Po uproszczeniu tracka i ponownym przemaglowaniu przez GPS Track editor zostało 108 km, 1256 m przewyższeń i 6h20m ruch. Wgrałem na strave i ridewithgps i tylko dystans im się zgadza:

ride with gps - 108.1 km / 1208 m / 5h5m
strava - 108.1 km / 1025 m / 6h



Dodane dnia 26 sierpnia 2013 22:24:54

1471... dużo, mi tylko 1161 ( i kurde nie dobiłem do 150km bo wyszło jeno 145 :( )Daijvid


I tak nieźle!
Edytowane przez Cvbge dnia 26-08-2013 22:24
Axi mężczyzna

Axi
Posty: 3258
Miejscowość: Kraków
Dołączył: 8 sie 06
Dodane 29-07-2015 21:47 RE: Żwawy lajt
Ktoś byłby chętny jutro na szosowy tlen? Ale prawdziwy tlen! Dzisiaj wyszła mi średnia 23,5km/h, więc naprawdę lajt. Mam obite żebra, więc pod górę będę się celowo i z premedytacją wlókł!
Jakby ktoś był chętny to proponowałbym tak koło 17:30 z końca błoń przy alejach na ok. 2,5h. Jak nikt się nie odezwie, to niekoniecznie pojawię się w podanym terminie i miejscu.

Pozdrawiam :)
Axi

Edytowane przez Axi dnia 30-07-2015 08:45
furman mężczyzna

furman
Posty: 3227
Miejscowość: Kraków
Dołączył: 9 sty 06
Dodane 30-07-2015 15:36 RE: Żwawy lajt
Kurcze..chciałem bardzo, ale nie wyrobię się :[
Andy mężczyzna

Andy
Posty: 1299
Dołączył: 21 kwi 07
Dodane 30-07-2015 16:57 RE: Żwawy lajt
Furman to może na sobotę się wyrobisz :)
Axi mężczyzna

Axi
Posty: 3258
Miejscowość: Kraków
Dołączył: 8 sie 06
Dodane 30-07-2015 20:51 RE: Żwawy lajt
Wyrobił się na 18:00 :). Polajtowaliśmy ~50km, szybciej nieco, bo około 25km/h korzystając, że mniej pagórków niż wczoraj ;).

Pozdrawiam :)
Axi

furman mężczyzna

furman
Posty: 3227
Miejscowość: Kraków
Dołączył: 9 sty 06
Dodane 31-07-2015 08:57 RE: Żwawy lajt
W sobotę jadymy do Lwowa.
Skocz do Forum: