(Bardzo) Lajtowe wyjazdy dla każdego - A może by tak jeszcze raz...
| Autor | Wiadomość |
|---|---|
| ilbi Posty: 77 Miejscowość: Kraków Dołączyła: 5 cze 10 |
|
|
Z całą pewnością następnym razem zasilę Wasze szeregi! Ja w sumie zrobiłam 70km (Kryspinów, Czułów, Sanka, Rybna), tyle że wszystko asfaltem. Niemniej jednak faktycznie w pierwszą stronę jechałam przed siebie (prawie), a w drugą musiałam już uważać żeby jakoś do tego domku wrócić:-) Coś fajnego w planach na ten weekend? Ja zazwyczaj mam problem z pomysłem na trasę, bo za dużo okolic Krakowa to nie mam zwiedzonych, chociaż właśnie ostatnio staram się (jak już wydostanę się z miasta) jechać przed siebie, w prawo, w lewo i na drzewo:-) |
|
|
| |
| Versus Posty: 3088 Miejscowość: Kraków Dołączył: 25 mar 07 |
|
|
W trakcie dojazdu na "czasufkę" Sprosa przytrafiło się mi małe błądzenie nieco za Skałą. Jadąc na azymut trafiłem przypadkowo na szlak rowerowy(niebieski). To co na nim zobaczyłem, zmusza mnie do jak najszybszego powrotu w tamte okolice(koniecznie z aparatem fotograficznym)! Jak tylko znajdę czas i dopisze pogoda, będę liczył tu na towarzystwo! Ilbi- służę celem!
nie bądź nigdy pokorny wobec dumnych ani dumy wobec pokornych |
|
|
| |
Andy ![]() Posty: 1299 Dołączył: 21 kwi 07 |
|
...jechać przed siebie, w prawo, w lewo i na drzewo:-)ilbi Ja wolę wersję: ...i łup w słup ![]() |
|
|
| |
skorpion ![]() Posty: 170 Miejscowość: Kraków Dołączył: 26 maj 10 |
|
|
Mnie również było bardzo przyjemnie. Pomysł z eksploracją lasku tynieckiego świetny w sam raz na niedzielne popołudnie. Marcin wielkie dzięki za filmik i miło było poznać. Faktycznie nie zawsze była to jazda prosto i nie zawsze przed siebie. Skorpion - bezwzględny i jadowity pogromca agresji na drodze. |
|
|
| |
| Nomad Posty: 32 Miejscowość: Niegoszowice Dołączył: 29 wrz 10 |
|
|
No tak, zaoferowałem się i cisza. Nie pojechałem, ale mam jeszcze i inne pasje. Wybór nie jest prosty. Byłem w Tatrach. Obiecuje, że będę zaglądał i pewnie nie raz się załapię. Jak tylko czas i pogoda ku temu będzie.
Rowerem szybciej i dalej |
|
|
| |
| ilbi Posty: 77 Miejscowość: Kraków Dołączyła: 5 cze 10 |
|
Czyli jakiś już pomysł mamy Teraz jeszcze tylko nie wiemy co pogoda ma w planach... |
|
|
| |
skorpion ![]() Posty: 170 Miejscowość: Kraków Dołączył: 26 maj 10 |
|
|
W tym tygodniu w sobotę wybieramy się z Haliną na Leskowiec, jedziemy na przełęcz Kocierz a potem czerwonym szlakiem do schroniska. Ok 35km w obie strony przewyższenia ok połowa Jury, tempo ślimaczo-fotograficzne. Faktycznie ostatnie lajty niebezpiecznie ewoluowały w kierunku profi, teraz zapowiadam powrót do prawdziwych lajtów, czas od ok 9.00 do zmroku, tak, że jest dużo czasu, sporo odpoczynku i planujemy sporo fotek. Wyjazd ok 7.30 spotkanie przy pawilonie handlowym przy ulicy Tynieckiej, vis-à-vis ul. Skalica. Dla zainteresowanych jadę z Prądnika Czerwonego, tak że mogę kogoś zgarnąć po drodze info na PW. Mam 2 miejsca lajtowo-osobowo-rowerowe.ZAPRASZAM
Skorpion - bezwzględny i jadowity pogromca agresji na drodze. |
|
|
| |
| Versus Posty: 3088 Miejscowość: Kraków Dołączył: 25 mar 07 |
|
Na sobotnią włóczęgę z Furmanem nie mam zdrowia![]() Dlatego zamierzam uskutecznić w/w przeze mnie wyjazd na kontrolowane błądzenie za Skałą. O ile pogoda nie sprawi psikusa, proponuję godzinę 9:30 pod smokiem, i dalej tradycyjną już pętlę tramwajowa na Krowodrzy 10:00. Tempo umiarkowane, w większości po asfalcie Doliną Prądnika, z małą wariacją czerwonym szlakiem rowerowym za Zielonkami. Podczas będącego celem wycieczki błądzenia, przewiduję małą sesje fotograficzną, zatem proszę się nieco ogarnąć!
nie bądź nigdy pokorny wobec dumnych ani dumy wobec pokornych | |
| Edytowane przez Versus dnia 13-10-2010 19:49 | |
|
| |
| Paula Posty: 22 Miejscowość: Kraków Dołączyła: 12 lip 10 |
|
Rezerwuję miejsce na Leskowiec o ile nie zaśpię bo pora bardzo wczesna ![]() |
|
|
| |
| angel | |
kusisz Versusie ale moje roztrenowanie jest tak wielkie,że mam spore obawy![]() |
|
|
| |
| Versus Posty: 3088 Miejscowość: Kraków Dołączył: 25 mar 07 |
|
|
Angel, gdybym nastawiał się na jazdę, to pojechałbym w góry z Furmanem lub SkorpionoHalinką! Jedziemy płasko, bez zadyszki, może jakieś jedzenie po drodze. Właśnie, jak ktoś poleca coś w tamtej okolicy do przełknięcia, to proszę o namiar. Uwaga! Osoby chcące dołączyć się na Krowodrzy, proszę o powiadomienie o tym fakcie najpóźniej do 8ej rano w sobotę. nie bądź nigdy pokorny wobec dumnych ani dumy wobec pokornych |
|
|
| |
halina ![]() Posty: 312 Dołączyła: 26 cze 10 |
|
o ile nie zaśpię bo pora bardzo wczesna Pani sobie życzy budzenie? To numer telefonu na PW proszę ![]() ale moje roztrenowanie jest tak wielkie,że mam spore obawy Monika, na roztrenowanie jest tylko jedno lekarstwo - pokręcić! |
|
|
| |
| angel | |
potwierdzę w sobotę o 8,jeśli będę to pojawię się pod smokiem ![]() p.s SkorpionoHalinka to chyba już zawodnik doskonały a napewno filar lajtowego wątku ![]() |
|
|
| |
| Paula Posty: 22 Miejscowość: Kraków Dołączyła: 12 lip 10 |
|
Halinko, dziękuję za propozycję ale dam radę w końcu jestem zaprawiona w codziennym wstawaniu do pracy a spanie przełożę na niedzielę ![]() |
|
|
| |
| Cvbge Posty: 769 Dołączył: 13 sty 07 |
|
|
Jeśli będzie pogoda, bo widziałem trochę deszczu na icm, to zapewne będę na Krowodrzy. Z tym, że jak rozumiem chcesz jechać niebieskim w Ojcowie? Jeśli dobrze pamiętam to szlak w dużej części nie-asfaltowy. |
|
|
| |
skorpion ![]() Posty: 170 Miejscowość: Kraków Dołączył: 26 maj 10 |
|
|
Moi drodzy to naprawdę ma być LAJT choć po ostatnich wycieczkach może wydawać się nieco egzotyczne. Po prostu oficjalne podsumowanie sezonu w pięknych okolicznościach przyrody, przy bigosiku i szarlotce schroniskowej. P.S Paula przy ostatnich porządkach znalazłem zestaw śmigusowy!!! To o której to budzenie? Skorpion - bezwzględny i jadowity pogromca agresji na drodze. |
|
|
| |
halina ![]() Posty: 312 Dołączyła: 26 cze 10 |
|
Oficjalne?! O tym nie było dotąd mowy... Trzeba mieć stroje wieczorowe, żeby się przebrać po 18? ![]() |
|
|
| |
| Paula Posty: 22 Miejscowość: Kraków Dołączyła: 12 lip 10 |
|
Skoro wszyscy chcą mi zrobić pobudkę to poproszę o 6:30 a zestaw śmigusowy napewno przyniesie zamierzony skutek za pomysł Skorpion |
|
|
| |
skorpion ![]() Posty: 170 Miejscowość: Kraków Dołączył: 26 maj 10 |
|
|
Jak szaleć to szaleć, zakupiłem krawat w kolorze mojego bolida. Ale jak nas zleje to faktycznie możesz mieć problem z doborem akwalungu do sukni wieczorowej. Ale że życzliwa ze mnie bestia to wpadnij wieczorkiem do mnie do garażu to przykręcę Ci bloki do płetw. Skorpion - bezwzględny i jadowity pogromca agresji na drodze. |
|
|
| |
| Versus Posty: 3088 Miejscowość: Kraków Dołączył: 25 mar 07 |
|
Jeśli będzie pogoda, bo widziałem trochę deszczu na icm, to zapewne będę na Krowodrzy. Tak jak pisałem, za Zielonkami widzę na mapie czerwony szlak rowerowy, który dochodzi(prawie) do asfaltówki w Dolinie Prądnika(z Maszyc) chyba tuż za ośrodkiem Braci Albertynów. Stąd asfaltem(bo szybciej) do niebieskiego za Ojcowem. Tym szlakiem robimy pętlę i wracamy. Może rzeczywiście mało tam asfaltu!? nie bądź nigdy pokorny wobec dumnych ani dumy wobec pokornych |
|
|
| |
| Skocz do Forum: |






za pomysł Skorpion