Jazda po asfalcie

Autor Wiadomość
szbiker mężczyzna

szbiker
Posty: 2370
Miejscowość: Kraków
Dołączył: 29 kwi 09
Dodane 26-05-2010 12:39 RE: Jazda po asfalcie
Jedziemy jakies gorki w sobote?
Tak ok. 4-5 h jazdy w mocnym tempie.
PS: Maciu, tym razem bede! ;)
buli


Furman coś planuje



Co do weekendu to właśnie planuję cos w stylu tereno-szosy.
Mam kilka opcji -http://rowerowanie.pl/trasy-gps/83,krakow-siercza-wisniowa-lubomir-kudlacze-myslenice-krakow - takie coś. Dojazd szosą do Wiśniowe. Potem krótki ale bystry podjazd na Lubomir. Kawałek terenu (raczej w dół) do kudłaczy i powrót przez Myślony do Kraka.

Druga opcja to pociąg do Makowa i przez Koskową Górę na rowerkach do Kraka.
Samemu nie wiem czy mnie się będzie chciało :)
furman
buli mężczyzna

buli
Posty: 736
Dołączył: 16 sty 08
Dodane 26-05-2010 12:47 RE: Jazda po asfalcie
Czytalem, ale mnie interesuje opcja 100% szosowa na kolarkach! B)
Jacekddd mężczyzna

Jacekddd
Posty: 535
Miejscowość: Kraków
Dołączył: 23 paź 09
Dodane 26-05-2010 13:09 RE: Jazda po asfalcie
Buli - sama szosa brzmi OK.

Trochę trudno porównywac Maciu klub szosowy jadący jedną
ze swoich stałych tras treningowych, w liczbie może nawet kilkunastu osób,
z prędkością rzędu 40+ na odcinkach względnie prostych.
Dla kierowcy jest to dużo ruchu, który zwraca jego uwagę już z daleka,
daje to czas na reakcję, ich prędkośc powoduje również dłuższe dochodzenie
auta do grupy a to znowu daje czas na reakcję kierowcy.
Szosowe klubiki często jeżdżą te same trasy latami stąd można
powziąc błędne przeświadczenie, że każdy może tak jak oni
tymczasem mają obcyk na każdy łuk i zakręt swoich tras.
Wiedzą jak się złożyc w ten winkiel a, w którym szczególnie się
pilnowac, gdzie się pracuje a gdzie jest odcinek na interwały czy taktykę
dla tych co im ten trening akurat wypada.
Jeśli ktoś nowy do nich dołączy czy nawet doskoczy w trasie,
potrafią bezwględnie pokazac co się dzieje kiedy grupa pracuje
przeciw jednostce.
Ogólnie schodzenie na obie strony (przy współpracy) to ma sens
kiedy grupa jest liczna rzędu kilkanaście osób a droga szeroka
pozwala na zajęcie sporej jej części. Zwykle nawet dwa rowery obok
siebie to już sporo w naszych warunkach.
Co do tempa to w licznej grupie może ono byc duże
bo sprowadza się do podtrzymania prędkości a nie konieczności jej nabrania
natomiast jedna górka z mocniejszą zmianą potrafi odsłonic z miejsca
różnice kondycyjne i już grupa się rwie. Kilka górek, mniej współpracy
i nie ma grupy.
Tak jak mówię chętnie się wybiorę jak będzie sama szosa
bo jazda w grupie to zupełnie coś innego niż solo
jak mocniejsi pojadą nazbyt ambitnie to się najwyżej poturlam
sam resztę drogi albo zmienię opcję i pojadę w swoją stronę.


Jacek

Quest, Snoek, Kross

Maciu mężczyzna

Maciu
Posty: 2014
Miejscowość: Kraków
Dołączył: 4 kwi 08
Dodane 26-05-2010 16:15 RE: Jazda po asfalcie
Jedziemy jakies gorki w sobote?
Tak ok. 4-5 h jazdy w mocnym tempie.
PS: Maciu, tym razem bede! ;)buli


W tę sobotę to raczej nie :/ a szkoda. Musze objeździć sie w terenie przed Trophy i jeśli tylko nie będzie padał deszcz lecę łotać ZOO, a później Lasek :)

Jak by co to w niedziele jakiś lajtowy płaski wyjazd można zrobić. Lesław może coś typu "leniwa szosa"? :) Tam w stronę Niepołomic są fajne płaskie asfaltowe odcinki i dystans przyzwoity, lecz dróg nie znam :p
furman mężczyzna

furman
Posty: 3227
Miejscowość: Kraków
Dołączył: 9 sty 06
Dodane 27-05-2010 15:26 RE: Jazda po asfalcie
Plany uległy zmianie. W niedzielę lecę na zawody do Chorzowa - SILESIA MTB.
buli mężczyzna

buli
Posty: 736
Dołączył: 16 sty 08
Dodane 28-05-2010 11:18 RE: Jazda po asfalcie
Proponuje 10-ta pod gadem.
Stamtad ruszymy na Mateczne i do Swoszowic.
Leslaw, Kubak licze na Was - dluzszy trening zmienny dobrze nam zrobi! B)
Leslaw mężczyzna

Leslaw
Posty: 3705
Miejscowość: Kraków
Dołączył: 19 lip 06
Dodane 28-05-2010 11:46 RE: Jazda po asfalcie
...Leslaw, Kubak licze na Was - dluzszy trening zmienny dobrze nam zrobi! B)buli

Na sobotę i niedzielę co prawda mam w planie długie treningi ale niestety mnie nie będzie. W sobotę będę tłuk podjazdy pod ZOO a potem w lasku układał się z moim rowerkiem który otrzymał nowy skok amora i opony bezdętkowe.:) A na niedzielę mam w planie długo i płasko.
Może następnym razem.
Edytowane przez Leslaw dnia 28-05-2010 21:16
spootnick mężczyzna

spootnick
Posty: 584
Miejscowość: Kraków
Dołączył: 30 maj 08
Dodane 28-05-2010 12:41 RE: Jazda po asfalcie
Ja bym się w sobotę chętnie w grupie przejechał. Lesław jakie masz opony?
Edytowane przez spootnick dnia 28-05-2010 12:42
Miki mężczyzna

Miki
Posty: 852
Miejscowość: Kraków
Dołączył: 14 lis 06
Dodane 28-05-2010 14:26 RE: Jazda po asfalcie
Ja też bym chętnie strzelił jakąś długą szosę w sobotę lub niedzielę.
buli mężczyzna

buli
Posty: 736
Dołączył: 16 sty 08
Dodane 28-05-2010 15:13 RE: Jazda po asfalcie
Ja też bym chętnie strzelił jakąś długą szosę w sobotę lub niedzielę.Miki

No to mamy zajaczka! :D
spootnick mężczyzna

spootnick
Posty: 584
Miejscowość: Kraków
Dołączył: 30 maj 08
Dodane 28-05-2010 15:54 RE: Jazda po asfalcie
W takim razie jutro o 10 pod smokiem?
Dawid mężczyzna

Dawid
Posty: 155
Miejscowość: Krk - Kurdwanów
Dołączył: 7 cze 08
Dodane 28-05-2010 15:56 RE: Jazda po asfalcie
Tak. Ja też się pojawię.:)
Kubak mężczyzna

Kubak
Posty: 2452
Miejscowość: Kraków-Zielonki
Dołączył: 21 mar 07
Dodane 28-05-2010 16:06 RE: Jazda po asfalcie
W niedzielę chętnie się dołączę. W sobotę wyjeżdżam bardzo wcześnie.

Куба

spootnick mężczyzna

spootnick
Posty: 584
Miejscowość: Kraków
Dołączył: 30 maj 08
Dodane 28-05-2010 17:33 RE: Jazda po asfalcie
W sobotę 9.00 będzie za wcześnie?
ymko mężczyzna

Posty: 12
Dołączył: 28 kwi 10
Dodane 28-05-2010 21:04 RE: Jazda po asfalcie
Czołem towarzystwo!

Chciałbym się wybrać w niedziele na kilka godzin ale dopiero od ok 14..14.30
Jeśli ktoś planuje w tym czasie wskoczyć na rower i pokręcić po szosie to chętnie się dołącze, bądź zapraszam do dołączenia się.

Funkcjonuje na forum od niedawna, więc może pierwsza okazja na wspólną przejażdzkę...
szbiker mężczyzna

szbiker
Posty: 2370
Miejscowość: Kraków
Dołączył: 29 kwi 09
Dodane 28-05-2010 22:12 RE: Jazda po asfalcie
Czołem :) Ja też będę o 10:00 pod smokiem i chętnie pokręcę z wami
Gregu mężczyzna

Posty: 146
Miejscowość: Kraków
Dołączył: 2 maj 10
Dodane 28-05-2010 22:16 RE: Jazda po asfalcie
Ja mogę dołączyć do spotnicka i reszty.Może się zjawię.
Edytowane przez Gregu dnia 28-05-2010 22:23
Miki mężczyzna

Miki
Posty: 852
Miejscowość: Kraków
Dołączył: 14 lis 06
Dodane 28-05-2010 22:35 RE: Jazda po asfalcie
No to mamy zajaczka! :Dbuli


Chyba do odstrzału.
PePe mężczyzna

PePe
Posty: 1074
Dołączył: 22 sie 06
Dodane 28-05-2010 23:48 RE: Jazda po asfalcie

W tę sobotę to raczej nie :/ a szkoda. Musze objeździć sie w terenie przed Trophy i jeśli tylko nie będzie padał deszcz lecę łotać ZOO, a później Lasek :)

Jak by co to w niedziele jakiś lajtowy płaski wyjazd można zrobić. Lesław może coś typu "leniwa szosa"? :) Tam w stronę Niepołomic są fajne płaskie asfaltowe odcinki i dystans przyzwoity, lecz dróg nie znam :pMaciu


Maciu a o której się wybierasz do lasku, mam podobne potrzeby...

PePe

Maciu mężczyzna

Maciu
Posty: 2014
Miejscowość: Kraków
Dołączył: 4 kwi 08
Dodane 29-05-2010 09:23 RE: Jazda po asfalcie
Za około godzinę wychodzę z domu, więc na podjazdach będę około 11.

Ale może na jutro ma ktoś propozycje na płaską, długą szosę w tempie umiarkowanie lajtowym, co by sie nie przewracać :p
Skocz do Forum: