Jazda po asfalcie

Autor Wiadomość
Kubak mężczyzna

Kubak
Posty: 2452
Miejscowość: Kraków-Zielonki
Dołączył: 21 mar 07
Dodane 28-06-2010 09:27 RE: Jazda po asfalcie
Axi czy Kocierska była przejezdna cała, bo po drodze były znaki, że dojazd tylko do hotelu?

Куба

Axi mężczyzna

Axi
Posty: 3258
Miejscowość: Kraków
Dołączył: 8 sie 06
Dodane 28-06-2010 09:40 RE: Jazda po asfalcie
Zgadza się, od strony Andrychowa podjazd jest tak oznaczony. Na górze kawałek za hotelem jest znak zakaz ruchu. Zjazd w stronę Żywca dość dziurawy, z lekkim obsunięciem całej drogi tak, że jest "skocznia" vel próg zwalniający. Mimo to co kawałek jakieś auto w górę lub w dół jechało. A zarządca drogi nie musi się martwić o wypłatę odszkodowania na wypadek uszkodzenia zawieszenia...

Pozdrawiam :)
Axi

RB mężczyzna

Posty: 398
Dołączył: 5 kwi 07
Dodane 28-06-2010 09:50 RE: Jazda po asfalcie
Z Polara wyszło mi 161km ze średnią 28.9km/h (nie mam niestety licznika, aby móc podać drugą wyższą przeciętną ;))Axi

Przez wiele lat korzystałem tylko i wyłącznie z licznika, dlatego podałem średnią z czystego czasu jazdy - co wyraźnie zaznaczyłem. Dane z Polara w tym przypadku są jedynie dodatkiem. Nb. w przypadku dłuższych tras jechanych samotnie różnica między czasem z pulsometru a czasem jazdy z licznika (a co za tym idzie między prędkościami przeciętnymi) zmniejsza się, zmierzając do zera ;-)
Axi mężczyzna

Axi
Posty: 3258
Miejscowość: Kraków
Dołączył: 8 sie 06
Dodane 18-07-2010 11:04 RE: Jazda po asfalcie
W dniu wczorajszym wraz RB zaatakowaliśmy kolejny ciekawy obiekt, do którego da się dojechać rowerem, choć całkiem lekko nie jest. Chodzi o górę Żar.
W pierwszą stronę jechaliśmy przez Skawinę, Stanisław Dolny, Wysoką, Wadowice, Andrychów, Targanice.
Tutaj pierwszy większy punkt programu, czyli przełęcz Kocierska (691m). Na górze byłem mokry jakbym spod prysznica wyszedł ;).
Dalej zjazd w stronę jeziora Żywieckiego i dojazd do Międzybrodzia Żywieckiego. Tutaj cel wyjazdu, czyli podjazd na górę Żar (721m). Na początek wybieramy złą drogę i niepotrzebnie robimy 100m w pionie :|, potem już właściwą drogą dojeżdżamy na szczyt. Krótki rzut oka na widoki (średnia przejrzystość powietrza :(), pochłonięcie jakiś batoników i zjeżdżamy, bo ze względu na upał i częste tankowania jesteśmy trochę później niż planowaliśmy.
Z Porąbki kierujemy się na wschód w stronę Targanicy przez przełęcz Przegibek (521m). Dalej już było lżej, z Andrychowa skierowaliśmy się na Zator, by przez Wielkie Drogi i nad Wisłą wrócić do Tyńca.

Wyszło mi dom-dom 205.5km, 27.0km/h, (7:48 jazdy), 1930m przewyższenia.
Poszło po ok. 7.5 litra i 4 BigMilki na osobę ;).

Pozdrawiam :)
Axi

RB mężczyzna

Posty: 398
Dołączył: 5 kwi 07
Dodane 18-07-2010 20:10 RE: Jazda po asfalcie
... i czynnik kluczowy, czyli średnia temperatura 31 st. Jednak dość ciepło było ;-)
szkasia mężczyzna

szkasia
Posty: 507
Dołączył: 13 sie 07
Dodane 18-07-2010 20:45 RE: Jazda po asfalcie
Axi czy Kocierska była przejezdna cała, bo po drodze były znaki, że dojazd tylko do hotelu?Kubak



Kocierz nadal przejezdna na zjeździe w stronę Łękawicy jak zwykle trzeba uwarzać trochę dziur i przełom w poprzek ale auta jeżdżą góra -dół
Miki mężczyzna

Miki
Posty: 852
Miejscowość: Kraków
Dołączył: 14 lis 06
Dodane 18-07-2010 20:45 RE: Jazda po asfalcie
Trzeba było jechać wcześnie rano, a nie w środku dnia. :p
Axi mężczyzna

Axi
Posty: 3258
Miejscowość: Kraków
Dołączył: 8 sie 06
Dodane 18-07-2010 21:11 RE: Jazda po asfalcie
Trzeba było jechać wcześnie rano, a nie w środku dnia. :pMiki

O właśnie, nie wierzcie Mikiemu że lubi upały - zwyczajnie ściemnia :p !
Stwierdził że bedzie za ciepło i z nami nie jedzie :D.

Pozdrawiam :)
Axi

drag mężczyzna

Posty: 148
Dołączył: 7 cze 10
Dodane 31-07-2010 17:02 RE: Jazda po asfalcie
Witam

Dzisiaj zaliczylem traske Mistrzejowice-Wieliczka-Dobczyce- Myslenice i do domu . Dystans 92km, Srednia 27,9. Rower mtb klasy sredniej na slickach 1.25 . Pogoda dopisala , 20stopni i bez deszczu, slonce schowane za chmurami, taka pogoda idealna na dluzsze trasy. Nie spotkalem zadnego rowerzysty po drodze
drag mężczyzna

Posty: 148
Dołączył: 7 cze 10
Dodane 18-08-2010 22:16 RE: Jazda po asfalcie
Inne wyjazdy jakie odbylem to:

Mistrzejowice-Wieliczka-Gdow-Lapanow-Bochnia-Niepolomice i do domu- ekstremalna warunki ze wzgledu na temp. ponad 30 stopni , a od Bochni ostry wiatr w twarz a potem boczny ktory chcial mnie zrzucic z roweru , razem jakos 120km

Druga wycieczka Mistrzejowice - Skala - Wolbrom - Olkusz i ogien do domu , srednia z 25 wzrosla do 28 :) niestety ostro sie rozpadalo pod Olkuszem i wracalem caly mokrutki.

Ostatnia to z Pcimia na Koskowa gore , dojazd autem. 20km pod gore, najpierw lekko a pod koniec troche ekstremalnie , na szczescie asfalt pierwsza klasa.

Co do jazdy po asfalcie to zastanawiam sie nad kupnem szosowki , narazie odpuszczam sobie jazde po asfalcie bo jednak wole teren.

Niech teraz Miki pochwali sie swoim wyczynem :D


Jacekddd mężczyzna

Jacekddd
Posty: 535
Miejscowość: Kraków
Dołączył: 23 paź 09
Dodane 19-08-2010 12:39 RE: Jazda po asfalcie
Mnie nogi ciągle jeszcze bolą po trasie sprzed trzech dni gdzie wszystkiego 112km zrobiłem a tu Miki takie coś odstawił. Czuję się jakiś przygaszony :-( ... ale ten odcinek wokół Tatr to bajka. Jeździłem go na moto, trzeba by było go rowerem zaliczyć. Piękną trasę przejechaliście Panowie, widoki są tam jak marzenie, odczucie bliskości gór niesamowite.

Jacek
PS. Będą fotki ?

Quest, Snoek, Kross

Edytowane przez Jacekddd dnia 19-08-2010 12:41
skolioza mężczyzna

skolioza
Posty: 951
Dołączył: 27 cze 06
Dodane 20-08-2010 15:41 RE: Jazda po asfalcie
Trasa dookoła Tatr jest fenomenalna! Kurczę, może wybiorę się raz jeszcze... (ale na pewno juz nie z Krk ;))
Miki, chwal się!!!!

www.RetroMTB.pl
pierwsza polska strona o kultowym sprzęcie

http://www.facebook.com/pages/RetroMTBpl/139103036115861?ref=ts
RetroMTB na Facebooku

Edytowane przez skolioza dnia 20-08-2010 15:42
mlody15 mężczyzna

Posty: 3
Dołączył: 21 sie 10
Dodane 23-08-2010 16:58 RE: Jazda po asfalcie
Moze wybiera sie ktos na asfalt w tym tygodniu ???
Gregu mężczyzna

Posty: 146
Miejscowość: Kraków
Dołączył: 2 maj 10
Dodane 16-09-2010 15:24 RE: Jazda po asfalcie
Jest ktoś chętny na przełęcz Kociarską lub coś podobnego w najbliższych dniach?
Ja jadę na mtb ze slickami.
Luzac mężczyzna

Luzac
Posty: 163
Miejscowość: Kraków
Dołączył: 10 lip 10
Dodane 16-09-2010 22:05 RE: Jazda po asfalcie
A przewidywany dystans???
Gregu mężczyzna

Posty: 146
Miejscowość: Kraków
Dołączył: 2 maj 10
Dodane 16-09-2010 22:32 RE: Jazda po asfalcie
Około 180km km jutro ułożę jakiegoś tracka.To będzie dokładniej.
Maciu mężczyzna

Maciu
Posty: 2014
Miejscowość: Kraków
Dołączył: 4 kwi 08
Dodane 18-09-2010 19:46 RE: Jazda po asfalcie
Jutro ktoś chętny na setunie moze troche więcej? nie ukrywam że tempo moze czasami być żwawe ;) raczej płasko...

...całe życie drugi!

Leslaw mężczyzna

Leslaw
Posty: 3705
Miejscowość: Kraków
Dołączył: 19 lip 06
Dodane 18-09-2010 20:20 RE: Jazda po asfalcie
No ja też mam jutro w planie setunie. Muszę troszkę odreagować, więc może połączymy siły. :) Jadę na góralu do końca Puszczy Dulowskiej pod Trzebinie.
Maciu mężczyzna

Maciu
Posty: 2014
Miejscowość: Kraków
Dołączył: 4 kwi 08
Dodane 18-09-2010 20:50 RE: Jazda po asfalcie
Tylko problem jest taki że obecnie mam tylko szoske do dyspozycji(żadem góral nie działa :p) więc przez Puszcze może być nieciekawie... bardziej odpowiadało by mi jechać po drogach publicznych tylko jeszcze nie wiem w którym kierunku.

...całe życie drugi!

Maciu mężczyzna

Maciu
Posty: 2014
Miejscowość: Kraków
Dołączył: 4 kwi 08
Dodane 13-11-2010 12:34 RE: Jazda po asfalcie
Jutro wybieram się na szosce tak na około 3h jazdy myślę jechać w kierunku Skała, Olkusz, Wolbrom, Trzyciąż, Skała. Chętnych zapraszam o 10.30 na błonia/Cichy Kącik :)

...całe życie drugi!

Edytowane przez Maciu dnia 13-11-2010 12:35
Skocz do Forum: