Opony (dętkowe) - prośba o poradę

Autor Wiadomość
Kubak mężczyzna

Kubak
Posty: 2452
Miejscowość: Kraków-Zielonki
Dołączył: 21 mar 07
Dodane 16-03-2010 09:38 Opony (dętkowe) - prośba o poradę
Do dętkowców. Jakie maratonowe opony wybieracie na sezon 2010 w podziale na

1. Szutry i płaskie: continental speed king 2,1, OEM, 520 g, ale szukam czegoś w rodzaju pythonów
2. Góry: nie mam jeszcze opon.
3. Błoto: maxxis medusa 1,55, 420 g.

Jeśli pamiętacie cenę i wagę to proszę.

Куба

Edytowane przez Axi dnia 31-05-2013 12:06
Maciu mężczyzna

Maciu
Posty: 2014
Miejscowość: Kraków
Dołączył: 4 kwi 08
Dodane 16-03-2010 11:24 RE: Opony (dętkowe) na sezon 2010
W góry można zastosować patent tył RR, przód RRon jedyna korzyść to niska waga, ale to zestaw nie zbyt odporny na ścieranie i dosyć drogi. Na płaskie i szutry mogą być Speed kingi, ale warto chyba zainwestować w Pythony bo na nich spokojnie można śmigać w górach jak jest w miarę sucho, a jeśli nie to trochę bardziej agreswne Geax Saguaro. Co do Maxxisa to nie wiem czy nie będą zbyt wąskie, bo pod błotem są przeważnie kamienie więc opona będzie się przebijała przez błoto i wpadała we wszystkie szczeliny.
Ja będę próbował cały sezon startowy przejechać na Saguaro :p
szkasia mężczyzna

szkasia
Posty: 507
Dołączył: 13 sie 07
Dodane 16-03-2010 11:45 RE: Opony (dętkowe) na sezon 2010
Medusy są też w wersji 1,8 te chyba nie będą wpadała w szczeliny.
Maciu czy Saguaro dobrze spisuje się w błocie?
buli mężczyzna

buli
Posty: 736
Dołączył: 16 sty 08
Dodane 16-03-2010 11:49 RE: Opony (dętkowe) na sezon 2010
Zamiast Pythonow w tym sezonie na suche trasy bede zakladal Piranhie (tez od Hutchinsona). Ponoc minimalnie wolniejsze niz Pythony (przy 2 barach do pominiecia), ale z dobrym trzymaniem w zakretach - co bylo bolaczka Pythonow, na ktorych jedzilem z detkami 2 sezony i w sumie moge polecic!
PS: Jesli z detkami to z powodu odpornosci na przebicia nie bralbym opon lzejszych niz 500 g!
Maciu mężczyzna

Maciu
Posty: 2014
Miejscowość: Kraków
Dołączył: 4 kwi 08
Dodane 16-03-2010 11:50 RE: Opony (dętkowe) na sezon 2010
Saguaro... tego jeszcze nie wiem są to dla mnie nowe opony, ale niektóre osoby jeżdżą na nich wszystko :) Myślę że muszą się dobrze spisywać, pythony nawet dawały rade w błocie więc saguaro powinny dobrze siedzieć.
Kubak mężczyzna

Kubak
Posty: 2452
Miejscowość: Kraków-Zielonki
Dołączył: 21 mar 07
Dodane 16-03-2010 11:55 RE: Opony (dętkowe) na sezon 2010
A co w góry? Ja potrzebuję takiej opony, która mi pomoże przy mojej kiepskiej technice jazdy. Wolę trochę stracić na szybkości, ale mieć więcej bezpieczeństwa na zjazdach. O RRon nie słyszałem dobrze (że zdradliwe i mało odporne na przecięcia).

Куба

Maciu mężczyzna

Maciu
Posty: 2014
Miejscowość: Kraków
Dołączył: 4 kwi 08
Dodane 16-03-2010 11:58 RE: Opony (dętkowe) na sezon 2010
Może Michelin XCR A/T w góry bardzo dobra opona sam na takich czasem jeżdżę po górach :)
Edytowane przez Maciu dnia 16-03-2010 12:00
RB mężczyzna

Posty: 398
Dołączył: 5 kwi 07
Dodane 16-03-2010 12:13 RE: Opony (dętkowe) na sezon 2010
Mogę polecić Hutchinson Toro (albo starszy Bulldog). Korzystając z wersji węższej (chyba 1,8) przejechałem trudniejsze etapy zaszłorocznego MTB Trophy. Niestety, ale dość szybko ścieraja się. No i nie są tanie. Ale za to jak się trzymają podłoża! Wersja szersza (chyba 2,1) jest wyczuwalnie cięższa a przez to bardziej mułowata.
spootnick mężczyzna

spootnick
Posty: 584
Miejscowość: Kraków
Dołączył: 30 maj 08
Dodane 16-03-2010 12:20 RE: Opony (dętkowe) na sezon 2010
A może Nobby Nic w góry?
Kubak mężczyzna

Kubak
Posty: 2452
Miejscowość: Kraków-Zielonki
Dołączył: 21 mar 07
Dodane 16-03-2010 13:29 RE: Opony (dętkowe) na sezon 2010
Bulldog 1,8 to moja ulubiona opona na błoto i mokre. Jest super, ale mieszanka znika z oczu. Poza tym na górskie maratony, po suchym, gdzie zjazdy są szybkie wolałbym 2,1. Pewniej się czuję. Maciu przypomniał mi o Miśkach. Czy to są takie na jakich jeździ Roman XC i ktoś od nas - Luki?
Nobby NIC, a jak jest z ich oporami toczenia?

Куба

Edytowane przez Kubak dnia 16-03-2010 13:37
buli mężczyzna

buli
Posty: 736
Dołączył: 16 sty 08
Dodane 16-03-2010 13:45 RE: Opony (dętkowe) na sezon 2010
Jezeli zalezy Ci wytrzymalosci to na pewno nie kupuj Miskow z serii XCR (najwyzsze modele). Mieszanka jest bardzo miekka i opony schodza ekstremalnie szybko. Jezdzilem w zeszlym sezonie na XCR AT i po kilku maratonach z tylu byla polowa bieznika a klocki, ktore pozostaly byly mocno poszarpane i uszkodzone. Po za tym jest to opona na bloto, ma zadkie klocki i jest dosc mulasta na suchych trasach.
Wg mnie w gory jezeli bedzie sucho to wystarczy cos z malym bieznikiem a szybkie (Racing Ralph, Piranha etc), na mokre warunki cos pewnego i sprawdzonego (Toro - ex Bulldog, Nobby Nic etc)!

Marcin mężczyzna

Marcin
Posty: 1656
Dołączył: 9 sty 06
Dodane 16-03-2010 13:52 RE: Opony (dętkowe) na sezon 2010
1. Racing Ralph 29x2.25 na trasy typu Karpacz, Przemyśl
2. Michelin XC/AT 29x2.0 na trasy typu Krynica, Szczawnica
3. Furious Fred 29x2.0 na trasy typu Krzeszowice, Ukleina
furman mężczyzna

furman
Posty: 3227
Miejscowość: Kraków
Dołączył: 9 sty 06
Dodane 16-03-2010 14:04 RE: Opony (dętkowe) na sezon 2010
Ja śmigam na zmianę. Sucho - Pythony. Mokro - Bulldogi.
Mam jeszcze Speed Kingi supersonic ale zakładam je tylko na XC lub krótkie maratony. Bardzo delikatne są i w ciężki teren nie za bardzo mam odwagę
Przede wszystkim ma być bezpiecznie, dlatego też gumki węższe niż 1,9 (preferuję 2,1) w górach dla mnie przepadają.
spootnick mężczyzna

spootnick
Posty: 584
Miejscowość: Kraków
Dołączył: 30 maj 08
Dodane 16-03-2010 14:11 RE: Opony (dętkowe) na sezon 2010
Podając za Bike 4/08 opory toczenia dla 2,5bar przy 20km/h:
-Toro 2.15 z dętką 37.6W
-Nobby Nic 2.25 z dętką 28.0W
-Race King 2.2 z dętką 23.9W
-Racing Ralph 2.25 pod dętkę uszczelniony Schwalbe Doc Blue 18.9W

W jakimś tegorocznym numerze widziałem opory Racing Ralph i Rocket Ron z dętkami (wersje 2.25) i opory były jak wymieniony wyżej Race King.
Edytowane przez spootnick dnia 16-03-2010 14:12
Axi mężczyzna

Axi
Posty: 3258
Miejscowość: Kraków
Dołączył: 8 sie 06
Dodane 16-03-2010 15:28 RE: Opony (dętkowe) na sezon 2010
Ja do tej pory 2.5 sezonu jeździłem sucho - Python 2.0, mokro - Bulldog 1.85. Obecnie cały czas się zastanawiam, czy dokładać kasę do Pythonów (na które złego słowa powiedzieć nie można, poza ceną), czy nie dać szansy trochę tańszym, a o zbliżonym bieżniku Geax Saguarro.

Pozdrawiam :)
Axi

Hinol mężczyzna

Hinol
Posty: 610
Miejscowość: Kraków
Dołączył: 14 sie 08
Dodane 16-03-2010 18:50 RE: Opony (dętkowe) na sezon 2010
Ja na płasko, szutrowo i ogólnie "nie bardzo błotniście" polecam RaceKingi 2.2 od Continentala, na których zresztą chce przejeździć większość tego sezonu. Moje w wersji zwijanej ważą po 601g i 602g.
Natomiast na błotniste masakry, typu Krynica '09 komplet Survivali 2.3, też od Continentala(waga 660g i 670g).
Na warunki pośrednie, sam jeszcze poszukuje jakiejś opony z mocniejszym protektorem na przód, do kompletu z RK na tył. Prawdopodobnie wybór padnie na MountainKinga 2,4 (wiem że dziki rozmiar, ale polubiłem baloniaste opony)
szbiker mężczyzna

szbiker
Posty: 2370
Miejscowość: Kraków
Dołączył: 29 kwi 09
Dodane 16-03-2010 19:23 RE: Opony (dętkowe) na sezon 2010
..a ja będę jeździł na Kenda Komodo 1,95 niezależnie pogody :D Uniwersalny bieżnik, dwie mieszanki gumy - twardsza w części centralnej i miększa po bokach, waga 520g i cena 50zł :D Polecam :D
Edytowane przez szbiker dnia 16-03-2010 20:40
erni mężczyzna

erni
Posty: 86
Miejscowość: kraków
Dołączył: 5 paź 07
Dodane 16-03-2010 21:42 RE: Opony (dętkowe) na sezon 2010
Przód Noby Nic 2.1.
Tył Race King 2,0
Na szuter, suche i lekko mokre warunki rewelacja. Bardzo szybkie opony. Niestety na błotko nie bardzo.

button stats bikestats.pl

Maciu mężczyzna

Maciu
Posty: 2014
Miejscowość: Kraków
Dołączył: 4 kwi 08
Dodane 16-03-2010 22:04 RE: Opony (dętkowe) na sezon 2010
Maciu przypomniał mi o Miśkach. Czy to są takie na jakich jeździ Roman XC i ktoś od nas - Luki?Kubak

Miśki na jakich śmigał Roman to o ile dobrze pamiętam XCR Dry 1 obecnie nie do zdobycia i to były świetne opony w góry. Niestety wersja Dry 2 na której jeździł Luki, Neeq i ja w zeszłym sezonie to nie jest to na pewno najtrafniejszy wybór w góry, do ścigania ok ale np. w tym roku w Złotym Stoku nie dawał do końca rady :p

A wcześniej pomyliłem się i miałem na myśli XC A/T a nie XCR A/T. XC A/T ważą ok 600g ale służą do dziś od 2008r :p
Kubak mężczyzna

Kubak
Posty: 2452
Miejscowość: Kraków-Zielonki
Dołączył: 21 mar 07
Dodane 16-03-2010 22:12 RE: Opony (dętkowe) na sezon 2010
:) ciekawe rozważania. Uświadomiły mi, że największy dylemat mam z trasami typu Istebna czy Szczawnica, czyli błoto gdzieniegdzie, kamienie śliskie, ale nie tak masakrycznie, że trzeba używać typowo błotnych opon.

ps: dzisiaj usłyszałem, że już się nie mówi "masakra" tylko "miazga"

Куба

Skocz do Forum: