Opony (dętkowe) - prośba o poradę

Autor Wiadomość
Kocur mężczyzna

Kocur
Posty: 1596
Miejscowość: Kraków
Dołączył: 15 kwi 06
Dodane 05-09-2010 11:47 RE: Opony (dętkowe) na sezon 2010
Maja ma 2.2 na wycieczkach asfaltowych? ;)Cvbge


Nie Maja, Kot :D

MOMENT OF TERROR IS THE BEGINNING OF LIFE

Cvbge mężczyzna

Posty: 769
Dołączył: 13 sty 07
Dodane 05-09-2010 18:57 RE: Opony (dętkowe) na sezon 2010
Czy ja muszę się tłumaczyć z żartów ?szbiker

Mógłbym napisać to samo!

BTW, na wycieczki to nie, bo nikt nie jeździ po samym błocie na wycieczkach, ale np. do Lasku po opadach już bardziej?
Cvbge mężczyzna

Posty: 769
Dołączył: 13 sty 07
Dodane 10-09-2010 22:10 RE: Opony (dętkowe) na sezon 2010
Widać że Maja jeździ na Geaxachhttp://www.geax.com/ :)

Zamówiłem jedną Medusę 1.8, zastanawiam się na drugą oponą. Albo Geax Gato 1.9 albo Geax Barro Mud 1.7.

Rozmawiałem dziś z dystrybutorem Geaxa, podobno Gato to następca Barro Mud i tych drugich już nie ma. Nie bardzo wiem czy wierzyć, na stronie Geaxa cały czas są. No i charakterystyka jednak trochę inna.

Chyba wezmę jednak Gato, na Lasek i na zimę/śnieg powinna wystarczyć, no i Maja nie może sie mylić ;)
Edytowane przez Cvbge dnia 12-09-2010 21:34
Witek mężczyzna

Posty: 46
Dołączył: 7 sie 09
Dodane 13-09-2010 08:37 RE: Opony (dętkowe) na sezon 2010
Wez i nie pozalujesz :) oponki sa super.
Life is like riding a bicycle. In order to keep your balance, you must keep moving -A. Einstein
Michnik mężczyzna

Michnik
Posty: 1087
Miejscowość: Kraków
Dołączył: 5 kwi 06
Dodane 13-09-2010 08:56 RE: Opony (dętkowe) na sezon 2010
Gato nadają się wyłącznie na takie błoto jak w Krakowie było na Golonce.
W każdych innych warunkach jest do dupy.
Najbardziej boli w tej oponce brak trzymania bocznego.
Rower ucieka spod bikera na byle kamyczku czy korzonku.
Mam 2 nówki sztuki Gato (zaliczyły tylko Złoty Stok giga) - może ktoś reflektuje?
Pirx mężczyzna

Pirx
Posty: 663
Miejscowość: Klucze
Dołączył: 16 maj 07
Dodane 13-09-2010 09:29 RE: Opony (dętkowe) na sezon 2010
Tym bardziej Barro Mud. To opona typowo na błoto, każdy kamień i korzeń będzie problemem. Natomiast dla Furmana na Puchar Tarnowa jak znalazł. Po bruku kawałek podjedzie, ale potem w lesie są warunki na takie właśnie opony: Gato albo Barro Mud.

Im więcej jeżdżę, tym bardziej dochodzę do wniosku, że pojadę na oponach z klasy semi-knob (np. na pytonach) prawie wszystko, tzn. tak samo źle :D Za wyjątkiem Rabki przejechałbym każdy maraton na pytonach z takim samym skutkiem jak na Toro. To raczej kwestia psychiki niż bieżnika.
Edytowane przez Pirx dnia 13-09-2010 09:34
Axi mężczyzna

Axi
Posty: 3258
Miejscowość: Kraków
Dołączył: 8 sie 06
Dodane 13-09-2010 09:36 RE: Opony (dętkowe) na sezon 2010
Gato nadają się wyłącznie na takie błoto jak w Krakowie było na Golonce.
W każdych innych warunkach jest do dupy.
Najbardziej boli w tej oponce brak trzymania bocznego.
Rower ucieka spod bikera na byle kamyczku czy korzonku.
Mam 2 nówki sztuki Gato (zaliczyły tylko Złoty Stok giga) - może ktoś reflektuje?Michnik

No to trochę kiepską im recenzję wystawiłeś… co by nie mówić, maraton to nie tylko błoto (via Rabka, gdzie do tego była i masa kamieni i trochę korzeni).
Mi w Rabce Toro spisywały się rewelacyjnie. A już zupełnie w szoku byłem, jak po mokrych korzeniach udało mi się na nich podjechać (byłem nastawiony, że już na początku pewnie będzie uślizg i koniec jazdy). Oczywiście model zwijany, nie druciak do którego zawsze dają gorszą mieszankę gumy.

Dodane dnia 13 września 2010 09:45:13

Na forum maratonów ktoś z kolei chwali Gato
Muszę pochwalić opony, które zakupiłem i przetestowałem w Rabce - GEAX GATO prowadziły idealnie !!!

W sumie to raczej słyszałem dobre opinie o oponach Geax i trochę mnie zaskoczyliście takim zjechaniem Gato — miałem ją za Geaxowy odpowienik opony na błotne, maratonowe warunki.

Pozdrawiam :)
Axi

Edytowane przez Axi dnia 13-09-2010 09:45
buli mężczyzna

buli
Posty: 736
Dołączył: 16 sty 08
Dodane 13-09-2010 10:36 RE: Opony (dętkowe) na sezon 2010
Toro sa rewelacyjne!
W Rabce, Krynicy i Zlotym Stoku sprawdzily sie idealnie. Super przyczepnosc na podjazdach i niesamowita kontrola trakcji na zjazdach! W nastepnym sezonie prawdopodobnie wiekszosc maratonow przejezdze na zestawie Toro/Python ewentualnie tylna opone bede zmienial na Toro na gorskie maratony w blocie!
Po tym sezonie oponom typu Semi-Slick jak np Pirania mowie stanowcze nie! Wole miec troche wieksze opory ale pewnie, bezpiecznie i z wieksza radoscia korzystac z urokow zjazdow! :)
Michnik mężczyzna

Michnik
Posty: 1087
Miejscowość: Kraków
Dołączył: 5 kwi 06
Dodane 13-09-2010 11:25 RE: Opony (dętkowe) na sezon 2010
Axi istnieje jeszcze opcja, że nie umiem jeździć na rowerze i każde opony mi przeszkadzają :|
Polecam także zwrócić uwagę na tabele ciśnień sugerowanych przez Geaxa:

http://www.geax.com/en/technol…?cat=15&prod=79

W Złotym stoku jechałem na Gato z ciśnieniem 2,2 bara i 2 laczki były.
Gato to po prostu opona na ogromne błocko.
Wiem z doświadczenia iż rewelacyjnie się czyści z błota.
I dobrze się wgryza na podjazdach pod warunkiem, że nie jest to trawers.
pocio mężczyzna

pocio
Posty: 3929
Miejscowość: Kraków
Dołączył: 4 wrz 06
Dodane 13-09-2010 11:45 RE: Opony (dętkowe) na sezon 2010

Mam 2 nówki sztuki Gato (zaliczyły tylko Złoty Stok giga) - może ktoś reflektuje?Michnik

jaka szerokość i który model?

połowa problemów odłożonych rozwiązuje się sama
pozdrawiam naczelny bleblak pocio

Andy mężczyzna

Andy
Posty: 1299
Dołączył: 21 kwi 07
Dodane 13-09-2010 12:32 RE: Opony (dętkowe) na sezon 2010
Zastanawiałem się nad Gato i po opiniach m.in. Tomasz Jajonka z Twomark (maraton w Krakowie), na razie zrezygnowałem z zakupu tych oponek. Zastanawiam się jedanak na nimi, bo Maja Włoszczowska na byle czym nie jeździłaby. W Kanadzie chyba ślisko było, a upadków nie zaliczyła.
Michniku, jeśli jest opona dobra to bardzo pomoga przy średniej technice. Przekonałem się ostatnio w Rabce mając Buldogi. Obecnie to obecnie dla mnie nr 1 na błoto, ale jeszcze muszę przy mokrej pogodzie sprawdzić je w Kwietniowych Dołach lub w Lasku Wolskim. Błoto błotu nierówne, dlatego też muszę sprawdzić w okolicach Krakowa.
Axi mężczyzna

Axi
Posty: 3258
Miejscowość: Kraków
Dołączył: 8 sie 06
Dodane 13-09-2010 12:46 RE: Opony (dętkowe) na sezon 2010
Polecam także zwrócić uwagę na tabele ciśnień Michnik

Wartości wydają się być zupełnie sensowne. I jak widzę nawet biorą pod uwagę, że na fullu zjeżdża się szybciej i sugerują pompować więcej :D. W sumie myślałem, że do HT na tył będą wciskali więcej – tym mnie trochę zaskoczyli.

Pozdrawiam :)
Axi

Edytowane przez Axi dnia 13-09-2010 12:46
Michnik mężczyzna

Michnik
Posty: 1087
Miejscowość: Kraków
Dołączył: 5 kwi 06
Dodane 13-09-2010 14:57 RE: Opony (dętkowe) na sezon 2010
Pocio oplot kewlarowy, szerokość 1.9.
pocio mężczyzna

pocio
Posty: 3929
Miejscowość: Kraków
Dołączył: 4 wrz 06
Dodane 13-09-2010 15:51 RE: Opony (dętkowe) na sezon 2010
ja potrzebuję UST lub TNT i wolałbym 2,1

połowa problemów odłożonych rozwiązuje się sama
pozdrawiam naczelny bleblak pocio

buli mężczyzna

buli
Posty: 736
Dołączył: 16 sty 08
Dodane 13-09-2010 15:59 RE: Opony (dętkowe) na sezon 2010
ja potrzebuję UST lub TNT i wolałbym 2,1pocio

Chyba nie na obrecze NoTubes...?!
Jesli tak to nie jest to dobry wybor. Bezdetkowe opony Geaza maja na tyle szeroka stopke, ze praktycznie nie da sie ich zalozyc na nasze obrecze. A nawet jesli Ci sie to juz uda i nie zniszczysz przy okazji tasmy to licz sie z tym, ze w celu zmiany plynu czy zmiany calej opony bedziesz potrzebowal kilku lyzek i jakies 2 h silowania sie! Ale za to klasyczne detkowe zwijane opony uszczelniaja sie szybko i bezproblemowo, no i sa jakies 150-200 g lzejsze na sztuce! :)
Cvbge mężczyzna

Posty: 769
Dołączył: 13 sty 07
Dodane 13-09-2010 19:34 RE: Opony (dętkowe) na sezon 2010
Michnik, a za ile jedna?
Michnik mężczyzna

Michnik
Posty: 1087
Miejscowość: Kraków
Dołączył: 5 kwi 06
Dodane 13-09-2010 20:03 RE: Opony (dętkowe) na sezon 2010
Pocio już dokonal rezerwacji więc nie ma co gadać o cenie.
Maciu mężczyzna

Maciu
Posty: 2014
Miejscowość: Kraków
Dołączył: 4 kwi 08
Dodane 13-09-2010 20:06 RE: Opony (dętkowe) na sezon 2010
Nie masz racji buli. Faktem jest że TNT zakłada się bardzo ciasno (moja obręcz jest wyższa od ZTRa, bo nie była przewidziana pod system UST), za każdym razem idą w ruch śrubokręty owinięte w szmaty oraz przynajmniej 4 ręce i nic sie nie dzieje, ale za to ściąga się je (po zalaniu płynem) za pomocą dwóch łyżek bez zbędnego siłowania.

...całe życie drugi!

Cvbge mężczyzna

Posty: 769
Dołączył: 13 sty 07
Dodane 13-09-2010 21:17 RE: Opony (dętkowe) na sezon 2010
Zrozumiałem, że mu nie pasowała wersja, trudno.
Jacekddd mężczyzna

Jacekddd
Posty: 535
Miejscowość: Kraków
Dołączył: 23 paź 09
Dodane 13-09-2010 21:57 RE: Opony (dętkowe) na sezon 2010
A co z uślizgami na podjazdach z bocznym nachyleniem, jest jakaś opona wszechstronna na tyle, żeby przy dobrej odporności i tutaj miała dobre wyniki?

Pytam bo zauważyłem, że aktualnie jeśli staję w terenie to głównie jest to właśnie podjazd z poprzecznym nachyleniem gdzie jakby się nie starać depnięcie wywołuje uślizg tyłu w bok i jest po jeździe.


Jacek

Quest, Snoek, Kross

Skocz do Forum: