Opony (dętkowe) - prośba o poradę
| Autor | Wiadomość |
|---|---|
Kocur ![]() Posty: 1596 Miejscowość: Kraków Dołączył: 15 kwi 06 |
|
Maja ma 2.2 na wycieczkach asfaltowych? Nie Maja, Kot
MOMENT OF TERROR IS THE BEGINNING OF LIFE |
|
|
| |
| Cvbge Posty: 769 Dołączył: 13 sty 07 |
|
Czy ja muszę się tłumaczyć z żartów ?szbiker Mógłbym napisać to samo! BTW, na wycieczki to nie, bo nikt nie jeździ po samym błocie na wycieczkach, ale np. do Lasku po opadach już bardziej? |
|
|
| |
| Cvbge Posty: 769 Dołączył: 13 sty 07 |
|
Widać że Maja jeździ na Geaxachhttp://www.geax.com/ ![]() Zamówiłem jedną Medusę 1.8, zastanawiam się na drugą oponą. Albo Geax Gato 1.9 albo Geax Barro Mud 1.7. Rozmawiałem dziś z dystrybutorem Geaxa, podobno Gato to następca Barro Mud i tych drugich już nie ma. Nie bardzo wiem czy wierzyć, na stronie Geaxa cały czas są. No i charakterystyka jednak trochę inna. Chyba wezmę jednak Gato, na Lasek i na zimę/śnieg powinna wystarczyć, no i Maja nie może sie mylić ![]() | |
| Edytowane przez Cvbge dnia 12-09-2010 21:34 | |
|
| |
| Witek Posty: 46 Dołączył: 7 sie 09 |
|
Wez i nie pozalujesz oponki sa super.
Life is like riding a bicycle. In order to keep your balance, you must keep moving -A. Einstein |
|
|
| |
| Michnik Posty: 1087 Miejscowość: Kraków Dołączył: 5 kwi 06 |
|
|
Gato nadają się wyłącznie na takie błoto jak w Krakowie było na Golonce. W każdych innych warunkach jest do dupy. Najbardziej boli w tej oponce brak trzymania bocznego. Rower ucieka spod bikera na byle kamyczku czy korzonku. Mam 2 nówki sztuki Gato (zaliczyły tylko Złoty Stok giga) - może ktoś reflektuje? |
|
|
| |
| Pirx Posty: 663 Miejscowość: Klucze Dołączył: 16 maj 07 |
|
|
Tym bardziej Barro Mud. To opona typowo na błoto, każdy kamień i korzeń będzie problemem. Natomiast dla Furmana na Puchar Tarnowa jak znalazł. Po bruku kawałek podjedzie, ale potem w lesie są warunki na takie właśnie opony: Gato albo Barro Mud. Im więcej jeżdżę, tym bardziej dochodzę do wniosku, że pojadę na oponach z klasy semi-knob (np. na pytonach) prawie wszystko, tzn. tak samo źle Za wyjątkiem Rabki przejechałbym każdy maraton na pytonach z takim samym skutkiem jak na Toro. To raczej kwestia psychiki niż bieżnika. | |
| Edytowane przez Pirx dnia 13-09-2010 09:34 | |
|
| |
Axi ![]() Posty: 3258 Miejscowość: Kraków Dołączył: 8 sie 06 |
|
Gato nadają się wyłącznie na takie błoto jak w Krakowie było na Golonce. No to trochę kiepską im recenzję wystawiłeś… co by nie mówić, maraton to nie tylko błoto (via Rabka, gdzie do tego była i masa kamieni i trochę korzeni). Mi w Rabce Toro spisywały się rewelacyjnie. A już zupełnie w szoku byłem, jak po mokrych korzeniach udało mi się na nich podjechać (byłem nastawiony, że już na początku pewnie będzie uślizg i koniec jazdy). Oczywiście model zwijany, nie druciak do którego zawsze dają gorszą mieszankę gumy. Dodane dnia 13 września 2010 09:45:13 Na forum maratonów ktoś z kolei chwali Gato Muszę pochwalić opony, które zakupiłem i przetestowałem w Rabce - GEAX GATO prowadziły idealnie !!! W sumie to raczej słyszałem dobre opinie o oponach Geax i trochę mnie zaskoczyliście takim zjechaniem Gato — miałem ją za Geaxowy odpowienik opony na błotne, maratonowe warunki. Pozdrawiam | |
| Edytowane przez Axi dnia 13-09-2010 09:45 | |
|
| |
| buli Posty: 736 Dołączył: 16 sty 08 |
|
|
Toro sa rewelacyjne! W Rabce, Krynicy i Zlotym Stoku sprawdzily sie idealnie. Super przyczepnosc na podjazdach i niesamowita kontrola trakcji na zjazdach! W nastepnym sezonie prawdopodobnie wiekszosc maratonow przejezdze na zestawie Toro/Python ewentualnie tylna opone bede zmienial na Toro na gorskie maratony w blocie! Po tym sezonie oponom typu Semi-Slick jak np Pirania mowie stanowcze nie! Wole miec troche wieksze opory ale pewnie, bezpiecznie i z wieksza radoscia korzystac z urokow zjazdow! ![]() |
|
|
| |
| Michnik Posty: 1087 Miejscowość: Kraków Dołączył: 5 kwi 06 |
|
Axi istnieje jeszcze opcja, że nie umiem jeździć na rowerze i każde opony mi przeszkadzają ![]() Polecam także zwrócić uwagę na tabele ciśnień sugerowanych przez Geaxa: http://www.geax.com/en/technol…?cat=15&prod=79 W Złotym stoku jechałem na Gato z ciśnieniem 2,2 bara i 2 laczki były. Gato to po prostu opona na ogromne błocko. Wiem z doświadczenia iż rewelacyjnie się czyści z błota. I dobrze się wgryza na podjazdach pod warunkiem, że nie jest to trawers. |
|
|
| |
pocio ![]() Posty: 3929 Miejscowość: Kraków Dołączył: 4 wrz 06 |
|
jaka szerokość i który model? połowa problemów odłożonych rozwiązuje się sama |
|
|
| |
Andy ![]() Posty: 1299 Dołączył: 21 kwi 07 |
|
|
Zastanawiałem się nad Gato i po opiniach m.in. Tomasz Jajonka z Twomark (maraton w Krakowie), na razie zrezygnowałem z zakupu tych oponek. Zastanawiam się jedanak na nimi, bo Maja Włoszczowska na byle czym nie jeździłaby. W Kanadzie chyba ślisko było, a upadków nie zaliczyła. Michniku, jeśli jest opona dobra to bardzo pomoga przy średniej technice. Przekonałem się ostatnio w Rabce mając Buldogi. Obecnie to obecnie dla mnie nr 1 na błoto, ale jeszcze muszę przy mokrej pogodzie sprawdzić je w Kwietniowych Dołach lub w Lasku Wolskim. Błoto błotu nierówne, dlatego też muszę sprawdzić w okolicach Krakowa. |
|
|
| |
Axi ![]() Posty: 3258 Miejscowość: Kraków Dołączył: 8 sie 06 |
|
Polecam także zwrócić uwagę na tabele ciśnień Michnik Wartości wydają się być zupełnie sensowne. I jak widzę nawet biorą pod uwagę, że na fullu zjeżdża się szybciej i sugerują pompować więcej . W sumie myślałem, że do HT na tył będą wciskali więcej – tym mnie trochę zaskoczyli.
Pozdrawiam | |
| Edytowane przez Axi dnia 13-09-2010 12:46 | |
|
| |
| Michnik Posty: 1087 Miejscowość: Kraków Dołączył: 5 kwi 06 |
|
| Pocio oplot kewlarowy, szerokość 1.9. | |
|
| |
pocio ![]() Posty: 3929 Miejscowość: Kraków Dołączył: 4 wrz 06 |
|
|
ja potrzebuję UST lub TNT i wolałbym 2,1
połowa problemów odłożonych rozwiązuje się sama |
|
|
| |
| buli Posty: 736 Dołączył: 16 sty 08 |
|
ja potrzebuję UST lub TNT i wolałbym 2,1pocio Chyba nie na obrecze NoTubes...?! Jesli tak to nie jest to dobry wybor. Bezdetkowe opony Geaza maja na tyle szeroka stopke, ze praktycznie nie da sie ich zalozyc na nasze obrecze. A nawet jesli Ci sie to juz uda i nie zniszczysz przy okazji tasmy to licz sie z tym, ze w celu zmiany plynu czy zmiany calej opony bedziesz potrzebowal kilku lyzek i jakies 2 h silowania sie! Ale za to klasyczne detkowe zwijane opony uszczelniaja sie szybko i bezproblemowo, no i sa jakies 150-200 g lzejsze na sztuce! ![]() |
|
|
| |
| Cvbge Posty: 769 Dołączył: 13 sty 07 |
|
| Michnik, a za ile jedna? | |
|
| |
| Michnik Posty: 1087 Miejscowość: Kraków Dołączył: 5 kwi 06 |
|
| Pocio już dokonal rezerwacji więc nie ma co gadać o cenie. | |
|
| |
Maciu ![]() Posty: 2014 Miejscowość: Kraków Dołączył: 4 kwi 08 |
|
|
Nie masz racji buli. Faktem jest że TNT zakłada się bardzo ciasno (moja obręcz jest wyższa od ZTRa, bo nie była przewidziana pod system UST), za każdym razem idą w ruch śrubokręty owinięte w szmaty oraz przynajmniej 4 ręce i nic sie nie dzieje, ale za to ściąga się je (po zalaniu płynem) za pomocą dwóch łyżek bez zbędnego siłowania.
...całe życie drugi! |
|
|
| |
| Cvbge Posty: 769 Dołączył: 13 sty 07 |
|
| Zrozumiałem, że mu nie pasowała wersja, trudno. | |
|
| |
| Jacekddd Posty: 535 Miejscowość: Kraków Dołączył: 23 paź 09 |
|
|
A co z uślizgami na podjazdach z bocznym nachyleniem, jest jakaś opona wszechstronna na tyle, żeby przy dobrej odporności i tutaj miała dobre wyniki? Pytam bo zauważyłem, że aktualnie jeśli staję w terenie to głównie jest to właśnie podjazd z poprzecznym nachyleniem gdzie jakby się nie starać depnięcie wywołuje uślizg tyłu w bok i jest po jeździe. Jacek
Quest, Snoek, Kross |
|
|
| |
| Skocz do Forum: |

Cvbge



