Aktualności

Kiedyś to było....

Artykuł Dodał(a): Piotr Furmański furman
20 grudnia 2023

Wracając kiedyś z wycieczki jechałem samochodem odcinek drogi Gdów-Wieliczka i tak trochę sentymentalnie uruchomiłem wyobraźnię wspominając stare czasy gdy latało się tędy na rowerze wracając z szosowych wyryp po górach i pagórkach na południowy wschód od Krakowa. No właśnie...latało się tamtędy na rowerze, a wtedy jadąc autem ogarnęło mnie zwątpienie na myśl abym miał tam jechać rowerem. Auto za autem, brak pobocza, pofałdowany teren z zakrętami gdzie ewidentnie rower zaczyna być solidnym zawalidrogą.

Nie martwię się o kierowców, ale nie wiem czy zdecyduję się jeszcze kiedyś tam przelecieć. Zresztą takich dróg jest więcej, kurcze jak sobie przypomnę gdzie jeździło się na rowerze i chwaliło się te traski to aż trudno uwierzyć jak wiele zmieniło się przez 10 lat. A droga przez Kryspinów i dalej na Alwernię, droga Zielonki -Skały albo Skała Wolbrom. Albo przejazd przez Swoszowice gdzie teraz zrobili wysepkę na środku. Dobczyce -Wiśniowa jeszcze jako tako ale też już nie jedzie się tak przyjemnie. Za to Kasina - Lubień też już jest bardzo niemiło. Cała masa dróg, które kiedyś były extra teraz stały się drogami dla rowerowych desperatów.

2 komentarze · 503 czytań ·

X Grand Prix Krakowa w biegach górskich

Notka Dodał(a): Axi
25 października 2021

W tym roku już 10 edycja Grand Prix Krakowa w Biegach Górskich. Szybko zleciało - nie tak dawno była to nowość na mapie jesiennych wydarzeń w naszym mieście.

W okresie gdy ciężej o dobrą aurę, a dzień krótki pewnie niejeden i niejedna z Was przerzuca się na inne sporty, w tym bieganie. Pytanie więc, czy to tylko odskocznia dla utrzymania kondycji, a może jednak sportowa żyłka daje o sobie znać i planujecie wziąć udział w zawodach?

Jeśli tak, to dajcie znać, na jakich dystansach będzie Was można spotkać, gdyż wybierać można pomiędzy całkiem licznie przygotowanymi wariantami:

  • Przyjazna Trójka, Nordic Walking (3,7 km)
  • Tradycyjna Piątka (5,7 km)
  • Ambitna Jedenastka (11,6 km)
  • Harda Dwudziestka Trójka (23,2 km)
  • Ultra GPK (35 km) - tegoroczna jubileuszowa nowość

Wszystkim startujacym życzym powodzenia, a podstawowe szczegóły dotyczące zarówno najbliżej eliminacji jak i dat kolejnych można znaleźć w naszym kalendarzu.

0 komentarzy · 1438 czytań ·

Przymiary do łańcucha, czy warto ich używać?

Artykuł Dodał(a): Arkadiusz Biczewski Axi
26 października 2016

Przymiar ParkTool CC-3
Przymiary do łańcucha pozwalają na w miarę dokładną ocenę zużycia łańcucha, a co za tym idzie jego wymianę nim zacznie demolować pozostałe elementy napędu. Spotkałem się z głosami, że jest to wymysł producentów łańcuchów aby zapewnić im większy rynek zbytu. Zwłaszcza, że w momencie gdy przyrząd sugeruje wymianę, na napędzie nie widać żadnych śladów zużycia. Czy rzeczywiście?

4 komentarze · 6185 czytań ·

Ojców i kilka Dolinek - sobota -18.06.2016

Notka Dodał(a): Leslaw
13 czerwca 2016

Zapraszamy na wycieczkę " Ojców i kilka dolinek" . Ruszamy z pod Parku Wodnego w sobotę 18 czerwca o godz. 10.00. Tempo spokojne, ale w granicach rozsądku. Zaliczamy Ojców i ruszamy w Dolinki.
Wycieczka odbędzie się pod warunkiem dobrej pogody.
Temat na forum

0 komentarzy · 7101 czytań ·

Zamek Lipowiec - 04.06.2016

Notka Dodał(a): Leslaw
16 maja 2016

Zapraszam wszystkich chętnych na wycieczkę rowerową na Zamek Lipowiec koło miejscowości Babice.
Wyruszamy o godz. 10.00 z pod Smoka w sobotę 04 czerwca 2016 r. Przewiduję tempo spokojne, ale trzeba wziąć pod uwagę pod kątem swoich możliwości sporą odległość do przebycia. Wypad odbędzie się pod warunkiem dobrej pogody.
Forum

Galeria

0 komentarzy · 6963 czytań ·

MTB Maraton Dąbrowa Górnicza 2015

Artykuł Dodał(a): Ireneusz Łuczak Troll
28 września 2015

Kto draftinguje ten żyje

19 września odbyła się już przedostatnia edycja MTB Skandii w tym roku. Tym razem jedna z najpopularniejszych imprez rowerowych w Polsce zawitała po raz kolejny do Dąbrowy Górniczej. Pomimo nocnych opadów trasa była w pełni przejezdna, a uczestników wyścigu przywitało słońce.

Trasa biegła wokół zespołu zbiorników wodnych, dominowały szybkie asfalty, szutry i leśne ścieżki. Słabą stroną był dramatyczny brak przewyższeń, który skutkował zawrotnymi jak na MTB średnimi prędkościami. Na dystansie Medio tj. 68 km zwycięzca osiągnął blisko 31 km/h. Pozostałe dystanse to Mini 39 km i GrandFondo 89 km. W zawodach wzięło udział przeszło 1000 osób.

1 komentarz · 6794 czytań ·

Rowerowe narty

Artykuł Dodał(a): Piotr Marcus
14 lipca 2015

przed Kasiną
Nieco archiwalne - z cyklu "co by tu jeszcze..."

Zawsze na wiosnę przychodzi taka miła pora, że jeszcze da się jeździć na skiturach a już można i na rowerze. Aby mieć podwójną przyjemność, a do tego "wyjść" na narty z mieszkania w Krakowie postanowiłem połączyć obie formy przemieszczania się.

Okazało się, że zarówno buty narciarskie idealnie mieszczą się w sakwach jak i narty są stworzone do przewożenia wzdłuż ramy roweru, więc pewnego ranka, a dokładniej w maju 2013 r (dokładnie 9 coś około 5) otworzyłem drzwi i zwodowałem po schodach klatki mego dziwoląga. Po ujechaniu około 5 km zorientowałem się, że straciłem gumkę z przedniego hamulca, więc mało brakowało a szykowany od dłuższego czasu wyjazd skończyłby się nieco za wcześnie. Na szczęście w domu czekała zapasowa wsuwka, więc już bez przeszkód podążyłem na południe.

1 komentarz · 6675 czytań ·

Maraton rowerowy w Skrzyszowie

Notka Dodał(a): furman
29 czerwca 2015

Zapraszamy na rowerowy maraton w cieniu Brzanki, w Skrzyszowie k/ Tarnowa.
Dobry i szybki dojazd z Krakowa (nie tylko), organizowany przez rowerowych zapaleńców, piękne "jeszcze nie odkryte" tereny w północnej części Pogórza Ciężkowickiego. Będzie wypas :)

Już za niecałe 2 tygodnie - 11 Lipca 2015

Link do strony organizatora - http://2pmg.pl/

1 komentarz · 8920 czytań ·

Zamek Lipowiec - sobota 04.07.2015

Notka Dodał(a): Leslaw
17 czerwca 2015

Zamek Lipowiec
Zapraszam wszystkich chętnych na wycieczkę rowerową na Zamek Lipowiec koło miejscowości Babice.
Wyruszamy o godz. 10.00 z pod Smoka w sobotę 4 lipca 2015. Przewiduję tempo średnie, co w luźnym tłumaczeniu oznacza "lekki tlenik". Wypad odbędzie się pod warunkiem dobrej pogody.
Link do tematu na forum:
Forum

0 komentarzy · 8241 czytań ·

Wiosenna Ustawka 2015

Notka Dodał(a): Rowerowanie.pl
13 maja 2015

Kolarze! Rowerzyści! Pasjonaci! Amatorzy! Zawodowcy!

Zapraszam Was wszystkich na Ustawkę (z resztą jak co roku!). Odbędzie się to co zawsze czyli ściganie, dekoracja, a potem ognicho z kiełbachą, piwem i z czym tam kto jeszcze chce ;)

0 komentarzy · 9938 czytań ·

Bike Maraton Zdzieszowice - Wyzwanie Góry Św. Anny

Notka Dodał(a): inf. prasowa
06 maja 2015

Zdzieszowice po raz ósmy

Zdzieszowice, położone u podnóża Góry Świętej Anny, już po raz ósmy będą gościć największy cykl maratonów MTB w Polsce. Bike Maraton Zdzieszowice już 9 maja. Będzie to druga odsłona tegorocznego ścigania. Miasto, znane głównie z największych w regionie zakładów koksowniczych jest idealnym miejscem wypadowym do eksplorowania popularnej "Anki". Bliskość autostrady A4 ułatwia dojazd zarówno mieszkańcom dolnego, jak i górnego śląska, co jeszcze bardziej wpływa na atrakcyjność Zdzieszowic. Władze miasta stają na wysokości zadania dbając o każdy szczegół, nawet taki jak orkiestra, która towarzyszy zawodnikom przed startem.

0 komentarzy · 9015 czytań ·